Online domácí účetnictví

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2013 22:08

Obecně (neznám konkrétně tuto aplikaci) si myslím, že nejjednodušší bude vytvořit výdajový účet, který si pojmenuješ třeba korekce a tak budeš zadávat transakce (typu "nevím za co") tak, aby ti vycházeli se zůstatkem...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 25. 5. 2013 23:11

gman píše:díky
Ještě bych se zeptal jak řešit, když třeba 14 dní nezadám transakce a už si je nepamatuju. Myslím tak aby to sedělo s aktuálním zůstatkem na účtě. Změnit počáteční stav účtu asi nebude to pravé?

Mno, když se na to 14 dní vybodneš, tak to pak bude dost zkreslený ;-) Ale to se určitě stane, že něco nezadáš. U výdajů z účtu je to v poho, vidíš na výpise. U KK je to horší, vidíš souhrnné částky, ale už nevíš, kolik z toho bylo např. jídlo a kolik drogerie, ale to se dá odhadnout, velkej nákup chemie či elektroniky neděláš často. U hotovosti je to celkem hrůza, pokud si neschováváš účty, tak to nemusíš dát dokupy. Lepší si to třeba napsat aspoň do mobilu, než se dostaneš k pc.

Když budeš dělat inventuru, tak si prostě uděláš výdaj (nebo příjem), třeba "ostatní" nebo "různé", který ti vyrovná aktuální zůstatek v účetnictví se stavem peněženky (účtu v bance, zůstatku KK). Další účet ne, přesuny mezi účty se do výdajů / příjmů (myslím saldo) nepočítají a tohle bejvá způsobeno nezaevidovaným výdajem. Pokud to má být nějak informačně hodnotný, dej to jako výdaj toho nesedícího účtu (hotovosti nejspíš) a nejlíp ještě v tom kterém měsíci.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 26. 5. 2013 21:44

Díky moc. Už je mi to jasný
gman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 5. 2013 07:20

gman píše:díky
Ještě bych se zeptal jak řešit, když třeba 14 dní nezadám transakce a už si je nepamatuju

Tak to dáš třeba do "Ostatní výdaje" a do poznámky "Bůh ví za co", já to dělám taky tak ;-) . Ale protože se snažím zapisovat to ihned do aplikace Financisto v telefénu, tak je takových případů minimálně.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 29. 5. 2013 11:51

Taková podobná aplikace by se mi taky hodila. Náhodou není něco na Symbian S60? :roll:
gman
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 7. 6. 2013 14:19

Thom píše:Jako normální účet. Výchozí stav např. 12.345 s minusem, nákupy ten minus prohlubují a splátka umaže. Vybrané prémie jako příjem na účet KK.

Takže splátku kk zadat jako přesun mezi účty?
gman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 7. 6. 2013 20:18

Přesně tak. Když máš účty např. Kreditka a Běžný, tak uděláš přesun; na běžném se zůstatek sníží a na kreditce zvýší (resp. se zmenší dluh, z např. -10 tisíc na -5 tisíc).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 9. 6. 2013 20:21

drive.google.com ?

... a tam si vytvorit tabulku, grafy to snad umi, a mas to online ze to vic snad ani nejde, i z pc, i z mobilu a nepotrebujes ani excel ani zadny specialni program a udelas si to presne jak potrebujes.
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinsip 9. 6. 2013 22:22

mikicz píše:A tabulka v excelu nebo jinem office programu ti nestaci? Plus se da editovat i v mobilu...
Taky jsem si to vytvořil v Excelu a je to dostačující ;-)
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 6. 2013 22:45

Nesouhlasím. V Excelu jsem jel taky, ale je to mnohem pracnější, hlavně vytvořit to, aby to trochu vypadalo a dobře se s tím pracovalo, dát tomu nějakou solidní úroveň. RQ umí víc.
Krom toho, do Excelu se to dá vyexportovat, kdyby mi to snad lezlo na nervy nebo bych potřeboval něco, co neumí.
Někomu ale může Excel stačit, to samozřejmě ano, ale srovnávat Excel s (byť jednoduchou) databází s UI se moc nedá.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 13. 6. 2013 12:37

Prosím tě a jak nejlíp vykazovat penzijní přip? Mám si v rqm vytvořit zvlášť účet na pp a udělat vždy přesun mezi účty a nebo to dát jako výdaj např. pojištění. Zaměstnavatel mi můj příspěvek pp strhává přímo z výplaty s tím že mi i on přispívá na pp.
gman
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 14. 6. 2013 11:54

Já používám online More-financi.

Kdysi jsem si vedl tabulku v Excelu a myslel jsem si, že to je to nejlepší, ale není.

ŽP a PP beru normálně jako výdaje (kategorie Pojištění), protože z penězi na nich nepočítám jako s využitelným kapitálem v produktivním životě.
Stejně tak tam nevedu třeba stravenky nebo některé benefity - v podstatě je to princip "bílých a černých fondů" (kdy některé věci jdou záměrně mimo účetnictví).
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 14. 6. 2013 12:22

Já to dělám jak u čeho.

Penzijko mi strhává i přispívá zaměstnavatel, ty prachy do něj vůbec neeviduju (na účet mi nejdou a tam kam jdou, si na ně ještě ani zpoloviny pár let nešáhnu).

Částku placenou na ŽP rozděluju na investiční a rizikovou část (přibližně). Investiční jako přesun mezi účty běžný a investice a rizikovou jako výdaj). Poznámka pro rejpaly: IŽP se mi vyplatí víc než čistá rizikovka, suma poplatků (za riziko a administrativu) je menší, než bych platil čisté RŽP.

Stravenky dávám do hotovosti, stejně s nima platím v krámě nebo v hospodě a rozdělovat pak placenou částku na stravenky a peníze by byl opruz. Černý fondy nemám; účto vedu já a manželka se mi v tom stejně nevyzná :)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tonda512 17. 6. 2013 17:51

Financisto je pro mě ideální jak na příjmy/výdaje, tak jako evidence dlužníků :-)
Tonda512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 6. 2013 19:30

Tonda512: taky to využívám, nejlepší co jsem našel a bylo mě zde doporučeno
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka