Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 13. 7. 2013 09:44

Že se to dobu spouští je fuk?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 7. 2013 11:25

Některé levnější telefony mají prostor pro instalace aplikací poměrně omezený. Mobilní eKonto má cca 3,5 MB. I tak komplexní aplikace jako webové prohlížeče Chrome a Firefox jsou menší. 26 MB na tak jednoduchou aplikaci jako je mobilní bankovnictví je prasárna.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 7. 2013 12:36

Tonda512 píše:To vas vsechny v dnesni dobe tak rozciluje par MB?

Když FIO Smartbankingu stačí necelý 1 MB, proč tohle musí mítr 26? Nejde o pár MB, ale o princip - těch 26 očekávám třeba u hry se slušnou grafikou, rozhodně ne u IB.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 7. 2013 14:12

No tak si to neinstaluj a budes klidny ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 7. 2013 00:05

Od zacatku dubna co airbank pouzivam jsem zaznamenal pouze jednu offline bezkontaktni platbu v zabce nekdy hned na zacatku. Nicmene v poslednich dnech jsem mel uz 3 offline platby v penny marketu, ackoliv tam to driv probihalo online.
Je to skoda, protoze tim se nova funkce omezeni deniho limitu bk plateb stava funkcni jen napul. Nekdo s podobnou zkusenosti?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 7. 2013 00:54

Mně jsou nějaké offline a online platby zcela u *****... Za 18 let, co používám karty, jsem neměl se zneužitím jediný problém. Za stejnou dobu mně nějaký ***** 5x naboural nebo vykradl auto.

Škody za desetisíce na autě nikdo za problém nepovažuje, z málo pravděpodobného zneužití karty s řádově nižší škodou se tady někteří jedinci mohou *****.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 7. 2013 01:09

Proste paranoia, no. :-D
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 14. 7. 2013 07:56

Tomáš Marný píše:Když FIO Smartbankingu stačí necelý 1 MB, proč tohle musí mítr 26? Nejde o pár MB, ale o princip - těch 26 očekávám třeba u hry se slušnou grafikou, rozhodně ne u IB.

Proč by se programátoři snažili, když peníz dostanou stejný.
Stačí si vyhledat 64kB demo, kde člověk uvidí, co vše lze naprogramovat (zkompilovat) do výsledného 64kB souboru. zde video výsledku
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 14. 7. 2013 08:18

Tomáš Marný:
To je obava z novych škod. Jaka byla loni aféra kvůli cca obětem lihu (byly to tragedie, určitě). Ale za stejne období zemřelo v autech více lidi... a na konci roku se těmito mrtvými chlubili, ze jich bylo málo...

Podobne to funguje u škod. U auta každy s tou moznosti pocita, ale běda kdyby se mu to stalo u karty...
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 14. 7. 2013 09:25

Určitě to tu někde v threadu bude, ale nepovedlo se mi najít. Air bank mi poslala po založení běžnýho účtu e-mail, že posílaj debetní kartu (zažádal jsem), ale nevím, jestli přijde normálně jako dopis nebo jestli přijde doporučeně s nutností osobního převzetí. Jelikož budu delší dobu mimo trv. bydliště, byla by to pro mě dost komplikace. Pamatuje si někdo, jak karta přišla?

Díky P.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yowie 14. 7. 2013 09:31

PetrCB píše:Určitě to tu někde v threadu bude, ale nepovedlo se mi najít. Air bank mi poslala po založení běžnýho účtu e-mail, že posílaj debetní kartu (zažádal jsem), ale nevím, jestli přijde normálně jako dopis nebo jestli přijde doporučeně s nutností osobního převzetí. Jelikož budu delší dobu mimo trv. bydliště, byla by to pro mě dost komplikace. Pamatuje si někdo, jak karta přišla?

Díky P.

Nevím, jestli není něco jinak, ale mě přišla normálně do schránky, stejně jako od M-bank. Ale netřeba se bát. Karta není aktivní, je třeba ji aktivovat v IB. Takže kdyby si ji někdo odnesl ze schránky, tak získá kus bezcenného plastu s čipem...
yowie
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 14. 7. 2013 11:15

tusim ze jsem mel i minule verze mobilniho bankovnictvi i potvrzeni platby kodem (moc jsem to nestihl pouzivat, ale mam poznamenany nejaky 4ciferny kod na potvrzovani plateb). U nove verze pro iOS nic takoveho nevidim - mam nejaky zmatek v poznamkach nebo to zmizelo??
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 7. 2013 12:13

Tomáš Marný: Jak jsi přišel na to, že to za problém nikdo nepovažuje? Trochu jako obhajoba drobného zloděje, že jiný krade víc...
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 14. 7. 2013 23:02

K té velikosti app: samotná ma na iOS 30MB a 'data' dalších 25MB. Moc netuším, jaka skutečná data potrebuje, spíše to bude nejaka grafika, tj soucast app ..
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 15. 7. 2013 11:06

Dnes jsem si "zvýšil" zabezpečení internetového bankovnictví pomocí zasílání sms kódu.

Ovšem doposavad jsem se do internetového bankovnictví nepřihlásil.
SMS kód má platnost 3 minuty. Na registrované telefonní číslo však chodí se zpožděním > 3 min.

Již jsem to řešil s pracovnicí na infolince. Tento kritický problém registrují a na jeho odstranění pracují....

Z internetového bankovnictví Air bank se stala nedobytná pevnost... :shock:

Palec dolů pro Air bank.

Edit: Problém ze strany air/bank vyřešen. Již jsem se pomocí sms kódu přihlásil.
Naposledy upravil eR99 dne 15. 7. 2013 13:20, celkově upraveno 1
eR99
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka