Náhrada za mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejarda 28. 12. 2014 06:32

Tak samozrejme ze se predbeznym rozhodnutim zajistuje pravo jedne strany sporu a zamezuje protipravnimu jednani druhe strany sporu a je take vydan exekucni titul.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Black_Smoke 28. 12. 2014 19:23

Tak samozrejme ze se predbeznym rozhodnutim zajistuje pravo jedne strany sporu a zamezuje protipravnimu jednani druhe strany sporu a je take vydan exekucni titul.

Do jisté míry máte pravdu, ale "pravomocným rozhodnutím, kterým bylo dřívější jednání tohoto zákazníka shledáno jako protiprávní" předběžko (PO) prostě není.

Ten poplatek míří na situaci, kdy je pravomocně rozhodnuto, že osoba A je povinna něco zaplatit osobě B, protože se dopustila protiprávního jednání (včas osobě B nezaplatila) a je nařízena exekuce, protože osoba A ani po rozsudku osobě B nezaplatila. Exekutor tedy zjišťuje, zda má osoba A u Fio banky účet, aby bylo možno peněžní prostředky na účtu zablokovat a uspokojit z nich osobu B. Za odpověď Fio naúčtuje osobě A poplatek.

Exekutor sice může takový dotaz vznést i v případě neplnění samotného PO (například, pokud je PO nařízeno plnit výživné v nezbytné míře do doby, než se o "správné" výši výživného rozhodne), ale bude to pořád pouze na základě PO, které bylo vydáno jen proto, že je potřeba nezletilému zajistit základní životní potřeby, ne proto, že se povinný dopustil protiprávního jednání, což ostatně není v době vydávání PO vůbec jisté. Proto se o tom, zda jednání povinného bylo protiprávní, rozhodne až v rozsudku.

A právě z toho důvodu by podle mého názoru Fio měla právo podle svého ceníku poplatek účtovat, až se tak stane.
Black_Smoke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 29. 12. 2014 17:07

Žasnu,co všechno jsou lidi ochotni udělat kvůli 29 korunám, nebo jednomu pětistovkovému nákupu zaplacenému kartou. :mrgreen:
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 29. 12. 2014 17:38

Někdo nemá jenom 1 banku a hlídat si podmínky u několika už může být problém ;)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vilik 29. 12. 2014 18:05

Tak to vyřeší zrušením jedno a zřízením jiného účtu? Není to trochu zvláštní? :D
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 29. 12. 2014 21:00

Proč zvláštní? Diverzifikace prostředků (komu by se chtělo čekat na Fond pojištění vkladů :) ), odlišné funkce účtů nebo třeba koníček, když jsme na tom finančním fóru.
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 29. 12. 2014 21:16

Proti tomu žádná, ale tady jde o zcela jiný problém. ;-)
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 12. 2014 21:26

ano, spise bych to prirovnal ke konicku :-)...kdyz to vemu z pohledu zisku, je to proti celkovemu prijmu jako vreckove pro 8leteho syna...ale na druhou stranu, kdyz najdes stovku na chodniku, taky se po ni sehnes i kdyz mas miliony v bance ;-)
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 30. 12. 2014 02:18

vilik píše:Proti tomu žádná, ale tady jde o zcela jiný problém. ;-)

Opravdu nevím, co tím myslíš. Mně jako nepochopitelné příjde uvažování stylem "co všechno jsou lidi ochotni udělat kvůli 29 korunám, nebo jednomu pětistovkovému nákupu zaplacenému kartou." Když pominu, že zrušit účet a založit nový může být otázkou pár kliků na počítači nebo pro fajnšmekra příjemně stráveného času v podobě návštěvy pobočky, nevím, proč bych měl snižovat své nároky. Účtů zadarmo je nespočet a mBank nemá nějakou výraznou konkurenční výhodu, nyní má naopak několik nevýhod.
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 30. 12. 2014 02:37

Myslím si, že tady není úplně nejdůležitější ta částka 29,- Kč, ale princip nenechat si kálet na hlavu. mB už mnohokrát přišla slavně s nějakým konceptem, nabídkou, člověk si to udělal, a pak to potichu změnili v neprospěch klienta. Teď to jsou poplatky za karty, předtím to bylo třeba šachování se spořicími účty, atd. Ale princip je stejný - s neférovým partnerem je lepší se rozloučit co nejrychleji, protože když vás zkusil obrat o peníze jednou, zkusí to příště znova.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 12. 2014 12:47

Přesně tak. Když všichni mávneme nad jakýmkoliv poplatkem rukou, nemůžeme čekat nic jiného než, že nám budou kálet na hlavu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Cmmm 17. 1. 2015 14:42

Taky řeším náhradu za mbanku. Nevím jak jinde, ale minimálně ve FIO ČB chtějí plnou kopii občanky. Zkoušel jsem to i přes kurýra, nic se nedělo a po dvou urgencích mi napsali, že už jsem v jejich systému, a tak to přes kurýra nepůjde. Vzpomněl jsem si, že jsem disponent nu účtu manželky. Tak jse si říkal, že si aktivuji IB na její účet a vše bude v poho. A o5: ani IB bez plné kopie OP nelze.

Takže dotaz - existuje nějaká pobočka, či jiná cesta jak lze založit u FIO účet jen s ověřením / opisem OP?

Jako alternativu mám Equa, ale trochu mne vyděsily místní informace, že se nezle spolehnout že podaný příkaz bude skutečně vykonán a pod. Jsou k tomu nějaké nové skutečnosti?

Díky.
Cmmm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod librab 17. 1. 2015 20:43

Equa - používám jejich účty (CZK i EUR) celkem intenzivně už dlouhou dobu a NIKDY se mi nestalo, že by se mi neprovedl nějaký z příkazů (jak trvalý, jednorázový či inkaso). Jen převody mezi vlastnimi účty nebyly a nejsou "online", ale vždy do max cca 2 minut jsem měl převedeno. Já osobně jsem s Equa spokojený a přešel jsem k ní právě z mCirkusu okamžitě po jejich tehdejší první poplatkové revoluci.
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 1. 2015 09:23

Jo, příkazy ven snad fungovaly vždycky, jen se zvláštně (ne)zobrazovaly v IB a člověk si nebyl 100% jist. To už ale asi odstranili při jedné z posledních změn IB. Převody mezi vlastními účty ale nebyly vždy do max cca 2 minut. Jednou mi takový převod trval cca 6 hodin, což je na nic. Co však pozoruji, i toto bylo již nejspíš odstraněno, v poslední době proběhnou tak, že jen překliknu na jinou obrazovku a jsou provedeny. Jednou jsem taky nevybral z bankomatu, protože jsem údajně překročil limit karty. Ovšem bylo to v pondělí před polednem, kdy se měl jednak limit obnovit, jednak jsem v minulém týdnu kartu nepoužil. Takže malé mouchy Equa má.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bigwolf 22. 1. 2015 12:00

Equa banku pouzivam jiz nejakym druhym rokem. Ano, jiste problemy Equa mela a ma. Napriklad jiz zminovane prevody mezi vlastnimi ucty, to se ovsem dari v posledni dobe napravovat. Za me tedy spokojenost a mohu doporucit. Take jsem prechazel od mBank prave k Equa, pote co se rozhodli delat ruzne skatulata hejbejte se. :-)
bigwolf
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka