Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 9. 3. 2020 15:22

Jo takhle, já jsem právě už v minulosti koukal na možnosti mile transfer na někoho jiného, ale je tam brutální poplatek asi 10€ za každých 1000 mil. Jinak mám teď zatím okolo 30000 mil na M&M (StarAlliance) a 70000 u Emirates Skywards, ze Skyteamu používám KLM, ale tam mám jen nějakých 5000 mil. Každopádně díky za tip, mrknu na fóra kde se co dá udat.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2020 17:47

Jestli sbíráš míle i lety, tak se ti ta Miles and More určitě vyplatí, protože dokud budeš plnit podmínky (1 transakce měsíčně), tak ti míle nikdy nevyprší! To je asi největší výhoda této karty.

Míle od ČSA (a ostatních z aliance) se nevyplatí, letenky mají vysoké poplatky, jediný let, kde to dává smysl je Praha-Soul v business s Korean, ovšem jen za předpokladu, že ty míle máš zdarma.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 5. 4. 2020 22:27

Zaznamenal jsem, že hodně lidí právě zrušilo kreditku u Moneta Money Bank. Jedna z jejích výhod, možnost vybírat kreditkou (3K) z bankomatu MMB zdarma a i tím splnit podmínku objemu na vedení KK zdarma, právě padla.
Měli byste nějaký tip, zda by pro mé účely byla i nějaká jiná smysluplná alternativa?
peliculiar píše:O snižování odměn vím, ale to se děje vesměs všude, ne? Když jsem se díval na konkurenční KK, tak v případě lepších bonusů bych musel hlídat příliš mnoho podmínek pro vedení KK zdarma. Výhodou bývá mít BÚ u banky, která nabízí KK. V mém případě to je krom Monety pouze mBank (mám tam nulový "zaparkovaný" účet, kdyby přišli s něčím co mě osloví).
Pro mě je hlavní splnit co nejsnáze podmínky vedení zdarma, abych mohl používat peníze banky a zaplatit to až o měsíc (a půl) později. Bonusy jsou hezké, ač nejsou to hlavním důvodem proč využívám KK.
Nejezdím autem (nákup pohonných hmot), moc necestuji, jen běžně nakupuji (obrat kolem 10 - 20K měsíčně).
Pokud by někdo měl nějaký tip na jaké jiné KK mrknout, budu rád. ;-)
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 4. 2020 05:46

Tak pro Tebe ta kreditka MMB má pořád smysl.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod pivinecek 6. 4. 2020 06:34

Ahoj, vyber 3000 kc z moneta KK je uz ted od dubna zpoplatnen? Uz tim nelze plnit obrat?
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 6. 4. 2020 07:43

Pokud si nechceš hlídat obrat pro vedení zdarma (mBank Plus/Eshop, ČS kk s Curve), nebo splatit kk před koncem měsíce pro vedení zdarma (Hello Bank kk) - tyto kk nabízí bonusy a nějaké pojištění zdarma, tak si můžeš zvolit kk bez bonusů, kde jsou tyto vedené zdarma. Třeba kk Easy od RB, Fio kk, KB 4u, myslím i HB má kk zdarma.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 6. 4. 2020 08:23

HB má kk zdarma pouze v případě, že poslední pracovní den před koncem měsíce nic nedlužíš, přitom začtování splátky trvá až tři dny.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 4. 2020 08:35

Zjevně má HB KK zdarma i bez splacení do konce měsíce. Sjednávali jsme teď KK po tlf a nabídli nám buď KK s bonusy s poplatkem, nebo KK bez bonusů bez poplatku (aspoň to tvrdil v tlf).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 6. 4. 2020 10:04

peliculiar> Dlouhodobě používám zlatou M&M od UCB (primární) a Premium MC od ČSOB. Oboje zdrama v rámci "prémiových" účtů (50 k CZK obrat).
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 4. 2020 16:49

Díky za reakce. :-)
pivinecek píše:Ahoj, vyber 3000 kc z moneta KK je uz ted od dubna zpoplatnen? Uz tim nelze plnit obrat?
Přesně tak, i proto někteří končí s KK od MMB. Podívej se do fóra ...
Oprava: Obrat za pomocí výběrů z bankomatu plnit lze, ale díky zpoplatnění výběru už vlastně používání KK není zdarma. ;-)
VVNP píše:peliculiar> Dlouhodobě používám zlatou M&M od UCB (primární) a Premium MC od ČSOB. Oboje zdrama v rámci "prémiových" účtů (50 k CZK obrat).
S mým obratem do 20K to je mimo mé možnosti. Nepatřím mezi nadprůměrně vydělávající.
Naposledy upravil peliculiar dne 7. 4. 2020 18:19, celkově upraveno 2
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 4. 2020 17:55

No a pokiaľ nie je človek u UCB predschvaleny, požadujú doklady pomaly ako na hypoteku...
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 3. 6. 2020 20:54

Které další banky umožňují přenést si kreditní kartu tak jako mBank?
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 3. 6. 2020 21:18

Žádné.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 29. 6. 2020 08:01

Po změnách u Monety a její Money Card Smart, začínám uvažovat o změně.
Můžete teď prosím doporučit nějakou dobrou kreditku?

Požadavky:
- Nechci platit měsíční poplatky, ale nemám problém splnit obrat
- Na kartě měsíčně utratím přes 30 tisíc
- Výběry z bankomatu byly u Monety super, ale úplně je nepotřebuji
- Uvítal bych lepší notifikační systém než u Momenty - tedy aby mi do mailu chodila ideálně jakákoliv transakce a ne jen nad 400 Kč
- Nepotřebuji dodatkovou kartu

Koukal jsem se u mBank, kde mají docela dobrou nabídku. Nemůžu se ale úplně rozhodnout. Docela dost platím na internetu, ale na druhou stranu i v obchodech, tak mě zaujala nabídka 2% v zahraničí a 0,5% jinde. A pak je tu ještě ta poslední s výběry nad 1000 Kč zdarma.Nikde jsem ale nedohledal, zda ty výběry nad 1000 Kč jsou skutečně zdarma a hned se neúročí, jak je to běžné.
Pak tu máme ty platby v zahraničí, do kterých nevím, zda se počítají i platby po internetu v cizí měně.

To se zatím bavíme jen o mBank. Třeba mi doporučíte úplně jinou kreditku :).
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 29. 6. 2020 08:21

Ještě možná ČS kreditka, taky bez poplatku za vedení při obratu tuším 3000 Kč. 2 % z každé platby na internetu do výše 350 Kč.

edit: pomýlil jsem se, je to 1 %, nikoliv 2 %.
Naposledy upravil mojmax dne 29. 6. 2020 14:55, celkově upraveno 1
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka