Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 9. 2020 16:57

My jsme takhle přes Monetu nakonec spořák u RB zrušili. Nejprve byly obě žádosti (BÚ, SÚ) zamítnuty, posléze jsme zkusili zadat zrušení k takovému datu, aby uběhla měsíční výpovědní lhůta, a obě žádosti prošly a účty jsou zrušeny.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 9. 2020 19:23

AirBank od 3.11. ruší platbu mobilem (Android) díky klesajícímu zájmu (ale pro stávající asi zůstane??)
124 000 Apple Pay
83 000 Google Pay
36 000 My Air Android
Air Bank navíc už při spuštění Google Pay avizovala, že placení přes My Air bude dostupné jen pro stávající uživatele a že bude sledovat zájem o tento způsob placení, protože z dlouhodobého hlediska nedává smysl udržovat obě služby.

https://www.penize.cz/platebni-karty/42 ... i-aplikace
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 8. 9. 2020 19:29

To mi přijde naprosto logické.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 9. 2020 19:39

Message: Androidi, plaťte více mobilem než to zcela killnou...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 8. 9. 2020 20:28

Dnes je vedení extra dlouhé, koukám...
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 8. 9. 2020 21:34

DrumSession píše:protože z dlouhodobého hlediska nedává smysl udržovat obě služby.

Z dlouhodobého hlediska byl naprostý nesmysl vlastní službu vůbec vyvíjet.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2020 21:38

drkarel píše:My jsme takhle přes Monetu nakonec spořák u RB zrušili. Nejprve byly obě žádosti (BÚ, SÚ) zamítnuty, posléze jsme zkusili zadat zrušení k takovému datu, aby uběhla měsíční výpovědní lhůta, a obě žádosti prošly a účty jsou zrušeny.


Ty rad chodis na pobocku Monety nebo to jde udelat u Monety i dalkove?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 8. 9. 2020 21:41

Jde to přes mobilní aplikaci (Více - Změna banky).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 9. 2020 04:07

vpe píše:Ty rad chodis na pobocku Monety nebo to jde udelat u Monety i dalkove?


Jo, já rád chodím na procházky a Tobě by evidentně taky prospěly. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod deglaser 23. 9. 2020 13:37

Chci se vás zeptat stává se vám že při platbě mobilem nebo kartou nad 500 to po vás nechce pin pro potvrzení.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 9. 2020 14:53

Tak u platby mobilem (Google pay) je to snad normální, když máš mobil komplet odemčený např. heslem, gestem či otiskem prstu (nejen rozsvícený bočním tlačítkem), že terminál PIN chtít nebude, zabezpečení pak přechází na to odemčení tvého mobilu. To je vlastnost Google pay, ne Air Bank. (u Apple pay nejspíš podobně, jablíčko nepoužívám)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 23. 9. 2020 15:04

U Apple pay se pri aktivaci karty za ucelem zaplaceni overuje pres otisk prstu nebo face id (pokud overeni selze, typicky kvuli rousce, musi se na mobilu zadat heslo k odemceni mobilu). Toto (touch id, face id nebo heslo) se deje pred kazdou platbou. Pin na pokladnim terminalu jsem za rok a pul nezadaval ani jednou.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 9. 2020 15:14

Takže pro platby nad 500 Kč velmi podobné, nevím čemu se tedy @deglaser diví. Vždyť i mnohé banky v covid době propagovaly platby mobilem právě s tím, že bez ohledu na částku není vůbec třeba se terminálu dotýkat.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 23. 9. 2020 16:59

Když jsem si to přečetl, tak jsem si vyhodnotil deglaser = kamarád.michal a považoval jsem za zbytečné reagovat.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 9. 2020 21:28

minarjo píše:Takže pro platby nad 500 Kč velmi podobné, nevím čemu se tedy @deglaser diví. Vždyť i mnohé banky v covid době propagovaly platby mobilem právě s tím, že bez ohledu na částku není vůbec třeba se terminálu dotýkat.

Přislíbili mi 500 Kč, pokud opět budu platit kartou, kterou jsem od jara po Air-změnách nepoužil. Tak v září požadovaná útrata požadovaně utracena, bonus by měl přijít 15.10. Člověk musí být Nový klient a Skotačivý klient, aby se "zavděčil".
A dále při platbě být věrný každý den, to samozřejmě jsem! Jen každý den používám jinou věrnostní kartičku... :nenapadne 8-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků