Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 1. 2021 10:26

@bodyczech, co popisuješ je u Sberbank "normální" a nesouvisí to s Curve/gbit. V podstatě každá platba kartou tam před zaúčtováním na chvíli v historii zmizí, neboli blokace (s datem provedení platby) zmizí dřív, než se zobrazí zaúčtování dané platby (s datem zaúčtování). Počkej tak 1 pracovní den (max.2) a už se zobrazí. Tato banka v mnohém zkrátka překvapí a není plně online (například disponibilní zůstatek se mnohdy po platbě kartou také upraví se zpožděním, blokace také nemusí být po ní vidět hned atd). Vratku poplatku na zlomu měsíce teď také udělali až někdy 4.1. večer, naštěstí zpětně s datem 1.1. takže úrok za nepovolený debet nebude, jen plašili tou SMS jak píšu výše. Je to v mnohém pravěk :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 11. 1. 2021 11:18

Ahoj. Jak probíhá ta migrace na nové IB? Před chvílí mi volala nějaká slepice, že prý jsem konečně na řadě, ale chtěla po mně abych jí nadiktoval RČ, a tak jsem jí poslal do p.....
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 11. 1. 2021 12:14

manzelce takto volala a tusim za 3-5 minut to bylo zmigrovany - jen chtela vedet limity pro IB a MB a hotovo...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 13. 1. 2021 22:27

Tak jsem to nakonec zvládl sám, trvalo to asi 24 hodin. Jen jsem zatím nepřišel na to, jak se tam nastavují notifikace...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 1. 2021 22:42

Nejsem si vědom že by Sberbank IB / SB nějaké notifikace uměl (klientem jsem od letní akce 1234 rovnou s novým IB). Takže buď jsem to přehlédl, nebo zkrátka hledáš něco co fakt tato banka neumí (to že to dřív uměla nic neznamená, i u jiných bank jsme byli svědky, jak aktualizace IB omezila funkce, třeba přechod Servis 24 na George u ČS toho omezil dost dodnes).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 1. 2021 09:07

notifikace tam zatim nejsou...

pokud clovek trochu zna vyvoj aplikaci, tak je to takova klasika - nova aplikace toho ze zacatku umi vetsinou min - proste je udelana tak, aby "nejak jela" a dalsi funkce se priprogamovavaji postupne - tezko rict, kdy a zda se tady dockame :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 14. 1. 2021 09:26

Dnes jsem zjistil, že notifikace nastavené ve starém IB, naštěstí fungují i nadále. Aplikace pro Android je teď identická jako IB, což je fajn. Ta původní aplikace bývala fakt hodně tragická. Staré IB sice nebylo nijak zvlášť přehledné, ale umělo toho více. Hold kompromis...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 1. 2021 09:30

.357 píše:.... Hold kompromis...

Tak ode mne ten kompromis rozhodně žádný hold nemá.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 14. 1. 2021 10:12

No tak vzhledem k tomu, že to není můj hlavní účet, tak dokážu lecos oželet... Ani si nedokážu představit, že by si někdo dobrovolně vybral jako svou hlavní banku právě Sberbank �
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 14. 1. 2021 12:54

Tak máme to každý jinak, já jsem ji zrušil a třeba si nedokážu představit, že to někomu stojí za 1234Kč
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 14. 1. 2021 13:33

Jelikož někteří z nás patří k proletariátu, tak nám to za to určitě stojí. Já musím například kvůli stejné částce strávit v zaměstnání téměř 5 hodin...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 1. 2021 14:40

To bych ani takto nebral. Vždyť jde o to mít nastavené dva TP a 5x zaplatit každý měsíc. To mi zabere měsíčně zhruba těch 5 minut. Takže ročně dostat 1234 Kč za hodinu práce - proč ne? Pokud bych vydělával půl míče měsíčně, tak by mi to asi přišlo zbytečné, ale jinak nevidím důvod, proč to odmítat.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Robertos73 14. 1. 2021 17:11

.357 píše:Tak jsem to nakonec zvládl sám, trvalo to asi 24 hodin. Jen jsem zatím nepřišel na to, jak se tam nastavují notifikace...

Notifikace budou dostupné během února.
Robertos73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 1. 2021 17:23

kterého roku? dík
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 14. 1. 2021 19:07

Těžko říct. Hlavně aby to nebylo třicátého...
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka