FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 5. 2020 14:57

Výběr cizí měny je za 0,5 % minimálně 75 maximálně 250 Kč. Vklad v Monetě by měl být zdarma - takže asi ano, mohlo by to vyjít výhodněji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 5. 2020 15:56

to mne nikdy nenapadlo takhle levne prevest cizi menu pres hotovst, diky za tip
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 5. 2020 18:38

Díky za tip, kostky jsem vrhnul a nahlásil výběr hotovosti. Tak jsem zvědav.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 5. 2020 19:53

minarjo píše:Ne, přes SEPA platbu (která je VÝHRADNĚ na platby v EUR) opravdu Mirku dolary (bez dvojité konverze do a z eura) nepošleš :)

Pokřížil jsem v hlavě SEPA se SWIFT platbami. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 6. 2020 19:13

Tak rušení usd účtu stojí s výběrem zůstatku v hotovosti 6 usd. A je jedno zda je tam 10 usd nebo tisíce usd, rušil jsem dva.
Avízo o výběru se má dávat 2 pracovní dny předem, ale pozor, přes internet to povolí jen min. 3 dny předem. Pak už jedině telefonem nahlásit na pobočku.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 21:11

K cemu ten ucet rusit?

Muzes si pak zalozit vic CZK uctu online? (Je tam jakysi limit)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 11:44

Zrovna u Fio má rušení již nevyužívaného běžného účtu smysl zkrátka proto, že se tím odblokuje povinný minimální zůstatek (u CZK účtu 100 Kč, u cizoměnových pak obdobně kulaté částky v dané měně).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 6. 2020 13:53

vpe píše:K cemu ten ucet rusit?

Muzes si pak zalozit vic CZK uctu online? (Je tam jakysi limit)

Jsem se chtěl dostat na kulatou sumu, aby mi na pokladně nedávali drobné, jen stodolarovky. Proto jsem chtěl zrušit i účet kde bylo vázaných minimálních 10 usd. Pořád to bylo málo, tak jsem i nabízel že rozdíl doplatím v korunách, což ale prý nejde, že nejsou směnárna.
Pokladník mne ale poslal na obyč přepážku, že nejdřív se účty musí zrušit. Tam paní vytiskla papíry že se to ruší, tak jsem s nimi šel zase na pokladnu.
A tam mi pokladník sdělil, že mi těch 10 usd měla pracovnice za přepážkou přeposlat na druhý účet, teď že už s tím on nic neudělá, že systém to neumožňuje, bude to účtováno jako 2 nezávislé výběry. 150 kč v háji, čus bus.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 19:19

To nejde jim sdelit, aby blokovanou castku prevedli jejich kurzem na jiny CZK ucet?

Proc budu vybirat 10 USD v hotovosti proboha? Pri ruseni banka musi nabidnout, kam prevest zustatek, tak tam napises cislo uctu, asi je jedno u jake banky, nebo se pletu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 6. 2020 20:43

No tak jsem to pochopil, že ze dvou účtů, které zruším, dostanu jednu hotovost (jeden výběr). Nenapadlo mne to nějak řešit.
Oni očividně ne, a já spěchal, blbě jsem parkoval.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 11:50

Napadnout te musi to, ze pravdepodobne to udelaji tak, aby to bylo vyhodne pro ne, coz se i stalo :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 6. 2020 19:23

Ok stálo mne to 6 dolarů.
Co mne ale překvapuje, že výběr stál stejně (á 6 usd) pro 10 usd i pro x tisíc usd - tam už měla být procentní sazba, ne?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 6. 2020 14:41

Nemělo by být rušení a s tím spojené procesy náhodou zcela zdarma? Minimálně pro CZK to platí, ale řekl bych, že to bude spíše na spotřebitele, než na účet.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 19:24

Ono to nejspis zdarma bude (i kdyz se spis mysli ruseni ramcovky a ne konta, nevim, jaka je formulace zakona), ale on si vyzadal extra sluzbu vyberu hotovosti, kdyz mohl bezplatne dostat prevod :-)

Pouceni: vzdy se zeptej predem: kolik budu platit?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZ4R 12. 6. 2020 19:26

Umí FIO převod účtu pro právnickou osobu z čsob? Nebo je to jen pro fyzické osoby?
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků