Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 28. 1. 2021 20:02

Daňový poplatník nese tedy důkazní břemeno, rozumím.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 1. 2021 21:32

pivinecek píše:Bylo to silene, 3 roky zpet vzpominat. Sli vylozene na financaku po danovych unikach. Castky kde v ucelu platby nic nebylo a bylo to mezi znamimi tak samozrejme pujcka bezurocna z kamaradstvi. Musel jsem fest improvizovat, abych se dosal do te castky myslim 30 tisic ostatni nahodile prijmy. Od te doby, kdyz mi nekdo posila penize tak prvni co pisu, tak at do ucelu platby nic nedava, max jmeno a prijmeni kdyz neposila ze sveho uctu. At je pak manevrovaci prostor. Je to jak na policejnim vyslechu, dva lidi z financaku proti vam, spousta otazek, pak podepisete zapis ze schuzky a cekate na ortel

To je taky drsny, dnes neco si nechat poslat napr od kamarada ci neco koupit znamemu. Priklad, hele nemam kartu, muzes mit z USA vzit ten balik a na pul slozime se na postovne, tak tady ti poslu na to 800kc a priste hele juuu posilam ti 1500kc :D Ted prokazte, co je to za castky a kde jste je vzal? Je to prijem prece! :shock:
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dalich 28. 1. 2021 21:59

OT: Můj kamarád šel do politiky a potřeboval dostat od NBÚ ověření na "přísně tajné". Asi 10 let předtím dělal autobusovu dopravu a já mu dost věcí (legálně) platil přes své účty, bo jsem měl u bank lepší kurzy přes dealing. Plus jsem mu kupoval věci a platil svými kartami (cashback).

Trvalo to asi 2 měsíce, pracovali na tom 4 lidi a stálo ho to opravdu moc vysvětlování, brali každou položku po položce (a šli i po mých účtech, křížová kontrola, jen jsem se to dozvěděl až po pár letech později). Naštěstí to byl "jen" NBÚ, ne FÚ :-)

Nicméně je jasné, že stát nyní bude hledat peníze kde se dá, takže přes banku už dělat jen to, co lze zdůvodnit a doložit. Vše ostatní je potřeba dělat jinak. Stát totiž půjde nyní i po malých rybách. Jde o to, že např. doměřenou daň 5000 Kč žádná soukromá osoba nebude rozporovat a prostě ji zaplati, aby se se státem nehádala. A o tom to je.

Btw, loni mě kontaktovala PČR a řešili nějaké pohyby na mých účtech v Citibank, asi před 8 lety. Zrušených účtech. Měli je vytištěné na stole přes státní zastupitelství a potřebovali něco ověřit. Předal jsem info a šmytec.

Když bude stát chtít, najde si občana. A je jedno, zda je to český účet, nebo Revolut, v rámci EU se reportuje vše. Jeden z důvodů, proč si udržuji i účet mimo Evropu.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pivinecek 28. 1. 2021 22:04

Meli k dispozici na financaku vsechny vypisy ze vsech ceskych uctu co jsem v te dobe mel. Jedine co nemeli byl anglicky ucet. O tom nevedeli
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 29. 1. 2021 00:11

dalich píše:OT: Můj kamarád šel do politiky a potřeboval dostat od NBÚ ověření na "přísně tajné". Asi 10 let předtím dělal autobusovu dopravu a já mu dost věcí (legálně) platil přes své účty, bo jsem měl u bank lepší kurzy přes dealing. Plus jsem mu kupoval věci a platil svými kartami (cashback).

Trvalo to asi 2 měsíce, ...

Dva měsíce je asi standard, můj příbuzný vyhrál výběrové řízení na jednu řídící funkci ve služebním poměru, musel pak kvůli tomu požádat o prověrku na utajované informace, funkci už vykonává skoro dva měsíce bez prověrky, protože NBÚ ještě nerozhodl. Vyhràl sice výběrové řízení, ale jisté nemá nic. Ale nemám strach, že neprojde, on penize netočí a má jen jeden účet u ČS.
:D
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 1. 2021 11:57

dalich: pekny teda, tak jako u politiky to chapu a u proverek, vona staci uz jen ta na Duverne natoz jit do levelu Tajne :( Pokud tedy ty castky i mensi napr 10 000kc bych nebyl schopen vysvetlit, vymeri mi pouze tu dan 5000czk nebo co me ceka?
Rekneme kdyz by clovek rekl ze uz nevi co kde mel (zacal trpet demenci, zapomina atd)? :)

pozn.vsak taky rada politiku ani proverky nema, nechce je a nuti se spis beznem zamestnanum nekde na ministerstvu, nbu apod institucich
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 29. 1. 2021 14:23

dalich: da se nekde mimo zalozit ucet, online?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 1. 2021 21:04

Je tu na to tema? Pokud ne co kdyby se zalozilo, kde a jak zalozit ucet mimo EU? V dobe nejiste se hodi mit i neco mimo ;-) Pote se ti jeste muze hodit 24safe - box kde mas pristup, anonymni pristup ale registrace tam je ale zase neni nad tim udajne dohled CNB, tudiz ti nemuzou tve cennosti (at uz schovane penize pro strejcka prihodu, sperk, drahokam) ihned blokovat a zadat dolozeni jako banka.
Sice se to nekomu muze zdat vtipne, ale komu se to uz stalo (okamzita blokace uctu), tak na to pohlizi jinak.
:-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 1. 2021 14:39

V rámci ČSOB premium jsem odeslal všechna eura z cizoměnového účtu pryč. Teď mi přišlo varování, že je účet v mínusu 19 centů.
V minulosti při příchozí platbě v eurech se mi odečetlo 19 centů, které později připsali zpět. Mám to teď řešit?
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 31. 1. 2021 17:38

Řešil bych to. Má zkušenost je, že na konci měsíce ČSOB strhne poplatky za platby v cizí měně dle ceníku (např SEPA 5 Kč v €) z daného účtu. Takže jsem si tam vždy nechal rezervu, abych se nedostal do nepovoleného debetu. Tobě bych doporučil si převést o něco více, než je potřeba za platbu právě kvůli debetu.

Jinak moje zkušenost je, že převod z Premium účtu na € účet byl zdarma, ale jejich kurzem. SEPA z jiné banky mi byl už účtován. € účet používám pouze kvůli Patria, jinak nemá smysl a je lepší použít jinou banku na SEPA styk.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 1. 2. 2021 08:34

noi2 píše:Mám to jen per huba, ale bankéř mi řekl, že to striktně řešit nebudou. Samozřejmě jako páku na vyhození přeposílačů, z kterých nemají nic, to použít můžou. Ale asi ti bez upozornění nenahodí poplatek za vedení, když usoudí, že peníze, co ti přišly nejsou plat/příjem z podnikání.


Přesně to samé mi říkala i moje bankéřka, abych to neřešil. No a dnes koukám do Geroge a poplatek 1000 Kč za vedení služby EP. 8-D Takže to budu řešit. Příjmové kritérium jsem doposud plnil zasíláním mzdy přímo od zaměstnavatele, plus převod ze svého účtu v jiné bance, neboť 70k Kč čistého fakt neberu.

A to mohu být rád, že je to pouze za 1000 Kč a ne za 2500 Kč podle nového ceníku.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 1. 2. 2021 10:03

Nechci si zbytečně hrát na chytrýho, ale přesně tohle bych čekal, že je ten přístup, kdy to banka vyhodnotí jako nesplnění podmínky.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 2. 2021 10:36

Sviňárna, pokud ho uvedli v omyl.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 2. 2021 10:53

V podmínkách je jasně:
Kritéria Služby Premier pro vedení zdarma:
Měsíční příjem: 70 000 Kč nebo Depozitní kritérium: 1 500 000 Kč nebo Bilanční kritérium: 4 000 000 Kč.
Upřesňujeme kritérium měsíčního příjmu. Od 25. 1. 2021 do měsíčního příjmu zahrnujeme mzdu / plat či příjem ze samostatné výdělečné činnosti a nebo svobodných povolání.


Doplacení do 70000 Kč už asi nepočítají, ale hádal bych se, pokud jsi tam to doplacení do 70000 Kč poslal před 25.1.2021.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 1. 2. 2021 11:11

PatrikChrz píše:
y2key píše:Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli to sem nepatří, ale nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno.
Potřeboval bych poradit s tímto: Obrátil se na mě zaměstnanec jedné české banky, abych doložil účel odchozí transakce(AML zákon), která byla úspěšně provedena cca před měsícem.
Jednalo se o převod financí do jiné banky na účet, kde jsem majitelem.
Postačí tedy doložit výpis z účtu z banky, kam peníze přišly? Nebo bude potřeba přímo smlouva?
Máte s tímto někdo zkušenost?
Děkuji za rady, jak to vyřešit.

Tohle je velmi jednoduché - napiš "převod na jiný můj vlastní účet u jiné banky" , to by jim mělo stačit


Tak jim toto nestačí. Chtějí vyloženě výpis z účtu.
Nikde jsem v tom zákoně nenašel lhůtu, do jaké doby to mám doložit.
y2key
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků