ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qwertz375 5. 12. 2020 13:22

ČSOB nabízí bonus 2500 CZK za založení Penzijního Spoření spolu s Plus Kontem. Podle sazebníku je třeba příjem 10 tis. měsíčně, jinak je účet za 69 CZK, obratovou podmínku na BÚ mají už jako jedno z posledních na trhu. Má účet u ČSOB ještě nějaké další nevýhody, na které je třeba si dát pozor?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 5. 12. 2020 13:43

Co si pamatuji, než jsem to zrušil, tak IB strašné, nepřehledné, autorizační SMS měli snad 9 alfanumerických znaků, no byla to hrůza při opisování kódů, do pohodlného intuitivního ovládání účtu to mělo daleko.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 12. 2020 14:08

Za mě IB v pohodě, SB taky, žádné kódy nejsou třeba, když se autorizuje přes ČSOB smart klíč apku. Dřív bylo nutné chodit kvůli všemu na pobočku, to už teď není pro většinu věcí nutné. A kromě poplatků za výběr z cizího bankomatu a průměrných kurzů cizích měn tam žádné problémy z mého pohledu nejsou.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 12. 2020 19:12

To je slusna akce, obdobne byla v kombinaci zalozeni stavebniho sporeni a plus konta za 3000...
Neveril bych, ze to nekdy napisu, ale CSOB asi byla dotlacena konkurenci tam kde je. Stal jsem se opetovny klientem, a mam tam dost produktu...ale museli si mne koupit, jiz zimnene 3000 za ucet a stavebne sporeni(nebo to bylo az 3500 nepamatuji), kreditka, ktera vraci 1000kc/mesicne (2%) na 6 mesicu ze vsech transakci + procenta dle shopu ze sveta odmen, penzijne sporeni- bonus 1000kc za zalozeni, atd...

Nevim jak jine banky, ale splatka kreditky se hned objevi na kreditnim uctu, takze kdyz chybi kredit, tak se instatne na kreditku naleji finance...

Co mi vadi, je prepisovani sms kodu pri platbe kartou, ale to by se melo zmenit a vse se bude potvrzovat otiskem ve SB
Naposledy upravil slavo963 dne 5. 12. 2020 19:20, celkově upraveno 1
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 5. 12. 2020 19:19

Lze to penzijní připojištění pak brzy bez sankce zrušit?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 12. 2020 19:22

za 2 roky, ale vracis prispevky od statu a stahnou si z vyplacene castky danove zvyhodneni. Kdyz ti neco prispival zamestnavatel, strhnou ti dalsich 15%.
Banker mi rekl, ze to i tak lidi delaji, protoze jinak by se nedostali k penezum, ktere nekteri zasmestnavatele davaji jako bonus...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 5. 12. 2020 20:52

slavo963 píše:To je slusna akce, obdobne byla v kombinaci zalozeni stavebniho sporeni a plus konta za 3000...

Nabízet podprůměrné služby a lákat klienty na jednorázové akce za zřízení je dost blbá taktika jak si udržet klienta. Nově příchozí dostane bonus, ale služby pak stejně využívá jinde a po čase vše zruší.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 7. 12. 2020 11:41

V čem je ČSOB podprůměrná? Podle mě je to nejlepší banka na trhu. IB i SB přehledné, intuitivní, plně funkční. Nepamatuju si výpadek. Jedině bych si vytknul smart klíč, který je samostatný.
Hlavní účty máme se ženou tam.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dandík 7. 12. 2020 12:42

ČSOB má výborný program Premium, nejspíš nejlepší na trhu (snadno dostupný, široká nabídka). Klasický retail je spíš průměr, někdy podprůměr. Ve všech inovacích poslední doby zaostávala - nezájem o rychlé spuštění okamžitých plateb, Google/Apple Pay apod. Potvrzování online plateb kartou přes aplikaci ještě ani nespustila (umí aspoň přes aplikaci přihlašovat a potvrzovat transakce v IB). Vysoké poplatky - typicky u SEPA plateb - držela, dokud to šlo. O spoření se nedá mluvit. Internetbanking průměrný - ano jsou určitě horší (v čele s Unicredit). Odměny? Bonusový program je spíš parodií.
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 7. 12. 2020 12:51

Její služby jsou jak kdy a jak co. Pro praktické používání dost zmatené IB, opruz kvůli potvrzování nesmyslně složitými kódy, nic moc kurzy, žádné úroky, nesmyslný prémiový program, nevýhodné investice, atd. Z druhé strany aspoň okamžité platby, občas nějaká použitelná akce, hezké fungující karty... Pokud člověk nemusí na pobočku, tak se to ještě dá.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 7. 12. 2020 13:49

Svět odměn neni nejhorší, 8 nebo 10% procentům v Albertovi se rovnat nedá, ale na jízdenkách ČD jsem díky ČSOB pár tisíc ušetřil.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 12. 2020 14:12

V prodejnách Albert jsou potraviny obvykle o 8 aža 10% dražší než jinde (Lidl, Kauf)...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2020 14:44

Jak co, jako všude.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 7. 12. 2020 15:26

Taky mi to cpe čím dál větší slevu a nějak tam nemůžu dojít, a dělám asi dobře. Matka dotáhla od nich 4 právě nakoupené pomeranče, které vypadaly docela slušně, za 2 dny jsem 1 stihl sníst, 3 shnily. By mě zajímalo, jak to zajistili, z ostatních zdrojů se dají jíst týdny.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2020 16:31

Shnily? Pomeranče nám vždycky zplesniví (tedy když je máme dlouho). Vůbec se nechci Alberta zastávat, ale je to jako jinde. Někdy holt člověk koupí něco špatného. Co jsem si tedy všiml, tak se spíš liší prodejny podle sídla, kde jsou umístěny, a taky na to má vliv denní doba (večer je to horší - ovoce-zelenina přebraná) a den v týdnu (dle zásobování, začátků akce ...).
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka