Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 8. 2020 23:12

Zpoplatnění účtů navíc mě nepotěšilo, využívám celkem 3 běžné účty pro zpřehlednění a oddeleni cashflow. Ted abych to překopal. Navic mi na jeden z tech vedlejších ma příští rok prijit ještě státní podpora, takže nemůžu zrušit.
Uplne to nechapu, s ucty navic nemaji defacto zadne naklady.
Vybery z bankomatu me naopak vubec netrápí, popravde behem covid období jsem praci s hotovosti osekal na naprosty minimum, takze potrebuju vybrat jednou za par měsíců.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 8. 2020 09:26

Thom píše:Jo mimochodem, odjel jsem do Bulharska s 10 EUR cash v peněžence, že si vyberu až tam (však mám Revolut a mBank svět, že), jak tady často čtu coby rady. Pak jsem byl 2 dny bez Leváků, během nichž jsem obešel všechny bankomaty 3 bank, které byly poblíž, všechny mimo provoz a 3. den vybíral z Euronetu. Tak já nevím, možná je pro některé zdejší diskutéry hledání vhodného bankomatu zpestřením dovolené, jako třeba geocashing nebo jsem fakt smolař... O:-)

Nesmis vsemu verit, ano lze to, zaplatis i vsude kartou ale vetsinou to jsou hotelovi povaleci co toto ruzne radi :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2020 10:23

S tím zpoplatněním dalšího účtu mě nepotěšili, tak jsem u platebního účtu všechny trvalé příkazy a SIPO zrušil a převedl to do jiné banky. Až to naběhne, tak ho zruším úplně a nechám si jen další s kartou, kde mám pár korun a použím ji jen na rizikové platby. Až příště dostanou nějaký genitální nápad, co zdražit, tak to zruším kompletně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 26. 8. 2020 10:57

Porad trochu doufam ze si to rozmysli. Zpoplatneni uctu navic mi vubec nesedí s filozofii airbank
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2020 12:30

Žádná "filozofie" neexistuje, u Kellnera je jen filozofie vyrazit z byznysu co nejvíc. Jsou jen marketingové kecy, které vymýšlejí, aby to dobře znělo, jako že TOP3, úročení běžného účtu nebo že se neplatí za to, za co u jiných bank ano. Ve skutečnosti po pár měsících udělali naprostý opak, úrok na spořicím účtu byl dlouho jedním z nejmizernějších, platilo se za okamžité platby (které byly jinde často zdarma), teď se platí (a bude platit víc) za výběry, které se jinde dají taky udělat zdarma. Všechno je to o tom, co zákazníci ještě zkousnou, a co už ne.

Nevidím ale jako ideální, aby banka dělala kvůli pár drobným změny, které donutí zákazníky se zamyslet a udělat vývody, které banku moc nepotěší, třeba že není nic moc a že jinde je to lepší. Placení za druhý účet je jedním z takových momentů, protože když někde chce/potřebuje 2-3 účty, tak je měl třeba u AiB, teď začne ty další používat jinde. A když už je začne používat jinde, třeba se najde i důvod tam přesunout peníze, udělat tam kartu s výběry zdarma, apod.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod losalamos 26. 8. 2020 12:44

@Thom - skutečný geocashing, to by mohl být takový nový sport :lol:
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 26. 8. 2020 13:10

Haha! toho jsem si vůbec nevšiml! Předpokládám, že je to jenom překlep, ale v tomhle případě teda úplně nejvíc trefný :D
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 26. 8. 2020 15:20

@PatrikChrz: takze jeden ucet je stale zdarma ale za 2-10 sa plati?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 8. 2020 15:29

Ano 2 a více účtů 10Kč ale pokud sem to pochopil správně tak to není 10Kč za každý účet ale za všechny dohromady
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 26. 8. 2020 17:05

Jestli jsou okamžité platby zdarma, tak by mě vůbec netrápil poplatek za druhý BÚ. Stačil by mi jen jeden BÚ. Jsou banky, které vám ani nedovolí mít u nich víc než 1 BÚ.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 26. 8. 2020 17:25

To se "povedlo". Prezentují to jako zjednodušení, ale přitom to podle všeho jejich cílová skupina zákazníků moc nechápe. Vidí někdo logiku v tom zpoplatnění dalších BÚ? Píší, že to využívá 1/10 zákazníků, takže jim to nic moc peněz nepřinese a to to spousta lidí zruší a ještě tím naštvou i ty co to nevyužívají. To zdražení výběrů na 35Kč nemá smysl ani komentovat při současném vývoji trhu absolutní otočka do protisměru.
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 26. 8. 2020 19:13

Mně se tyhle změny sazebníku líbí, okamžité platby konečně zdarma. Ale BÚ už mám zrušený, přišlo to pozdě.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 8. 2020 19:24

No mě zatím zůstaly dva bězné účty, třeba si to zpoplatnění ještě rozmyslí kvůli tomu jak to každý ruší a když ne tak holt překopu i ten poslední a nechám jen jeden.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 8. 2020 21:20

Zpoplatnění se tak moc nedivím. Když tahle vlna bank začínala nebo se plánovala, úroky z depozit u ČNB byly řádově celá procenta, a z každé platby kartou bylo kolem 1%. Teď úroky z depozit u ČNB sotva pokryjí garanční fond, z platby kartou se tak zaplatí ta karta a systémy okolo – na nabízení běžného účtu je daleko těžší vydělat. Ano, už to tu před pár lety všechno bylo, ale tehdy byli všichni optimističtější, že je to dočasné a “už za pár kvartálů“ bude svět normálnější; teď se nálada daleko víc přiklání k tomu, že to takhle bude na neurčito nebo dlouho.

Za takových podmínek provozovat běžný/spořicí účet zdarma se ziskem vypadá daleko těžší, a s menší šancí, že je možné „vydržet“ a počkat na normální časy. Takže jsme tu měli radikální vlnu snižování úrokových sazeb, a všelijaké snahy minimalizovat drahé operace nebo vybrat na poplatcích víc od intenzivních uživatelů.

Na druhé straně ty okamžité platby zdarma myslím dost jasně ukazují, že obecně konkurence funguje. Ale holt banky se předhánějí jen v tom, co jim přivede nové / ziskovější zákazníky, a snaží se nepředhánět v tom, jak rozdat co nejvíc peněz se ztrátou.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 8. 2020 21:36

peter23p píše:Ano 2 a více účtů 10Kč ale pokud sem to pochopil správně tak to není 10Kč za každý účet ale za všechny dohromady


No u této původně inovativní banky zřejmě totálně nepochopili, co klioši chtějí. (Dovolím si trochu napovědět: SmartB, OP gratis, slušný s.ú. v TOP 3, četné platby kartou - není problém, rád budu používat, více účtů grátis (extra advantge, to nemá nikdo !), výběry z jakéhokoliv banomatu grátis - stačí 2x/M). Nový ceník je dle mých kriterií takový kočko-pes dle jejich vlastních pseudo managerských kritérií. Pokud takový ceník zůstane, tak raději honem jinam! ((Trochu napovím např. do EQUA, FIO, MMB !!)) Pokud jim o to šlo, tak splněno na 250% - Nice !!

Na pořád, je na pořád! A ne jen na 5 let, takže je to taková malá lež či větší podfuck...

Zavolejte si na info linku a zeptejte se alespoň 5x kde v IB zrušit účet? A jakou jinou tu "...ční banku" vám doporučují, když novým ceníkem tak trochu vyjebávají s kliošema.

//Tlf. slečn se divila, jak rychle reaguju na nový ceník a prý proč to chci zrušit, i když je to samozřejmě moje svobodná volba... Řekla jsem, že změny jsou na <i> tak honem pryč & Minimaliziren und Reduziren...//
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků