Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čiko75 14. 4. 2021 12:50

Pokaždé to vyhodí chybu: Při zpracování platby nastala chyba. Zkuste to, prosím, znovu jinou platební metodou.
čiko75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 14. 4. 2021 13:17

Jestli ji mas jako zapamatovanou, tak ji odeber a pridej znova.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čiko75 14. 4. 2021 14:39

Prave, ze ji nemam zapamatovanou, takze mam asi smolika.
čiko75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 14. 4. 2021 15:57

Já právě zaplatil v appce zapamatovanou kartou, takze u me ok.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čiko75 15. 4. 2021 07:30

Tak u me bohuzel ani tak ani tak. Myslim, ze to nejak souvisi se nedavnou zmenou platebni brany u twista.
čiko75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1982 5. 5. 2021 14:14

Já tedy spokojený zatím nejsem. kartu mi aktivovali včera, přišla mi SMS, hned jsem si jí zaregistroval přes jejich web. Vyšší úvěrový rámec mi neschválili (chtěl jsem 50.000 Kč, nakupuju pro více lidí z rodiny kartou), ale to bych nějak přežil. Každopádně jsem plánoval zrušit dvě kreditky a nechat si jen tuto a jako zálohu mít klasickou debetní kartu od Monety MB. Úvěrový rámec mi do toho hodil první malé vidle, ale budiž. Ty další věci mi vadí více.
Včera jsem šel na poštu vyzvednout a zaplatit balík. Kartu mi neakceptují. Chce to elmag proužek, ani ten nepomůže, pracovnice přepážky zpruzená, že jen nepípnu a neodejdu, když jsem se ptal jestli akceptují Diners Club nebo ne, tak nevěděla na co se ptám. Tak jsem zaplatil Twisto kartou, trvalo to jednu vteřinu. Později jsem našel článek: https://www.ceskaposta.cz/-/kartou-muze ... ch-postach , kde je napsáno, že Diners neberou. Článek je dva roky starý, ale obávám se, že je to ten důvod.
Z pošty jsem šel do ČSOB bankomatu zkušebně vybrat 200 Kč. Ok to šlo v pohodě. Pak jsem dojel do Icelandu. Iceland bez problémů akceptoval..
No a dnes jdu do Bauhausu v Praze a zase neakceptováno. Mírně otrávená dohlížitelka na samoobslužné pokladny na mě koukala jako na žebráka. Tak jsem zaplatil Twistem. Zase dvě vteřiny a jdu domů.
Pak jsem se chtěl podívat na výpis transakcí na mujdiners.cz . Nikde ani řádka za dva dny. Úžasné. Twisto i Smart karta od Monety mají okamžitě záznam.

Pak jsem hledal článek o akceptaci Diners. Někde jí berou..

https://www.dinersclub.cz/akceptace-karty-diners-club

Takže parametry na papíře úžasné, ale to co považuju za samozřejmost jako okamžitý záznam o platbě nebo dokonce českou aplikaci ke kartě, tak to není. (Že není záznam na webu může být výpadek, už si píšu s podporou, ale appka není určitě).

Přemýšlím o zrušení karty. Nebaví mi pořád rušit u terminálu a přemýšlet kolik si asi strhli. Kdybych věděl, že jsou s ní takové problémy, tak se na to vybodnu a vůbec nikam neposílám daňové přiznání a ofocenou občanku a řidičák obyčejnou poštou. atd.

Nejvíc úsměvné po těch trapných scénách u placení mi připadá ta jejich story na stránkách:

https://www.mujdiners.cz/dc-international/

Frank McNamara byl vynálezcem první kreditní karty na světě – karty Diners Club, která vznikla po jeho návštěvě jedné z newyorských restaurací v roce 1949, když při placení zjistil, že u sebe nemá dostatek peněz a musel si na zaplacení účtu půjčit od přátel s nimiž večeřel . Zapověděl se, že se už nikdy v životě nechce ocitnout v podobné situaci, a tak byla na světě myšlenka univerzálního platebního nástroje – kreditní karty.

Já se taky nechci ocitat v trapných situacích proto přemýšlím o zrušení.. :mrgreen:
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 5. 5. 2021 15:01

pavel1982: Diners není pro technoidy a hračičky. Největším vynálezem u nich bylo zavedení bezkontaktu a nasazení čipu. :-) Obojí spolehlivě ignorují procesoři, kterým se prostě nevyplatí kvůli pár kartám aktualizovat platební terminály. Proto ty problémy s akceptací v místech, kde DC oficiálně berou (např. v Decathlonu už mám "svůj" terminál, který kartu vezme, ostatní ne). Chyba není u DC, ale to jejich držitele nezajímá.

Online přístup je tragédie, jako obecně online služby DC. Pokud DC potřebujete jako kartu pro 21. století, nevyhoví Vám, jděte jinam. Oni to (majitel - Discover) sice umí, ale tím, že jsou jen frenčíza (český DC spadá pod UCB), tak se to dělá všechno tak nějak na koleně.

Já DC používám jako hlavní kartu kvůli těmto benefitům:
- Dobrá úroková sazba na úvěru.
- Dobré body a odměny za ně.
- Férově nastavené podmínky úvěru (úrok až ode dne splatnosti, ne od transakce).
- Na soukromé kartě pojištění nemám, na byznysové ano.
- Dobré postavení pro případné reklamace transakcí, chovají se vstřícně.
- Nepromítá se do registru.

Když spěchám, tak stejně použiji Curve ve Fitbit Pay/Google Pay. Vsadit na DC jako na (jednu) hlavní kartu ale nejde.

To že na poště nefunguje ale není chyba DC, pošta ji skutečně neakceptuje.

A k akceptaci obecně:
DC je už součástí regulace, takže oni dostávají regulovaný bakšiš 0,30 % z transakce, ale acquiři u DC stále chtějí po obchodnících poplatky i přes 2 %. Přitom taková Maestro Business umí napálit poplatek i přes 3 %. Ale DC je ten špatný :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavel1982 5. 5. 2021 15:11

Díky za reakci.

Mně se líbily ty férové podmínky úvěru, nakonec i to pojištění není k zahození. A konečně mají lákavý systém odměn. Smart karta od Monety ten svůj dost osekala a Twisto taky, tak jsem chtěl zkusit něco papírově výhodnějšího.

Nevím jestli jsem hračička a technoid, je to možné. Mám aplikaci na příjmy a výdaje. A prostě jsem si zvyknul, že si kontroluji kolik jsem kde zaplatil. Je to proto, že se snažím zkrotit rozpočet, což se mi vcelku daří. Kolikrát ani nepotřebuju účet. Twisto mi to blikne přes apku na obrazovku, kolik jsem kde zaplatil. Moneta money Bank má svůj internetbanking a já si na to zvyknul jako na samozřejmost. Twisto má ve své dražší variantě (100 Kč) taky možnost pojištění.

Mám rád jednoduché věci. Příjdu, přiložím k terminálu, usměju se, poděkuju a odejdu. Nebo zaplatím Uber kartou zamávám a jdu. Tohle přemýšlení o tom, jestli někde kartu berou nebo neberou a jak to vlastně dopadne mi nebaví.

Promyslím to, ale dnes mám sto chutí jí zrušit. Odepsali mi z podpory, že se mi transakce zobrazí v eAccountu za dva či tři dny... To už je velký anachroismus. Ptal jsem se, jestli je to výpadek, či co, zatím neodpověděli.

Zkoumat čí je co chyba mi taky nebaví. Buď si zvyknu, nebo spíš pláchnu.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 5. 5. 2021 15:17

pavel1982: Hele, DC co do funkčnosti jsou 90. léta. Buď si zvykneš, nebo půjdeš :-) Ti, co to na Slovensku vedou, to také chtějí jinak, ale vlastník jim to nedovolí. Ale dá se to brát i pozitivně. DC jako retro karta nutí k navazování komunikace s lidmi, bo věčně něco je špatně. A to není k zahození :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavel1982 5. 5. 2021 15:25

Njn. Je to jak to je. Ale ty případná RPSN vypadaj pěkně, to musím uznat.. Škoda, že úvěr zatím vlastně ani nepotřebuju. :-)
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel1982 7. 5. 2021 10:15

Co se týká čerpacích stanic, tak mi jí vzali na Robin Oil i na Shell. Ale na Mol mi jí neakceptovali (Mol Kutná Hora). Zeptám se Molu e-mailem. Je ve výčtu akceptovaných.
https://www.dinersclub.cz/akceptace-karty-diners-club
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel1982 10. 5. 2021 20:11

KFC (Praha) mi nevzal DC kartu. Ať žijou restauračky :-D

https://kfc.cz/main/home/promotions

Čím mohu v KFC platit?
V restauracích KFC je možné platit:
1) stravenkami:

papírovými i elektronickými (kartou): Sodexo Gastro Pass (karty Sodexo nelze použít u samoobslužných kiosků), Edenred Ticket Restaurant, Up! Chèque Déjeuner,
pouze elektronickými (kartou): NašeStravenka,
2) € - Eurem,
3) Platebními kartami (Visa, MasterCard).

Na stránkách KFC.CZ a v aplikaci KFC CZ lze platit pomocí:
1) stravenek:

Sodexo Gastro Pass:
papírově či kartou při vyzvednutí objednávky KFC Rozvoz,
Edenred Ticket Restaurant, Up! Chèque Déjeuner:
papírově či kartou při vyzvednutí objednávky KFC Rozvoz, online kartou přes PayU i na Objednej&Vyzvedni,
NašeStravenka:
pouze kartou při vyzvednutí objednávky KFC Rozvoz, online kartou přes PayU i na Objednej&Vyzvedni,
2) online platební karty skrze PayU (možné zadat i stravenkové karty Edenred, Up! či NašeStravenka),
3) hotovosti či kartou (Visa, MC, Edenred, Up!, NašeStravenka) při vyzvednutí na KFC Rozvoz.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 5. 2021 21:04

DC opravdu nepředstavuje z hlediska možnosti placení plnohodnotnou alternativu ke kartám MC a VISA. To není nic nového, stačí si přečíst starší příspěvky. Na mnoha místech s ní ale platit lze, a to dokonce bezkontaktně.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavel1982 12. 5. 2021 06:14

No, to tedy nepředstavuje. Já sem stejně budu přispívat zkušenosti dál.. Nestači mi věta, že někde jde a někde nejde. A ty měsíce a roky staré informace už nemusí být relevantní. Jen ať si každý, kdo chce přečte a pak si rozhodne, jestli jo nebo ne.

To KFC je ostuda. Vždyť ta karta byla vynalezena pro restaurace. Být to hospoda Na Růžku v Horní Dolní, tak beru, ale KFC?



Platit s ní se mi podařilo kromě Icelandu a Albertu také v Alze (po netu) a na portálu kolikmam.cz , kde se da ověřit bankovní a nebankovní registr.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 5. 2021 08:05

Tak můžeme připsat aktuální informaci, že OMV stále funguje jenom kontaktně přes čip.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků