ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 12. 2019 21:44

zkouším založit tu PS komplet online, právě mi běží výpověď na ČSOB Plus konto.
Zatím jsem nikde ve formulářích nezadával svou trvalou adresu, jen jsem měl možnost checknout, že korespondenční je stejná jako trvalá. To si ji jako vezmou až ze scanu občanky? Jinou možnost nemají. Hotovo, odesláno, uvidíme.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 21. 12. 2019 21:59

Zakládal jsem v listopadu a přímo uvedením tlf. čísla na jejich webu a "paní Mrázková-ústředna" :-) v pohodě zavolala, vysvětlila za cca 15 min. jsme vyplnili data. Nemůžu si zatím na ČSOB stěžovat, luxus i s kreditkou se ozvali na můj dotaz kde vězí. Už jsem je pumpl bonusy o 2000 Kč :-)
Nedá se ten komfort vůbec srovnávat s PS, před roky.
Zřejmě bude problém s tím zprostředkovatelem usetreno.cz, nemají zájem přes něj uzavírat smlouvy a ještě mu vyplácet provizi.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 21. 12. 2019 22:42

Ono Ušetřeno patří pod ČSOB, tak tím to asi nebude...

Já zakládal ČSOB Plus konto přes Ušetřeno začátkem týdne (volali asi do 5 minut po vyplnění kontaktu), ve čtvrtek kurýr přivezl smlouvu. Mezitím jsem ještě online založil PS. PS už mi funguje, ale u ČSOB mi IB hlásí blokované přihlašovací údaje, tak nevím, jestli je to pořád ještě normální než zpracujou podepsanou smlouvu, nebo co to...? No ještě jim dám čas přes svátky, jestli tam někdo ještě nějak funguje...

Jinak ještě mi taky zvládli zvrtat email (záměna .cz a .com) a evidentně to mají nějak propojené, protože to bylo špatně jak v papírové smlouvě s ČSOB, tak pak v IB PS, kde jsem to pak opravil.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 12. 2019 23:27

Jelikož obchodní značky ČSOB a Poštovní spořitelny procházejí fúzí (nebo přesněji "přípravou na fúzi"), což je znát už na pobočkové sítí (čím dál více duálních poboček obou obchodních značek), tak i nové podmínky těchto bonusových akcí mají v podmínkách neexistenci účtů u obou těchto značek, viz níže. Věřím, že staré podmínky to ještě tolerují, ale nejspíš už fakt ne dlouho. ČSOB jasně dala najevo, že značka Poštovní spořitelna bude cca do roka (možná i dříve) pohřbena a i na poštách bude banka vystupovat výhradně pod značkou ČSOB. S tím by mělo dojít i k fúzi webů, internetbankingu, nejspíš tedy logicky i účtů Plus konto a Poštovní účet. To jsou ale věci notoricky známé jak nám klientům (já klient PS), tak i z médií. Takže zdejší spory o to, zda vadí účet u PS pro Plus konto s odměnou či naopak mi v tomto kontextu přijdou vtipné, když proces tohoto slučování už začíná a účty budou brzy ekvivalentní už i jménem :).

A aby mě zde opět někdo neobvinil, že si vymýšlím (to fakt nemám zapotřebí), uvedu odkaz na nejnovější bonus akci 500 Kč za zřízení Plus konta, kde už je jasně v bodu 3 uvedeno, že vadí stávající nebo méně jak 365 dní zrušený účet jak typu Plus konto či Základní účet, tak i Poštovní účet: https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/pl ... ro-vsechny
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 12. 2019 23:45

tak já u PS vycházím z podmínky "Akce není určena klientům ČSOB, kteří měli aktivní Poštovní účet v předchozích 365 dnech zpětně ke dni spuštění Akce." Ten jsem skutečně neměl. Jestli aplikují odstavec o spekulativním jednání se uvidí.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 12. 2019 00:05

Obě akce běží do 31. 12., takže ač to někomu může přijít vtipný, stále je to ještě pár dní aktuální a nějaká plánovaná fúze resp. útlum PS je úplně irelevantní.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 12. 2019 00:10

A není podmínkou mít ten účet do 31.12. už plně zařízený, tedy aktivovaný, už po ověření dokladů a přijetí aktivační platby, jak to u online zakládání bývá? Což se vzhledem k tomu, že za 4 pracovní dny máme Silvestr, už stihnout nemusí..Zvlášť při větším zájmu (třeba u mBank ta plná aktivace kvůli velkému zájmu o odměnu 1200 Kč nedávno trvala i přes týden).
Každopádně nové podmínky, na které odkazuji výše, už jasně definují ČSOB a PS produkty dohromady, to už se takto křížově s odměnou bohužel neuspěje.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 12. 2019 10:54

To se ale asi neda stihnout i kdyz založím on-line karta do 31/12 neprijde a nestihnu splnit podmínku platbu kartou +2000
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pajkyt 26. 12. 2019 23:06

Už někomu dorazila odměna (500,- Kč) za založení Spoření s bonusem, které bylo založeno v listopadu? Podle podmínek mají ještě čas (má to být ve lhůtě do 30. dne kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém bylo Nové spoření založeno) a nejspíš to tedy nechají na poslední den.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 26. 12. 2019 23:09

Ano, začátkem tohoto měsíce.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pajkyt 26. 12. 2019 23:22

ČSOB (respektive Poštovní spořitelna) je zatím jediná banka, která nenabízí odměnu za první platby Apple Pay. U všech co mám po nějaké době nabídka dorazila, ale tady se asi nedočkám :-)
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 12. 2019 10:13

Pokud si dobře pamatuji, první byla Air Bank a odměnu jsem dostal, byla myslím 150 Kč za 5 palteb.
Možná to byl účet Richee...to už si ale přesně nepamatuji
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 27. 12. 2019 10:20

Kdysi dávala odměnu 600 Kč za platby její apkou Na nákupy.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 27. 12. 2019 10:24

tak to jsem asi už úplně zapomněl
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 12. 2019 14:11

Za založení Spoření s Bonusem jsem také ještě nedostal 500. Mám to reklamovat nebo počkat do konce měsíce?
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků