Náhrada za mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marus 18. 12. 2014 00:47

Kvůli změně sazebníku od 03/15 jsem se rozhodl změnit banku.

Je mi jedno jakou.
Přestože byla mBank mou hlavní bankou, jsem dle její definice pasivní klient.

Mám tam nějaké 3 trvaláky, 1xsplátku kreditky (CITI), cca 4x za rok výběr z ATM a asi 5-6 příkazů k úhradě/měsíc.

To je vše, co s tím účtem dělám, změna podmínek pro mě znamená 29Kč měsíčně, což mi oproti 36Kč za rok nyní (pouze výběry) dělá trošku vrásky....

Příchozí platby jsou nepravidelné, rozhodně méně často jak 1x za měsíc, tedy tuto podmínku nesplním.

Doporučte mi prosím nějakou banku, která by byla s tímto použitím do 100kč ročně - pokud existuje.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 12. 2014 01:02

Kdyz je blizko bankomat airbank, tak airbank, vybery zdarma...jinak 25kc
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 12. 2014 01:13

IMHO uvádíš příliš málo informací - dle této definice by spadala většina účtů s vedením zdarma, i když mají poplatek za výběr (z cizích bankomatů) třeba i 30 Kč (sem se vejde od Air Bank přes Fio banku až po Zuno cokoliv), nebo mají nějaká měkčí podmínková kritéria (Era Online - průměrný zůstatek, Equa bank - libovolné 3 platby kartou/obrat/zůstatek), až po obratové (GEMB F&F, eKonto Smart, UCB U konto, ... ač píšeš, že nesplníš - lze vygenerovat i uměle) nebo útratové (Zuno Plus, ČS iÚčet...).

Každopádně prohledej fórum, informací k těmto typům dotazu je tu více než spousta a pokud je tobě jedno jakou banku, nám to je už jedno zcela...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 12. 2014 01:20

fremantle to zhodnotil nejlépe, jak mohl a nyní už záleží jen na tobě :-) Za mě bych ti doporučil buďto Airbank nebo Fio, ale aspoň v jednom případě bys měl mít pobočku s ATM ve své městě či velmi blízkém okolí :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marus 18. 12. 2014 01:47

No, zatím se mi jako nejmenší opruz jeví Equa bank...

tato podmínka:
na váš účet přijde v součtu alespoň 10 000 Kč měsíčně

se mi jeví jako nejjednodušeji splnitelná.

Ach jo, když já bych byl spokojený s mBank, ale se starýma podmínkama :love:
Marus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 18. 12. 2014 02:25

Mám všechny 3. Equa je teoreticky nejlepší volba, která se ale pro mě v praxi ukázala jako nepoužitelná, jako základ potřebuju spolehlivý platební styk.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marus 18. 12. 2014 07:18

A mohl bys to rozvést? V čem je problém?
Marus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 12. 2014 07:42

Už se to tu několikrát probíralo - občas se stane, že není realizován zadaný příkaz, převody mezi vlastními účty někdy trvají minuty, jindy hodiny.
K tomu bych přidal omezenou funkčnost karty v zahraničí.

Zkrátka jako druhá banka OK, ale hlavní stan bych tam nerozbil.

Vše odvisí od toho, kde bydlíš a jaké bankomaty máš tedy k dispozici.
Pak jsou ještě různé možnosti typu "drbat se pravou rukou za levým uchem", jako např. vkladní knížka, na kterou pošleš peníze z účtu převodem a následně vybereš na kterékoliv poště (vkladní knížka Poštovní spořitelny) nebo na libovolné pobočce České spořitelna (vkladní knížka ČS)

Vhodným kompromisem je Air Bak a výběry za 10 Kč na libovolné pobočce Sazky, ale jde jen o drobné částky, nevím, jeslti by ti to stačilo
http://www.mesec.cz/aktuality/kombinace ... lnem-case/

Samozřejmě můžeš používat službu Cashback, kdy při nákupu nad 300 Kč můžeš vybrat (u některých bank zdarma) až 1500 Kč. Nabízí třeba Albert.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 18. 12. 2014 08:21

Já bych si udělal Airbank a Fio a až bych se seznámil s internetbankingem tak bych si nechal na běžný styk tu, co ti bude líp vyhovovat. Vše ostatní bych platil KK Citi, kterou už máš.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 18. 12. 2014 08:36

S Equa jsem spokojen.Platby a vybery v Euro-Zone bez problemu,prevody mezi vlastnimy ucty,prevody do zehranici taktez.Obcas mi doslo ke kratkemu(nekolik minut) zadrhelu ale to se mi stalo i u Zuno nebo FIO,takze nic mimoradneho.
Hlavne si cenim vyberu zdarma v CR a za 9,-Kc v zahranici.V tomto pripade doporucuji mit par Euro na EUR-beznem uctu.I kdyz kurs banky neni tak spatny,jak se tu obcas pise.Vlastni zkusenost z tohoto mesice.
Pokud se pohybujes v EU,tak je to v pohode.
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 12. 2014 08:50

Jednoznačně Fio. Vše zdarma, až na výběry z cizích bankomatů. Při výběru 4x za rok není problém vybrat z jejich bankomatu, navíc při vydání karty jsou dva výběry z cizích bankomatů zdarma, takže je i rezerva v případě, že zrovna není Fio bankomat k dispozici.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 12. 2014 08:54

Marus píše:tato podmínka:
na váš účet přijde v součtu alespoň 10 000 Kč měsíčně

se mi jeví jako nejjednodušeji splnitelná.

Jak jsem uváděl, obratové kritérium pro vedení zdarma je ve více bankách - někde o pár tisícovek vyšší (GEMB F&F - 7.000 Kč) a jinde vyšší (UCB U konto 12.000 Kč*, RB eKonto Smart 15.000 Kč**).

Rozdíl je leda v tom, co za to dostaneš (u GEMB jen 4 výběry v měsíci z vlastních bankomatů - ale GEMB je zase 3. největší síť v republice), U konto a eKonto Smart mají výběry taky odkudkoliv v ceně stejně jako Equa - akorát budou spolehlivější v platebním styku...

* tady je banka dost vykutálená - standardně zpoplatňuje autorizační SMS zprávy - lze obejít používáním Smart klíče, nebo zároveň sjednáním SÚ Prima
** bezplatné vedení je kromě obratové podmínky podmíněno i 3 odchozími transakcemi (vč. trvalých příkazů nebo inkas) nebo platbami kartou (lze kombinovat)

Obecně z těch bank, co tady byly zmíněny bych dával největší šance asi Air Bank - tu v současnosti ještě sem tam na něco použiji a občas se přihlásím do IB, do takového IB Fio nebo Zuno jsem nevlezl snad už 2 roky a Equa jsem po krátké epizodě netrvající ani půlrok radši úplně zařízl.

luboal1 píše:I kdyz kurs banky neni tak spatny,jak se tu obcas pise.Vlastni zkusenost z tohoto mesice.

Kurz není "špatný", ale průměrný (teda z nabídky bank - většina bank v zemi má spread kolem 4 % - Equa není žádnou výjimkou, takže ve srovnání s tím, a kolik lze eura nakoupit jinde je vlastně špatný), pořád bohužel platí, že zajít směnit hotovost do směnárny vyjde výrazně levněji než vybírat kartou v zahraničí... A výběr z eurového účtu - to je sice hezké, ale použitelné jen v eurozóně a především by nějaký příjem v eurech musel mít (posílat o v rámci banky např. z korunového účtu je stejný nesmysl jako to rovnou vybírat)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 12. 2014 08:58

...také pozor na to, že při výběru z bankomatu Equa uplatňuje nějakou "bulharskou konstantu", tedy výběr není zaúčtován klasickým deviza-prodej, ale horším (neveřejným!) valutovým kurzem
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod SocPredator 18. 12. 2014 10:07

Už jsem to tu jednou počítal. Asi by to bylo někde úplně zadarmo, ale jednou měsíčně koupit třeba benzín za 500 a zaplatit delfínem = máš to za nula. Vyhodnocené náklady (ztráta) pro 2% vratku, jsou 120 Kč za rok. Já osobně bych kvůli papírování a změně účtu těch 120 Kč neřešil
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 12. 2014 10:15

O těch 120 Kč jde, samozřejmě, vždy až v první řadě :), ale jde i o to, že se na to musí myslet a že jde už o třetí výraznou změnu v sazebníku. Jak uvedl jeden diskutující na fóru mBank - kdyby měl takového obchodního partnera co neustále mění podmínky, tak by se s ním rozešel.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka