Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powery 18. 6. 2020 08:30

Dobrý den, pane xxx,

už je to tak. Čím více věcí s námi zařídíte online, tím méně za námi chodíte na pobočku. Do znojemské pobočky skoro vůbec, a proto jsme se rozhodli ji zrušit.

Náš bankomat se ale z místa nehne. Vybírat i vkládat peníze na účet tak budete moci i po zrušení pobočky dále.

POBOČKY A BANKOMATY
Je nám to líto, že se s Vámi ve Znojmě už nepotkáme osobně. Třeba se nám to ale poštěstí na jiné z našich poboček v České republice. Jestli nás ale chcete na znojemské pobočce ještě zastihnout, stavte se prosím za námi nejpozději 30. června. Otevřeno máme pondělí až pátek vždy od 8.30 do 17 hodin. O víkendech máme zavřeno.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __Pavel 18. 6. 2020 09:18

Kluci, nekupoval jste někdo poslední dobou zboží z Aliexpressu, chtěl odměnu 4%, ale platil to CRV s podkladovou AB? Myslím, že to dříve fungovalo, tentokrát však žádnou odměnu nevidím.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 18. 6. 2020 09:52

dala67 píše:To ještě s podmínkou 5ti plateb. Navíc zpoplatněná okamžitá platba.


Ta symbolická 1 Kč se dá skousnout. Poštovka má 5 Kč.
Lepší než tuto službu nenabízet vůbec.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 18. 6. 2020 10:08

Poštovka má na poštovním účtu okamžité zdarma.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 18. 6. 2020 10:21

Tak neumím číst :oboze
Platba proběhne okamžitě (pro Poštovní účet zdarma; pro ostatní účty 5 Kč).
A já jsem to pochopil jakože na Poštovní účty. No co už.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 18. 6. 2020 10:35

Moc nerozumím co LGA vlastně píše, ale v prvním příspěvku má recht. Okamžitá je u Poštovky za 5.-
Platby v rámci banky jsou snad okamžité už dávno běžnou věcí a nenazýval bych je vůbec jako "okamžitá platba" ve smyslu běžného mezibankovního platebního styku.

jj, máte pravdu, poštovní účet má okamžité platby gratis. A stejně jako u Equa bank nejde účet úplně vynulovat okamžitou platbou. Když ponechám 1.-, tak platba teprve proběhne.
Naposledy upravil bodyczech dne 18. 6. 2020 14:02, celkově upraveno 1
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chrudimi 18. 6. 2020 11:45

U Poštovky, stejně jako u ČSOB, je okamžitá platba u nových účtů zdarma, u starších za 5Kč. Air bank se ale imho nesmyslně brání zrušit tu korunu, někomu je to holt principielně proti srsti a upřednostní jiný účet.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 18. 6. 2020 12:46

V současné době Air Bank nevyniká ničím, čím by se dala doporučit :-(
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2020 12:52

chrudimi píše:U Poštovky, stejně jako u ČSOB, je okamžitá platba u nových účtů zdarma, u starších za 5Kč. Air bank se ale imho nesmyslně brání zrušit tu korunu, někomu je to holt principielně proti srsti a upřednostní jiný účet.

Zrovna tohle mi nevadí. Okamžité platby jsou i pro banku o fous dražší, ta koruna zapříčiní, že to lidé použijí jen, když potřebují. Běžné platby můžou posílat standardní cestou a zbytečně tak nezvyšovat náklady banky. A je to argument pro prodej Velkého účtu. Na druhou stranu ta koruna fakt není překážka, pokud okamžitá platba přinese užitek (např. zabrání prodlení a tedy pokutě, atd).

-- 18. 6. 2020 13:59 --

dala67 píše:V současné době Air Bank nevyniká ničím, čím by se dala doporučit :-(

Podle mého názoru má AirBank stále co nabídnout. Jako hlavní benefit beru pobočky a hlavně zde počítače přístupné pro zákazníky. Zákazník tak nemusí mít doma počítač ani nemusí mít chytrý telefon, případně to je zajímavá alternativa, když se mu domácí počítač "vysype". Měl jsem v mém okolí případ, kdy se někdo nemohl dostat k bankovnímu účtu pro poruchu svého soukromého počítače.

Z nízkonákladových bank bude asi nejvstřícnější pro starší osoby málo zkušené v ovládání počítače, kdy s tím pracovník banky může na místě pomoci. Mně se ten koncept počítače, kdy se s bankéřem oba díváte na stejný monitor jako velmi zajímavý nápad a u nás unikátní.

Dalším benefitem jsou bankomaty s volbou nominálu, i když je pravdou, že "poslouží" stejně i s kartou jiné banky :).

Pak jsou tu ještě další drobnosti - jako možnost vybrat na pobočce i bez karty (třeba kvůli ztrátě či prostému zapomenutí) s pomocí kódu do bankomatu, který pracovník vygeneruje - čistě teoreticky je možné tento kód i sdělit někomu na dálku, kdo ho může použít v jiném bankomatu (funguje jen v bankomatech Air Bank a to na 3 transakce). A nebo výběry přes terminály Sazky - https://www.mesec.cz/aktuality/kombinac ... lnem-case/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 20. 6. 2020 20:06

Podle mého názoru má AirBank stále co nabídnout.
Ale mohla by se pochlapit a místo TOP3 garance vyhlásit ŽUMPA3 garance...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2020 21:21

Ty úrokové sazby mě taky štvou, ale pro většinu lidí (ne zde na FE) to je ten nejmenší problém. Je zajímají poplatky (v Air ne nejnižší, ale rozumné a při běžném používání je účet skutečně zdarma), úroky z úvěrů (také rozumné), administrativní náročnost, atd.

Moje hlavní banka to nikdy nebyla a nikdy nebude, ale pro spoustu lidí v mém okolí je to poměrně vhodná volba.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 20. 6. 2020 22:36

Jà oceňuji tu jednoduchost, s jakou tam jde přes IB zrušit účet. Ostatní banky se tam můžou přiučit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 21. 6. 2020 08:13

Pokud si dobře pamatuji, pak u té polské omalovánky taky nebyl problém se zrušením účtu přímo v IB.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Klient ps 21. 6. 2020 10:49

Takovej trochu mimo téma dotaz.
Když ruším účet přes mobilitu Air Bank nebo mbank, můžu zrušit jen jeden účet? Mám teď několik účtů na zrušení. Tak jsem zadal bankovnimobilitu přes mbank a přes Air Bank. Myslite, ze třeba za dva měsíce budu moc přes mobilitu v těchto bankách zrušit další účty?
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod suram 21. 6. 2020 12:24

To můžeš snad hned ne?
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků