Online domácí účetnictví

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Žulda 15. 4. 2015 10:23

Já z Financista přešel na anMoney. Ve Financistu zlobily reporty.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter2black 16. 4. 2015 12:36

nenni to uplne domaci ucetnictvi ale s prituli pouzivame Splitwise
https://splitwise.com/
ma webovy rozhrani, a aplikace pro vsechny mobily

napsal jsem si k tomu automaticky import z Citi kreditky (s dodatkovou) kterou platime vsechno doma a takhle mame prehled o vsech vydajich
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2015 08:12

Žulda píše:Já z Financista přešel na anMoney. Ve Financistu zlobily reporty.

U toho anMoney nemůžu přijít na to, jak z rozpočtu odstranit nějakou položku, která už mne nezajímá :-(. Nabízí mně to jen možnosti Zobrazit transakce a Upravit položku rozpočtu, nikoliv odstranit :hm .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Žulda 17. 4. 2015 10:12

To bohužel neporadím, Rozpočet nepoužívám.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2015 11:00

A dost mně chybí u účtů volba "Započíst operace z tohoto účtu do celkového součtu" :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 4. 2015 11:17

Kdyby tvůrce RQ money udělal mobilní verzi, tak si ji rád koupím. Myslím, že zájemců by měl dost.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 19. 1. 2017 08:31

Když máte v nějaké bance více účtů, zadáváte do svého účetnictví každý účet, nebo používáte jeden účet pro celou banku? Kdybych měl zadat všechny účty u všech bank, byl by to pěkně dlouhý seznam.
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 1. 2017 08:44

Lze použít oba principy, spíš to záleží na tvém vkusu a preferencích. Já jsem měl takové ty účty hlavně u různých polobank typu Zuno či mBank, které byly stejně založeny jen za účelem spořicího účtu vše pod jedním "účtem" (kde stejně nešlo poslat peníze přímo na spořák a vše se muselo přijat na běžný a odtud to nějak dostávat na SÚ - každopádně je to trochu jednodušší), v některých případech jsem měl některé banky rozdělené i "běžný" a "spořicí" (asi podle toho, jestli jsem plánoval používat běžný i pro nějaký pravidelný platební styk, asi aby se to nemíchalo, i když to je v podstatě jedno)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 21. 1. 2017 22:34

Je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného, ale můžete mi doporučit nějaký program? Zkoušel jsem rqmoney a kmymoney. Druhý se mi líbí mnohem víc kvůli možnostem zpracovat i pasiva. Co bych mu vytknul je nutnost rozklikávat položky kvůli podrobnostem (nevím proč to nemohou mít vše na jednom řádku) a nemožnosti zobrazit všechny pohyby na všech účtech najednou.
Když si děláte účetnictví sami v excelu, používáte pro každý účet vlastní list nebo máte všechny pohyby na jednom listu?
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 1. 2017 23:00

Já používám v Excelu jenom 1 list: co sloupec, to účet nebo kreditka.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod intarzista 21. 1. 2017 23:15

Franklin: jo v jednoduchosti je síla dalo by se říct.

Používám už nějakou dobu KMyMoney a naprostá spokojenost.
intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2017 12:42

Já jsem neviděl důvod znovuvynalézat kolo už před 6 lety a nevidím ho ani nyní, takže pokud si někdo chce vést domácí účetnictví (nikoliv evidenci v Excelu, což ovšem ale bohatě může stačit), tak bych to viděl taky na KMyMoney nebo GnuCash, jsou si hodně podobné...

Používám celou tu dobu ten druhý a jedinou nevýhodu vidím jen v tom, že na dnešní poměry chybí nějaká "seamless" integrace s mobilními platformami (zatím si ale vystačím s desktopovou aplikací).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel11 10. 11. 2017 16:46

Dotaz na uživatele GnuCash či KMyMoney - existuje v česku banka, kterou by bylo možné s GnuCashem propojit a stahovat pohyby online? Vidím, že podporují HBCI nebo OFX Direct Connect backend. Ptám se, ale zároveň pochybuji. Už aby to PSD 2 bylo.
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 11. 2017 22:37

@Karel11
Odpoved na tvoji otazku najdes ve vlakne Creditas zde
viewtopic.php?f=316&t=1256188&start=1095
, precti si tam moje posledni 3 prispevky, strucna odpoved:
API umi jen FIO a Creditas a PSD2 nic nevyresi, budou ho moct vyuzivat jen firmy licencovane u CNB.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel11 12. 11. 2017 22:28

Díky Zedňo. Díval jsem se na link cos poslal. Jako URL banky jsem v GnuCash zadal link se správným tokenem. Něco se děje, obě strany si vyměnily certifikáty, píše connection ok, ale pohyby mi nastáhnul. Zeptám se teda jinak. Podařilo se někomu nastavit propojení GnuCash a Fia tak, aby mu to stahovalo transakce nebo opravdu musíme v 21 století přepisovat/importovat čísla jak trubky?
Karel11
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka