Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 6. 7. 2021 08:56

Nejsou to vyhození peníze. To pojištění funguje a není drahé. Když se nic nestane, jsou to "vyhozené" peníze. Co mj. kryje:

Pořízení nového mobilu (10 000)
- dokladů
- peněženky
- nebo klíčů (30 000)

Kdo kdy někdy ztratil klíče od auta a šel si je do autorizáku udělat nové, byl šťastný za to, že je ztratil společně s platební kartou Komerční banky s pojištěním Merlin :mrgreen:
https://www.kb.cz/cs/obcane/pojisteni/c ... ret-merlin
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedrysek7 6. 7. 2021 10:23

U pořízení mobilu v limitu do 10 000 Kč je možné v případě pouze v případě odcizení, loupeže. V praxi to znamená, že je zcela nutný policejní protokol.

Ztráta se nehradí, zapomenutí telefonu na nějakém místě také ne.

Jedině je tam zráta osobních dokladů, klíčů, to pak Komerční pojišťovna uhradí. Výhodou je, že pojišťovna uhradí i experss vydání třeba občanského průkazu.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 6. 7. 2021 10:32

Každé (správně pojišťovnou navržené) pojištění je pro klienta matematicky ztrátové.

Kdyby se něco stalo, je to pro tebe tak zásadní problém, že potřebuješ pojištění (tj. nemáš úspory na vyřešení situace)? Je pro tebe riziko, že se něco stane, výrazně vyšší než ostatní podobní a než si pojišťovna myslí? Ceníš si tolik ten klid a ty služby kolem (i po započítání rizika, že se budeš s pojišťovnou hádat o pojistné plnění)?

Chápu pojištění nemovitosti, odpovědnosti, životní. Pro lidi bez větších úspor i pojištění auta a domácnosti. Pojišťovat se na ztrátu mobilu za deset tisíc mi připadá jako dost zoufalství – člověk, který je „opravdu potřebuje“, by skoro určitě udělal líp, kdyby koupil levný mobil a měl hotovostní rezervu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 7. 2021 11:20

Smysl mají asi ty klíče, některé mohou být velmi drahé. U dokladů nevím, např. vydání OP do 24 hodin sice stojí 1000,- Kč, ale do 5 dní jen 250,- Kč.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 6. 7. 2021 11:23

Klič na auto běžně 5000 Kč+ (ne na Škodu 120L)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 7. 2021 07:32

Tak návštěva pobočky, velmi příjmené posezení a profesionální přístup bankéře, včetně občerstvení a zcela diskrétní místnosti v nové pobočce. Dle dotazu, kdy jsem se zmínil o pokračování 100% slevy na vedení účtu GOLD, mi bylo sděleno, že si velice váží poskytování služeb u KB a.s. a že se domluví s nadřízenou.

Po chvíli info, že sleva na 100% poplatku za účet GOLD, není vůbec žádný problém, neboť využívám nejen BÚ, SÚ, ale i Penzijní připojištění a stavební spoření.
Sleva končí koncem roku 2021. Je domluvena schůzka na listopad 2021, kde se napíše žádost a vše poběží nadále, zase na 3.roky.

Pokud třeba srovnán Komerční bankua Fio banku, tak se to nedá vůbec srovnávat.
Jak přístup bankéřů, zázemí pobočky, včetně diskrétní místnosti, výhod účtu GOLD ( cestovní pojištění-léčeb. výlohy 5 mil. Kč + asistenční služby pro motoristy )
Nic proti Fio bankce, ta má zase velice perfektní a propracovaný systém nastavení karet, včetně blokace DCC konverze, bezkontaktních plateb apod.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwepo753 11. 7. 2021 07:44

To musí být ale nějaká úchylka tyhle návštěvy pobočky ne? Kdo dnes potřebuje nutně navštěvovat pobočku kvůli takovým běžným službám jako je účet, karta, spoření, pojištění, ...? Kdybych měl hodnotit banku podle poboček, tak se rozhoduji jen podle toho, zda je tam poblíž dost parkovacích míst zdarma a za jak dlouho mě vyřídí, rozhodně bych tam nejezdil na pokec do separátní místnosti s občerstvením, ztráta času a pokud se někdo při tom nechá do něčeho ukecat, tak i ztráta peněz.
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 7. 2021 09:45

Občerstvení a sdělení, že si mě váží, je to poslední, co by mě vedlo k pozitivnímu hodnocení banky. Důležité jsou konkrétní produkty. MůjÚčet Gold je dobrý produkt, pokud je bez poplatku, ovšem platíte za něho dlouhodobým vztahem s bankou a využíváním jiných produktů, které zadarmo nejsou. KB dovede být vděčná, ale charitativní organizace to není.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 7. 2021 11:12

Je dobrý si uvědomit, z čích peněz se ty luxusní pobočky, separátní místnosti a pohoštění platí. Ve Fio sice žádný luxus, ale jdu tam 1x za pár let a za 10 minut jsem venku, většinu otázek nebo problémů vyřeším v případě potřeby telefonicky - pro mě ideální. Kdybych si všechny ty různé soukromé účty (svoje a v rodině) a podnikatelské účty různého druhu a v různých měnách zřídil v jiné bance, tak se z poplatků nebo psaní žádostí o odpuštění opupínkuji.

Vidět osobně bankéře je to poslední, co by mi scházelo (až na jednu, která pracovala v pobočce už dávno zrušené banky). Že to jde i bez toho ukazuje ČSOB, kde jsem kvůli prémiu nebyl na pobočce ani jednou, všechno dálkově.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 7. 2021 18:11

qwepo753 píše:To musí být ale nějaká úchylka tyhle návštěvy pobočky ne? Kdo dnes potřebuje nutně navštěvovat pobočku kvůli takovým běžným službám jako je účet, karta, spoření, pojištění, ...? Kdybych měl hodnotit banku podle poboček, tak se rozhoduji jen podle toho, zda je tam poblíž dost parkovacích míst zdarma a za jak dlouho mě vyřídí, rozhodně bych tam nejezdil na pokec do separátní místnosti s občerstvením, ztráta času a pokud se někdo při tom nechá do něčeho ukecat, tak i ztráta peněz.


To není úchylka, někdy je osobní kontakt nutný.
Z hlediska parkování je mi to jedno, jelikož to mám 4.minuty chůze od práce.

Někdy je nutné jít na pobočku kvůli investicím nebo třeba změnit při změně telefonního čísla.
Telefonní číslo pro zasílání SMS se z bezpečnostních důvodů není pouze na pobočce.Pripadně se u KB řeší zablokování internetového bankovnictví, které lze odblokovat při znalosti ID čísla přes bankomat KB.

Mě návštěva banky nevadí, pokud to není každých 14.dnů. Jednou za rok se to dá zvládnout.

-- 11. 7. 2021 19:19 --

Delitzsch píše:Občerstvení a sdělení, že si mě váží, je to poslední, co by mě vedlo k pozitivnímu hodnocení banky. Důležité jsou konkrétní produkty. MůjÚčet Gold je dobrý produkt, pokud je bez poplatku, ovšem platíte za něho dlouhodobým vztahem s bankou a využíváním jiných produktů, které zadarmo nejsou. KB dovede být vděčná, ale charitativní organizace to není.



Ano účet Gold je bez poplatků, narozdíl od Fio banky má třeba cestovní pojištění a autoasistenci, kterou jsem 2x využil a vše v pořádku a zdarma.

U KB mám penzijní připojištění stavební spoření, které bych stejně někde měl zřízeny, tak je lepší to mít pohromadě u jedné finanční skupiny a mít náhled na všechny produkty.
Jinak investice do fondů vubec nevyžadují, ani nic dalšího. Sám mi to bankéř říkal. Také ani další produkt.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 7. 2021 19:46

Účet Gold je pro vybrané klienty bez poplatku, ne pro všechny. Investice opravdu nevyžadují, jen "nabízejí". Stejně jako další produkty. Pobočky a bankéři fungují různým způsobem, je těžké zevšeobecňovat...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 9. 2021 01:20

Zdravím,
neporadí někdo, jak získat u KB účet zdarma (tedy pohyby zdarma)? Jde mi o obyčejný účet.
Zvou mě na pobočku, založila jsem si u nich penzijko (kvůli příspěvku zaměstnavatele) a nabízí mi KK, kterou chci, už mě přestalo bavit kombinovat tři KK a hlídat útraty kvůli max. 1℅ , ale debetkou už platit taky nechci.
Může to ovlivnit výběr pobočky? Jsem v Praze.
Moc děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod italik 25. 9. 2021 19:42

Jednoduše si o to říct. Já to řešil tak,vše zdarma nebo jdu k Monetě. A když tam máte penzijko nebude to problém
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 25. 9. 2021 19:45

To daj ale jen dočasně zdarma na rok a po roce aby se člověk doprošoval znovu ne?
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 25. 9. 2021 20:09

Jo, mně takhle dali na 3 roky Plus, výměnou za zrušení účtu v jiné bance mobilitou. Kdybych šel ještě do penzijka nebo něčeho, aby ze mě měli měsíčně 500, dali by prý Gold. Po 3 letech jsem měl přijít znova, abychom se zase "nějak dohodli". Vzhledem k tomu, že už mám hypo jinde, tak to tam spíš půjdu zrušit.
hopo.hopo
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků