Tesco Clubcard kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Máte Clubcard kreditní kartu?
Ano. 16 %  24%  [ 16 ]
Ne. 45 %  69%  [ 45 ]
Ne, ale uvažuji o ní. 4 %  6%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 65

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 12. 11. 2014 10:17

Jsou někde na webu popdmínky?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 12. 11. 2014 12:52

gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 13. 11. 2014 04:22

To je jenom o kartě, o te zmíněné nabídce tam nic nikde nevidím
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod otoman 4. 5. 2015 15:04

Výpověď Tesco kreditní karty. Jak by jste reagovali. Někdy kolem 20. března byla rodičům v Tescu vnucena kreditní karta Tesco - klasický naháněč, nabídl poukázku na 50,-Kč na nákup v Tescu a kartu díky které se bude připisovat dvojnásobek bodů na Tesco clubcard. Samozřejmě ani slovo o tom, že se jedná o kreditní kartu tj. úvěr. Ve 14-denní lhůtě podána výpověď na obě karty otce i matky. Zhruba za 2 dny potvrzena ve webové aplikaci Home Creditu výpověď otcovy karty. Kolem 5. 4. přišly poštou písemné potvrzení ze strany Home Creditu o akceptaci výpovědí ze dne 1.4. Dne 30.4. ovšem dorazila personalisovaná karta na matčino jméno. Podána stížnost. Dnes stržen znovu poplatek a ve webové aplikaci (spravce financi) teprve dnes zobrazeno info o výpovědi karty na matku. Dle mě poplatek každopádně neoprávněně strhnut. Poslána stížnost.
Vím, jde o nějakých 49,-Kč za vedení. Šli by jste do sporu - dle mě pokud nezaplatím nyní neoprávněně strhnutý poplatek (konec bezúročného období do 20.5.), tak karta a ani úvěr s ní spojený nebude zrušen a budou naskakovat úroky (po 20.5).

-- 4. 5. 2015 15:11 --

Jde mi také o to, jakým způsobem nahaněči v Tescu cíleně oslovují starší lidi, kteří o fungování kreditních karet nemají nejmenšího tušení. A to je stále stejná písnička.
Chápu, že někomu může kreditka od Home Creditu vyhovovat, ale určitě to není případ mých rodičů, každopádně se dají najít i mnohem výhodnější vracecí kreditky, které sám používám (CITI) a v bezůročném období vyrovnávám.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 5. 2015 15:25

Dlužnou částku (poplatek za vedení) určitě zaplatit a poté podat písemnou reklamaci kvůli účtovanému poplatku - pokud byla v průběhu 14 denní lhůty podáno odstoupení od smlouvy (tedy nikoliv výpověď, která bude mít vždy výpovědní lhůtu dle OP, zpravidla 1 měsíc), tak poplatek již nemohli účtovat, leda tak úroky od data zaúčtování platby do data splacení dlužné částky, což tento případ, kdy karty nebyly vůbec použity nejspíš nebyly. Dle vyjádření splátkové společnosti pak podat návrh FA, to nic nestojí a pokud tam bylo nějaké pochybení, tak požadovat ten poplatek za vedení i s úroky z prodlení...

Nicméně pokud v té 14 denní lhůtě byla podána jen klasická výpověď, obávám se, že poplatek byl účtován oprávněně (v průběhu běžící výpovědní lhůty), takže si z toho leda vzít poučení pro příště, že během 14 denní lhůty se smlouva nevypovídá, ale odstupuje se od ní...tak jako tak ale můžete zkusit aspoň reklamaci, za to nejspíš nic nedáte, možná se Home Credit zachová vstřícně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod otoman 4. 5. 2015 15:56

Děkuji moc za odpověď. Uvedl jsem v předchozím příspěvku špatný termín. Podával jsem odsoupení od smlouvy ve 14 denní lhůtě. I v akceptaci od Home Creditu ze dne 1.4. potvrzují odstoupení od úvěrové smlouvy č.xxx
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 5. 2015 16:03

V tom případě bych to opravdu viděl na podání u FA, v případě, že Home Credit zamítne reklamaci účtovaného poplatku, minimálně s tím nejsou další náklady a takový požadavek bude určitě odůvodněný. Nejlépe tedy počkat na písemné vyjádření a všechnu korespondenci doložit k podání.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod guru jára 4. 5. 2015 18:25

Já tu kreditku v minulosti asitak rok měl, a pamatuji si, že byla první rok bez měsíčního poplatku. Takže se mi zdá divné, že ho hned první měsíc naúčtovali. :hm

Jinak mě ten jejich nahaněč nedávno oslovil v Tescu také, dokonce jsem mu na to kývl, protože říkal, že by kreditka dávala po nějakou dobu (asi měsíc) slevu 10 % z nákupu v Tescu, ale když se ode mě dozvěděl, že jsem tu kreditku už v minulosti měl, tak už mi ji nechtěl dát. :hm
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 5. 2015 18:46

U té karty se několikrát měnil název, sazebník a snad i vydavatel (první cobrandové kreditky někdy kolem r. 2011 měly název "Tesco kreditní karta" a vydávala je snad GEMB), pak to byla "Clubcard kreditníá karta" (elektronická) už od HC a v nynější podobě je to "Clubcard kreditní karta Premium" (emboss), kde účtují poplatek každý měsíc od prvního, takže tady problém nebude. Jinak co byla ta akce u těch naháněčů na těch 10 %, tak platila snad i 3 měsíce, ale bylo to omezeno snad jen na 3000 tesko bodů, takže 300 Kč v poukázkách, teda nic zajímavého, proč si ji pořizovat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod guru jára 4. 5. 2015 18:58

Aha, já měl tenkrát už tu Tesco Clubcard od Home Creditu, ale jen jeden rok po tu dobu, co bylo vedení karty zdarma. Jestli už nedávají vedení karty na rok zdarma, tak bych to nebral.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otoman 5. 5. 2015 12:50

Vše úspěšně vyřešeno. Dorazil mail s potvrzením, že úvěrová smlouva ke Clubcard kreditní kartě Premium byla doplacena a ukončena. Po přihlášení do Správce financí se už správně zobrazuje hláška "Úvěr byl k 5.5.2015 doplacen".
Poplatek za vedení byl stornován. Ještě jednou díky za rady.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 8. 5. 2015 04:06

Tyhle Tesconaháněče posílám rovnou natvrdo do pr*ele. :!:
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jann119 2. 3. 2016 20:50

dnes si me odchytli nejdriv mi to prislo docela vpohode vsechno vysvetlovala ale pak pani zacala dost prehanet tak sem se na to vykaslal ale bohuzel to bylo po tom co sem jim podepsal souhlas se zpracovanim osobnich udaju, podepsany papir mi nechtela vratit ze uz sem ji informace poskytl(OP) ale cislo sem ji nastesti nedal. tak bych se chtel zeptat jestli z toho nemuzu mit neaky problemy ? nejde mi ani o to jestli Kelner vi kde bydlim ale jestli jsem se tim nezavazal k neake smlouve..
jann119
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 3. 2016 21:36

Nezavázal. Souhlas můžeš vzít zpět tak, že jim to pisemně oznámíš a ne že budeš chtít zpět podepsaný papír se souhlasem.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 3. 2016 21:51

jann119: Ja neco tak podobne jen jinak delal...pokud podepises smlouvu tak ti hrozi ze ti domu uz dana vec proste prijde i kdyz ji nechces. Musi se to pak vracet do 14dnu :D Ano tez bych to nevzal takhle od nekoho, casto se tam mlzi a vymejslej veci, ktery jsou uplne mimo realitu a schopnosti produktu :D
Je uplne jedno zda to je karta, telefon, pausal na neco...
ripper6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka