Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Schwarzie 31. 5. 2020 10:11

vpe píše:Ani v IB? :-)

Tam jsem to ted nasel. Ja jsem to dlouze hledal ve smartbankingu, protoze do nej mam jednoduchy pristup ze stareho tabletu. Jedna se totiz o matcin ucet. Myslel jsem, ze kvuli prihlaseni do IB by mi musela poslat prihlasovaci sms, ale ta na konec nebyla potreba a stacilo jen prihlaseni potvrdit v aplikaci. To jsem si prvne neuvedomil.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 31. 5. 2020 12:18

V aplikaci to je taky. Jednak tam hned vidíš platby v příštích 7 dnech a potom zbytek přes lupu a ve filtru dát budoucí. U spořáku možná není ten odkaz na ty v příštích 7 dnech, tak se možná musí přes tu lupu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 6. 2020 04:43

PatrikChrz píše:Air Bank zve "na jedno". Pokud si aktivujete v aplikaci My Air, vrátí vám z víkendové útraty v restauraci 35 Kč.

Vrátili někomu 35 Kč z víkendové útraty?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 2. 6. 2020 10:32

To nebude tak rychlý. Počítej se začátkem července.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HankaDu 2. 6. 2020 10:55

suram píše:
PatrikChrz píše:Air Bank zve "na jedno". Pokud si aktivujete v aplikaci My Air, vrátí vám z víkendové útraty v restauraci 35 Kč.

Vrátili někomu 35 Kč z víkendové útraty?


Psali začátkem července. https://www.penize.cz/nakupy/417008-prv ... -k-normalu
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2020 12:13

V aplikaci mám pod "vyplacené" , na účtu ještě ne, ono to nějakou dobu trvá
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 6. 2020 17:32

Pokud se nepletu je možné si u Airbank založit více běžných účtů, že? Ale jak je to s kartami? Vydají mi ji ke každému BÚ zvlášť? Nemáte někdo zkušenost?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 3. 6. 2020 17:52

PatrikChrz píše:V aplikaci mám pod "vyplacené" , na účtu ještě ne, ono to nějakou dobu trvá

Platba v KFC se dnes zaúčtovala, ale v odměnách není zobrazeno nic, asi budu muset zkusit reklamaci.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 3. 6. 2020 18:26

Chtít odměnu za pozvánku "na jedno" do KFC mi fakt rve srdce. I když oprávněnost nerozporuji :-(
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 6. 2020 19:00

To to bylo ještě objednané a zaplacené přes tu jejich appku s další slevou 15%. :D
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 21:40

KFC mají ve výlukách (logicky, snad žádná pobočka KFC nenabízí točené pivo, nebo snad některé ano?), to jsem také po platbě v pátek večer za Twister zjistil, když Air bank ani notifikací neoznámila záznam odměny, jak to jinak hned po platbě s odměnou dělá - ale to jsem očekával, že KFC spadat do pivních zařízení nebude :). Čínská restaurace následující den sice prošla (je vidět ve Vyplacených), ale i tak tam ta odměna je zatím bez uvedené částky, tak uvidím za pár dní - kontrola nároku některých odměn trvá i přes týden, co vím z dřívějška.
Jinak odměny (jakékoliv, ne jenom tato pivní) jsou u Air bank vždy po zaúčtování za celý měsíc vyplaceny další měsíc cca kolem 9.-10., tedy tyto zaúčtováním červnové až v červenci (zaúčtování ještě v květnu se předpokládám asi nikomu nepovedlo, ale vše je možné).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 4. 6. 2020 04:23

Kde ty výluky mají uvedeny? Sis to zas vymyslel ne? Ta akce nebyla jen na pivo. Byla na útratu v restauraci.

Je čas se konečně nadechnout a vyrazit se svými blízkými do oblíbené restaurace nebo hospůdky, vzkazuje Air bank klientům. Na první útratu, kterou zaplatí kartou, přispěje 35 korunami, což je průměrná cena točeného půllitru piva v Česku.

Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/417008-prvni-pivo-je-na-nas-air-bank-vita-navrat-k-normalu
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafaa 4. 6. 2020 08:25

Já jsem platil v McDonald’s (tam pivo take prodavaji) ale odměnu zatím nikde nevidím
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 6. 2020 09:04

@suram:
Nějaký odkaz na penize.cz není relevantní (novináři občas lehce překrucují / zjednodušují, nic ve zlém). Důležité je, jak to měla Air bank v systému nazvané a formulované, viz níže. Navíc vše nemusí být hned někde napsané na X stránek, aby bylo jasné kde a jak to platí, někdy stačí trochu přemýšlet a vlastní logika :). A pokud se ta odměna 35 Kč v Air systému jmenuje "První pivo je na nás", tedy že za tebe zaplatí jedno pivo, a fastfoody typu KFC pivo netočí, přijde mi logické, že při platbě u nich mi appka ani záznam odměny v notifikaci nesdělila a záznam se neobjevil ani v Mých odměnách (což lze brát jako "důkaz", že v příslušném KFC to fakt neplatí, neboli že KFC je odfiltrováno z této odměny, pokud ho Air však nepovolila dodatečně během víkendu později). V čínské restauraci jak píšu výše to hned po platbě appka zaregistrovala a notifikací oznámila, jen zatím zpracování do odměn k výplatě není hotové (v odměnách k vyplacení to mám s poznámkou "Čeká na potvrzení" namísto částky, to někdy trvá i přes týden).
Druhá možnost je dle mého méně pravděpodobná, ale také možná: odměna měla platit od pátku od 17h večer. Já platbu bez záznamu odměny v KFC měl cca v 17:50h, tedy že by to Air jen aktivovala později? Třeba dle zimního času, tedy jsem se o 10 minut netrefil :D. Ale to sotva, každopádně úspěšný pokus v Číně byl pak až v sobotu.
Je třeba si uvědomit, že Air bank si u těchto odměn nenechá sr*t na hlavu. Stačí si vzpomenout na kauzu Albert cashbacků: také tam nebylo výslovně psané, že na cashback to neplatí, ale jak to Air zjistila, že je to takto "využíváno", hned to zatrhla a už vyplacené odměny rychle z účtu odečetla bankovní blokací, i za víc jak měsíc zpět. Teď je už asi po takové zkušenosti pozornější a pečlivě vyfiltrovala, kde si pivo dát lze a kde ne. A tyto velké fastfoody se vyfiltrují snadno, když všude mají to samé, a točené pivo mnohé z nich fakt ne :). A zda Air toleruje lahvové, těžko říct, i to možná leckde nemají (nevím, nejsem pivař).

-- 4. 6. 2020 10:16 --

@rafaa:
V appce v sekci odměny jdi níže, v tabulce Vaše odměny klepni na Přehled a odměnu "První pivo je na nás" bys měl vidět buď v sekci K vyplacení (kde to už vidím s textem "Čeká na potvrzení" dnes i já), nebo i v sekci Vyplacené (bez částky, dokud nebude schváleno a přesunuto k výplatě, tam jsem to měl bez částky do včerejška). Pokud ani v jedné není (což by mělo být hned brzy po platbě), k registraci odměny za danou platbu nedošlo tak jako v mém prvním případě u KFC, důvody výše (Air bank tím fakt mohla myslet jen restaurace, kde se běžně pivo točí/podává, ne některé bezpivní fastfoody apod.). Ale zajímá mě, zda u tebe tedy MCD prošel.
---------
Mimochodem ještě obecně pro všechny, co odměnu pod výše uvedeným nevidí: nezapomněli jste si tu odměnu v Air appce zapnout? Možná hloupý dotaz, ale zapomenout se dá (zvlášť, pokud někdo systém odměn v Air běžně nevyužívá). No a když není daná odměna zapnutá už v okamžiku platby, tak samosebou z ní nic nemohlo být...
Naposledy upravil minarjo dne 4. 6. 2020 09:36, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod rafaa 4. 6. 2020 09:36

Odměnu jsem měl zapnutou. Platil jsem v neděli, platba normálně zaúčovaná a odměna vidět není (v žádné sekci). Asi jim napíšu.
rafaa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků