Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 6. 2012 12:53

Dušan : v soc.bankách mají peníze lidé, co mají statisíce a jsou ochotni tyto peníze přelévat podle toho, kde jim zrovna dají o 0,1% více.

Nevím, co se ti na oficiálních číslech z bank nelíbí. To je prostě fakt. Holt ty velké pracháče, co mají peníze v Private Banking, převáží lidé z malých měst a vesnic, co jsou u PS a ČS kvůli pobočce v místě bydliště, co žijí od výplaty k výplatě a veškeré svoje úspory mají na běžném účtu.
Naposledy upravil DoubleSix dne 21. 6. 2012 13:56, celkově upraveno 1
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 21. 6. 2012 12:54

dede píše: Protože jenom v Čechách generují banky 98% zisku poplatkama.

To číslo je úplně mimo. Že sis to vymyslel?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 21. 6. 2012 13:12

Stát měl KB, ČS a IPB v devatesátých nechat padnout na hubu. Nečetl bych tu dnes takové bláboly o skvělých bankách, které nám dopřávají jakýsi nadstandart, ktarý je v mnoha zemích samozřejmostí.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 6. 2012 13:30

Dusan píše:
Ale ona je to pravda, vztekat se muzes jak chces. Staci se podivat na to kolik ma prumerne ulozeno klient ve standardni bance a kolik v socka bankach. Ten rozdil je radovy! Problem socka bank je, ze vybiraji tu nejhorsi a nejmene vynosnou cast bankovnich klientu, protoze to jsou ti co slysi na usetrenych par kacek. Pro normalni klienty je dulezitejsi sortiment sluzeb, ci dostupnost pobocek a bankomatu.
Realne tyhle socka banky nemaji sanci na to zacit generovat zisk. Minimalne polovina jich proste umre a business case tech co preziji bude v tom nabrat co nejvice klientu a nekomu se prodat. Neco jako Ebanka blahe pameti, ta negenerovala zisk nikdy ve sve historii a cely business banky spocival v jejim prodeji Raiffaisence.

Komerční banka mě v životě nikdy nenabídla nic navíc Účet platím, když jsem se jednou zeptal na vedení zdarma v rámci spolupráce s Českou pojišťovnou, která nabízela pro své vybrané klienty u KB účty zdarma byl jsem vyfuckován.. I když jsem byl ochoten k té pojišťovně přejít a nakonec přešel s pojistkou domácnosti a nemovitosti, i když řádně splácím HÚ a nikdy jsem nebyl ve skluzu, i když mě chodilo na účet velice nadstandardní částky.. chodili tam obě výplaty a žádnou výjimku jsme nedostal

Fio banku mám o 50 metrů dále nad KB, bankomat je taky na pobočce.. V jejich bankomatu vyberu 10 x zdarma.. v KB bankomatu vyberu také 10 x zdarma, ale nejprve mě odečtou 90,- a následně někdy v první nebo druhém týdnu příštího měsíce poplatky vrátí.. Na pobočce Fio banky sedí osobní bankéř(poradce), který opravdu bankovní službám rozumí, včetně investování a fungování celé banky.. jmenuje se p. Hloušek a nikdy bych nemohl na něj říct něco špatného..Vždycky poradí, vždycky s čímkoliv ochotný..ale opravdu s čímkoliv co se týká financí.. V KB jsem se dočkal akorát toho, že mě nabalamutili před 5 lety do fixace HÚ na 10 let, s úrokem blížící se 6%, vzali si 10 tisíc za vyřízení a 3 t. za odhad nemovitosti, který mě v životě do ruky nedali a který dneska už není ani v jejich systému..Ano mohu si za to sám, ale nikdo tenkrát neporadil a tehdejší bankovní čůzy chtěli vydělat a že nás budou 10 let nesmyslně škubat jim bylo jedno..Naštěstí dneska tam už nejsou a nynější bankovní poradkyně je v klidu..a jsem celkem spokojený..Ale p. Hloušek s Fio banky je jiná liga

ostatní levné banky
- mBank- tragédie a naprostí amatéři ve stáncích rohlíků
- Zuno jsem nepoužil, asi využiju akce, která teď běží a je možné vydělat 500 KČ..
- Air bank není bezpoplatková banka.. odchozí platba za 5 KČ je v dnešní době minimálně úlet
- Equa bank jsem také nevyužil, ale chtěl jsem je zneužít na zahraniční výběry z ATM

- RB jsem nevyužil osobně, ale manželka a nezaplatila ani korunu a každý měsíc bonus 20,- stačí na 6 odchozích plateb
- GE naprosto bez poplatku, ale je potřeba brát Genius Gratis prozatím s rezervou (až bude účet zadarmo 3 roky, můžeme se bavit)
- Poštovka svůj online účet dodrbala, ale komu není líto přijít na úrocích např. u AirBanky o cca. 28,-, tak také velice vhodná alternativa

A to bychom mohli pokračovat, kromě Zuno a Air banky všechny ostatní nabízí i HÚ a jsou bankami plnohodnotnými..

-- 21. 6. 2012 14:37 --

kidli píše:Až tu bude zase nějaký doveda plácat jak KB zadržuje příchozí platby, tak: platba ze ZUNO odeslaná dnes v 7.21 hod je teď ve 12.17 připsána v KB a lze s ní disponovat

Poslal jsi to hromadnou dávkou? Tak první čti a pak mluv

-- 21. 6. 2012 14:40 --

sniper76 píše:Stát měl KB, ČS a IPB v devatesátých nechat padnout na hubu. Nečetl bych tu dnes takové bláboly o skvělých bankách, které nám dopřávají jakýsi nadstandart, ktarý je v mnoha zemích samozřejmostí.

Přesně tak..měli je nechat padnout a byl klid.. Tak do nich daňový poplatníci nasypali ze svého miliardy na záchranu a za odměnu je tyto stejné banky škubou další desetiletí o další a další miliardy dál :grr:
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 6. 2012 13:58

Havers píše:
Jasně, že si to číslo vycucal z prstu. Výnosy z poplatků nejsou ani 1/3 celkových výnosů (což neznamená, že to je malé číslo).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 6. 2012 14:26

dede píše:Nicméně, jestli je definice socka banky absence poplatků, tak je to mimo Čechy samej sociál. Protože jenom v Čechách generují banky 98% zisku poplatkama.

Bejvavalo, bejvavalo. Ve skutecnosti byly ceske banky napred pred zbytkem sveta (jako ve spouste jinych veci), poplatkove banky jsou dneska v kurzu. Vize bank zijicich z investic smetla financni krize a dneska si vsechny banky uvedomuji, ze poplatky jsou bezrizikovy a stabilni business. Nejdale jsou v tomto USA, kde se dnes plati takove poplatky, ze by se z nich ceskym skrblikum protocily panenky. Ale ten trend nastupuje i v Evrope, pokud je hypotecni trh v krizi, investicni fondy v krizi, statni dluhopisy v krizi, tak poplatky jsou jedinym zpusobem jak spolehlive financovat bankovni business.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 6. 2012 14:30

Dusan píše:Staci se podivat na to kolik ma prumerne ulozeno klient ve standardni bance a kolik v socka bankach. Ten rozdil je radovy! Problem socka bank je, ze vybiraji tu nejhorsi a nejmene vynosnou cast bankovnich klientu,

:-D :-D :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dusan 21. 6. 2012 14:31

DoubleSix píše:Nevím, co se ti na oficiálních číslech z bank nelíbí. To je prostě fakt. Holt ty velké pracháče, co mají peníze v Private Banking, převáží lidé z malých měst a vesnic, co jsou u PS a ČS kvůli pobočce v místě bydliště, co žijí od výplaty k výplatě a veškeré svoje úspory mají na běžném účtu.

Na tech cislech je zajimave, ze tam vicemene plati cim mensi banka tim vice prumerny vklad. Je to zpusobene tim, ze vetsina tech "vkladu" nejsou vubec vklady klientu. Aby jsi mohl provozovat banku v CR, tak musis mit urcitou bilancni sumu, aby ti CNB dala pokoj. U malych bank neni mozne tuhle castku nabrat od klientu, tak maji v bance ulozene penize primo majitele. Napriklad u podle tvych cisel nejuspesnejsi ZUNO tvori vice nez tretinu uvedene castky pouhe zakladni jmeni banky.
Ona kazda banka ma v sobe nekolik miliard penez patricich akcionarum, ale jen u malych bank tohle cislo vyrazne ovlivnuje statistiku vkladu, zatimco u velkych bank jsou to zanedbatelne penize (i kdyz v absolutnich cislech samozrejme vyssi nez u prcku).
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2012 14:46

Dusan: ale to jsou jenom vklady klientů. Jiné vklady banka nemá a základní jmění se nepočítá mezi vklady. Takže ta tvoje logika má docela podstatnou díru. Navíc i tady na fóru se dočtěš jak lidé převádějí peníze (řádově stovky tisíc) do bank s vyšším úrokem což jsou právě ty nové. Ano, uznávám že vzorek zdejších uživatelů není úplně reprezentativní, ale podobně se dočteš na jiných fórech.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 6. 2012 15:00

Dusan : ta moje čísla nejsou celková pasiva banky, ale opravdu jen a pouze vklady klientů. Žádný základní kapitál, vklady firem či jiných organizací. Schválně si ty zprávy bank projdi.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 21. 6. 2012 17:14

DoubleSix píše:
Havers píše:
Jasně, že si to číslo vycucal z prstu. Výnosy z poplatků nejsou ani 1/3 celkových výnosů (což neznamená, že to je malé číslo).

Nepamatuju si to přesně a nechce se mi to hledat, ale nedávno jsem někde četl o zisku ČS a drtivou většinu zisku tvořili poplatky.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miho 21. 6. 2012 17:39

Tady je prehled za cely sektor za minuly rok:

http://www.bankovnipoplatky.com/vykaz-z ... 17049.html

Poplatky jsou zhruba na urovni tretiny urokovych vynosu. Takze jsi to cetl asi spatne ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2012 17:51

miho: ale to je za všechny banky dohromady, ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod miho 21. 6. 2012 18:11

Jo, pisu za cely bankovni sektor. Ale CS se od prumeru moc nelisi, coz pri hrube znalosti oligopol pripominajici poplatkove politiky "velke trojky", ktera ten prumer z vetsi castu utvari, ani moc neprekvapuje.

Čistý úrokový výnos se spořitelně v meziročním srovnání zvýšil o více než tři procenta na 15,4 miliardy korun. Čisté příjmy banky z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 1,3 procenta na více než šest miliard.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ceske-sporite ... oakcie_spi
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Noclaf 24. 6. 2012 18:34

Asi jsem dalsi socka. Taky jse prevedl radove stovky tisic z KB do Zuna. Kurna a ja si myslel, ze jsem slusne situovana stredni trida. :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka