Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PetrCB 5. 7. 2013 12:46

Ty SMSky pro přihlášení jsou zpoplatněný nebo zdarma? Neni u toho žádná informace, tak nevim ...

Jinak otázka ne ke změnám, ale spíš k založení běžného účtu. V IB mám položku "založit běžný účet" (nebo tak nějak) a mám u AB již spořící účet. Musím znova dokládat doklady nebo stačí jen takhle založit a oni si to dohledaj?

Díky
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rodsten 5. 7. 2013 13:33

Pokud už máš u AB spořící účet a v IB si založíš i běžný účet, není potřeba už nic dokládat. Účet je vytvořen během chvilky. V IB se vygeneruje dodatek ke smlouvě, který se potvrdí nejdříve heslem a následně ještě SMS kodem, BU je pak funkční prakticky okamžitě.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 5. 7. 2013 16:14

PetrCB píše:Ty SMSky pro přihlášení jsou zpoplatněný nebo zdarma? Neni u toho žádná informace, tak nevim ...

Jsou zdarma.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 8. 7. 2013 10:12

Ke konci července u Air Bank skončí období, po které získávali klienti bonusový úrok na běžném účtu bez ohledu na splnění podmínek pro jeho přiznání. Od srpna získáte pro svůj běžný účet úročení spořicího účtu v případě, že v předchozím měsíci uskutečníte pět plateb kartou.

Banka tak zavádí u svých spořicích účtů druhé pásmo. Část vkladu nad jeden milion Kč se bude úročit nižší sazbou, která bude aktuálně činit 0,7 % ročně. V případě běžných účtů se nižším úrokem zhodnocují částky nad hranici 100 000 Kč.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 8. 7. 2013 10:20

Si teda vůbec nejsem jist danou informací. Pokud vím, tak od 1.8. na SU bude pásmo do 1mil úročeno 1,6 a nad 1mil 0,7 % ročně. Co se BU týče, tak od srpna při splnění podmínky 5x platba kartou úrok 1,6 do výše 100.000 ,- Kč, částka nad tuto výši se neúročí vůbec.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 8. 7. 2013 10:28

To Rodsten :
tu zprávu jsem převzal odsud :
http://www.mesec.cz/aktuality/air-bank- ... ene-pasmo/
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 8. 7. 2013 10:55

Já naopak vycházím z ofiko stránek AirBank, o úročení BU nad 100.000 se nikde nic nepíše, ani v ceníku

http://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank ... d-1-srpna/

Ceník od 1.8.:
http://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank ... source.pdf
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 8. 7. 2013 11:16

qsubt píše:jde ten limit dat i nahoru, na 999999 nebo jaky je max? Aby mne to nikdy neotravovalo s PINem? :--

Jde tam dát i vyšší částka, ale těch důvodů proč to může chtít PIN je víc.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 8. 7. 2013 11:23

Rodsten píše:Já naopak vycházím z ofiko stránek AirBank, o úročení BU nad 100.000 se nikde nic nepíše, ani v ceníku

http://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank ... d-1-srpna/

Ceník od 1.8.:
http://www.airbank.cz/cs/vse-o-air-bank ... source.pdf

Máte pravdu, v ofiko ceníku nic takového není. Zřejmě chyba redaktorky na Měšci. Už jsem jí mailem informoval, aby tu chybu odstranila :-)
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 7. 2013 08:31

má někdo zkušenosti s odmítnutím poplatku na začátku měsíce za vedení Velkého tarifu?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 10. 7. 2013 09:59

Ano, pokud uvedu důvod, tak s tím není sebemenší problém a už mi ani nevolají. Bezdůvodně poplatek nevyhazuji.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 11. 7. 2013 07:45

Mohl bych se zeptat uživatelů Air na pár věci?
1) Funguje okamžité upozornění při pohybu na účtu podobně jako u FIO nebo Equa?
2) Jsou převody mezi BÚ a SÚ okamžité jako u FIO (a netrvají třeba i den jako u Equa)?
3) Je nějaká možnost v IB nastavit pohyblivou IP adresu jako u FIA?
4) Předpokládám že kurzy např. při výběru v EUR moc příznivé nebudou.
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 11. 7. 2013 08:17

1/ Upozornění chodí okamžitě po provedených platbách na email. SMS chodí od 8 hodiny ráno.
2/ Ano, jsou okamžité, zdržení může být v nočních hodinách kdy běží denní závěrky nebo prvního dne v měsíci.
3/ Nevím, žádné nastavení IP jsem v IB nenašel.
4/ Kurzy jsou dle jejich kurzovního lístku v den platby či výběru, tedy nic moc.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 11. 7. 2013 08:21

kecinzer píše:Mohl bych se zeptat uživatelů Air na pár věci?
1) Funguje okamžité upozornění při pohybu na účtu podobně jako u FIO nebo Equa?
2) Jsou převody mezi BÚ a SÚ okamžité jako u FIO (a netrvají třeba i den jako u Equa)?
3) Je nějaká možnost v IB nastavit pohyblivou IP adresu jako u FIA?
4) Předpokládám že kurzy např. při výběru v EUR moc příznivé nebudou.

1 - Podobně, ale pouze velice omezeně. První omezení je, že upozornění ti bude chodit jen na jednu jedinou mailovou adresu, kterou používáš ke komunikaci s bankou. Nejde tedy nastavit libovolné množství mailových adres, jak je tomu u Fia nebo KB. Druhé omezení je, že chodí upozornění pouze od 100Kč pohybu na účtu a Air to nehodlá ani v budoucnu změnit. Například platba kartou ti přijde takto:

"Dobrý den, pane XY,
zůstatek na Vašem účtu Běžný účet 1 číslo 1234679 u Air Bank se snížil o částku 196,00 CZK. Dostupný zůstatek 10.07.2013 v 16:29 je 87374,70 CZK.
Pro úplnost uvádíme detaily této transakce:
Platba kartou (nezaúčtováno) v LIDL199, PRAHA , CZ
Částka: 196,00 CZK
Datum provedení: 10.07.2013
Kód transakce: 123456789
Byli bychom neradi, kdyby Vás naše upozornění jakkoliv obtěžovala. Způsob zasílání informací o svých účtech si proto můžete jednoduše změnit v internetovém bankovnictví nebo telefonicky na čísle 840 30 30 30 denně od 7:00 do 22:00 hodin.
Přejeme Vám pěkný den."

2 - Jsou okamžité, jako u Fia
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 11. 7. 2013 09:14

gogospk:
Díky za info.
Takže to chápu dobře, že mi přijde i upozornění ihned po té, co udělám nějakou transakci kartou? Pokud ano, tak to je tedy super a nikde jinde jsem se s tím ještě nesetkal.
kecinzer
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka