ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 28. 11. 2019 15:10

Potvrzuji, ze mi taky odmena za zalozeni sporiciho uctu prisla. Jako urok je 1% ppa do 1 milionu, pro nekoho, kdo ma vsude jinde plno, to nemusi byt zase tak spatne, muj pripad to neni :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hannys85 3. 12. 2019 20:34

Na stránkách ČSOB probíhají souběžně do konce roku dvě podobné akce za založení účtu s odměnou 500 Kč. Jenže "chyták" je v pomínkách samotných akci.

Zatímco u staré akce (do 31.12.2019) je tento text
"Akce není určena klientům ČSOB, kteří měli aktivní Plus Konto v předchozích 365 dnech zpětně ke dni spuštění Akce."

tak u nové (od 28.11.2019-31.12.2020)
"Akce není určena klientům ČSOB, kteří měli aktivní Plus Konto, Poštovní účet nebo Základní účet v předchozích 365 dnech zpětně ke dni spuštění Akce."


Vzhledem k tomu, že mám poštovní účet, tak jsem teď úplně domotaný, protože mám za to, že jsem četl právě ty pravidla, kde nebyla zmínka o poštovním účtu (jinak bych si to samozřejmě nezakládal).

Doufám, že to banka správně vyfiltruje a 500 Kč připíše...Předpokládám, že kritériem bude správný odkaz přes který si to člověk zakládá..Teď jen doufám, že jsem si to založil přes správný odkaz.

Jinak další podstatný rozdíl v přiznání odměny mezi oběma akcemi je u staré akce defakto jen držet účet do připsání odměny:

"Odměnu získá každý Účastník Akce, který Nový účet nezruší do připsání Odměny.
V rámci Akce může Účastník Akce získat pouze jednu Odměnu."

u nové akce splnit následující:

"uhradí prostřednictvím platební karty ČSOB, kterou dostane k Novému účtu (dále jen „Karta“), alespoň 2 000 Kč u obchodníků nebo přes online platby. Úhrada Kartou musí být provedena nejpozději v Době trvání Akce. Do limitu úhrady Kartou se nezapočítávají výběry hotovosti z bankomatů nebo formou služeb Cash Advance nebo Cash Back ani transakce na České poště."

Jako fakt super chyták, tak dávejte bacha...Jinak evidentně zpřísňují podmínky, když už jim vadí i poštovní účet...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 3. 12. 2019 21:26

no ještě mají tu akci přes ušetřeno za 1000,- akorát jim to nešlo dneska založit přes telefon a musel jsem na pobočku a tam jim "vadilo" že jsem v minulosti byl disponent k jednomu firemnímu účtu v Poštovce, takže mi tam musí nejdříve zrušit to disponentství (které stejně 10 let nevyužívám) a pak to prý půjde... Myslel jsem, že jsem na black listu stran cool karet, ale prý je tohle problém, tak doporučuji to případně nenechávat na poslední chvíli;
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 5. 12. 2019 19:58

Čsob koupila před 1,5 rokem Ušetřeno (ten bláznivý nápad ze sprchy): https://www.usetreno.cz/historie/

A kdyz mam Cerveny konto (era sporici ucet) nebo co, tak to nevadi? :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 12. 2019 17:19

Včera jsem si po zřízení účtu u ČSOB (kvůli 500) žádal o kreditní katu (taky kvůli 500 :-) a zamítli mi ji. Předpokládám, že kvůli toho, že jsem nejspíše na interním blacklistu, tak jako někteří další místní šťastlivci kvůli využívání funkcí cool karet, které už mám nějaký ten pátek zablokované :-)
Co mě, ale dnes vyloženě vytočilo, když mi volali z ČSOB, že vidí nedokončenou žádost o kreditku (přitom to skončilo stavem "zamítnuto") a že můžeme telefonicky znovu zažádat. Souhlasil jsem, ale kdybych tušil, že se bude jednat o 20 minutový hovor, teda spíše výslech jak u gestapa, tak bych si to zavčasu rozmyslel. TO, že chtěla znovu slyšet informace, které jsem zadal již v samotné žádosti bych ještě docela pochopil, ale otázky typu: dlužil jste někdy někomu, dlužíte aktuálně, byl jste anebo jste v insolvenci apod. už mě fakt vytáčeli, když si mě stejně nakonec projedou v rejstříku..Když mi pak řekla, že budpou potřebovat potvrzení o příjmu i přesto, že chtějí ještě výpisy z účtu, kde mi chodí výplata + výplatní pásky už mě namíchlo a sdělil jsem jim, že nehodlám otravovcat naší účtárnu, když jim jsem schopen doložit výplatu jak na účet, tak výplatní lístky a že chci hovor ukončit s tím, že nemíním být vyslýchán ještě další půl hodinu s výsledkem který bude stejně zamítnuto. Řekla mi, že už jsme na konci, položila asi ještě dvě otázky a pak světe div se, výsledek "zamítnuto" s tím, že mi nemůže sdělit důvod. Požádal jsem ji, aby mě již nekontaktovali (výmaz z databáze) a příště si před hovorem vyhodnotili jestli jsou mi schopni vůbec kreditku schválit, když jsem poprvé neprošel a neotravovali slušné lidi..
Jako fakt neskutečné...Čekám až mi vyplatí 500 Kč za založení účtu a s tou bankou nechci mít nic společného...Když pominu, že v žádné jiné bance nepotřebují doklad o příjmu pří žádosti o kreditku (stačí jim výplatní pásky či výpis z účtu, kde chodí výplata), tak ten telefonický výslech byl fakt na facku. Fakt děs banka.
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 12. 2019 17:30

Je zbytečné se takhle rozčilovat a ohodnotit banku jen podle toho, že s tebou vyběhla :)
Bylo by tvoje hodnocení ČSOB stejěé nenávistné, kdyby ti kreditku schválili...?
anonymni

Odeslat příspěvekod fc70 6. 12. 2019 19:11

hannys85 píše:Předpokládám, že kvůli toho, že jsem nejspíše na interním blacklistu, tak jako někteří další místní šťastlivci kvůli využívání funkcí cool karet
a neotravovali slušné lidi
Nemám žádný morální problém s využíváním produktů nadoraz, ale vzhledem k tomu, že jsi je už asi svým úmyslným chováním stál tisíce, které ti nechtěli úmyslně dát, a sám víš, že jsi výjimečný případ, tak mi tohle hraní si na oběť a uraženého „úplně obyčejného slušného člověka“ přijde dost nepatřičné.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 6. 12. 2019 19:21

hannys85 píše:Když pominu, že v žádné jiné bance nepotřebují doklad o příjmu pří žádosti o kreditku (stačí jim výplatní pásky či výpis z účtu, kde chodí výplata)

Pravděpodobně jsi ještě nežádal o Hello kreditku
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 6. 12. 2019 19:56

Potvrzení o příjmu chtějí aktuálně při žádosti o KK, jak ČS, Hello vč. Datart karty i RB. ČNB v tomto značně přitvrdila.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 12. 2019 21:46

V RB po mně potvrzení o (ani jiné prokázání) příjmu nechtěli.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Jhypo 6. 12. 2019 21:53

RB mi dala kreditku 50.000 bez dokládání, ale už vloni o prázdninách, je to letos horší?
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 12. 2019 22:44

V souvislosti s „nuceným“ přechodem z RB eKonta Komplet na Prémiový účet jsem si nedávno žádal online o vydání KK RB DE LUXE, která je v ceně toho účtu do konce roku a žádné potvrzení o příjmu požadováno nebylo...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2019 23:10

@retron:
Ne nutně je třeba potvrzení o příjmu pro zřízení kreditky, hodně záleží jak velký limit chceš, jaký příjem v žádosti uvedeš a jak jsi čistý v registrech. Při limitu pod 20 tisíc po mě nechtěla potvrzení příjmu na extra formuláři ještě žádná banka.
ČS kreditka mi byla před měsícem a půl schválena na základě zaslaných tří PDF výpisů z účtu Poštovní spořitelny, kam mi chodí výplata (takto to funguje minimálně při žádosti po telefonu, ty výpisy se pak pošlou emailem a stačí to). Možná jen pro vyšší limity, nebo pro OSVČ to může být jinak. Hello kreditka mi byla schválena na pobočce Elektro Euronics zcela bez dokazování příjmů, stačilo jeho výši sdělit a pár vteřin počkat, než mě jejich systém prověří v registrech-pak mi systém nabídl dokonce 3x vyšší limit než jsem chtěl, hned jsem ho snížil. No a u ČSOB (PS) jsem měl kreditku dřív (2 roky zpět) a také bez dokladu příjmů, tam stačilo že mi na účet v PS chodí mzda a nebylo třeba doložit dále nic. Tedy nutnost doložení příjmů u kreditky platí myslím jen pro větší limity a pro ty, co nemohou příjem doložit třeba výpisy s pravidelnou výplatou.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 6. 12. 2019 23:35

Každopádně ukázat bance výpisy nebo výplatní pásky a pak žádost stáhnout, když si řeknou o potvrzení, důrazně nedoporučuji. Vysvětlení „nechce se mi s tím tolik otravovat“ sice trošičku chápu, ale takové chování se z pohledu banky těžko odlišuje od člověka, který to potvrzení dodat nemůže (ať už protože jsou výpisy/výplatní pásky úplně podvržené, nebo je ve výpovědní lhůtě nebo nově nezaměstnaný), a byl přistižen u pokusu o úvěrový podvod (jehož definice zahrnuje zamlčení podstatných údajů).

Buď o úvěr žádám nebo nežádám; nic jako „zkoušet, jestli by mi ho dali“ nebo „žádám, ale nechci, aby banka zkoumala mé příjmy“ neexistuje.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 12. 2019 07:01

Zrovna taková csob a chce potvrzení o příjmu kvůli kreditce a ženám na mateřské s 4 tisícovym příjmem davaj 2 milionové hypoteky na třetí byt.
Kdyz mi někdo řekne že chce po mě nějakéj papír tak říkám tak to jdu do jiný banky kde mi to daj ještě dneska bez těch vašich papíru.
Zajímavá je v tom moneta - zaměstnanec musí přinést papír, kdežto OSVČ s icem po 12 měsících nemusí mít v ruce nic a daj mu 500k s úrokem 3,9
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků