Odcizení bezkontaktní karty a zneužití

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 5. 2015 05:38

myšpulín píše:... Teď na to už myslím sám a u nákupů nad 500 už kartu často strkám dovnitř, když už stejně musím zadat PIN.


To dost možná děláš zbytečně. Dle mého pozorování to spíš vypadá, že místo toho, aby terminál při příslušné opakované bezkontaktní platbě pod 500 vyžadoval PIN, transakci zamítne a je potřeba zaplatit kontaktně s PINem. Já totiž s KK GE platím výhradně bezkontaktně, častěji než žena, ovšem převážně nad 500 a ještě jsem nebyl nucen využít kontaktní platbu (vyjma obchodů, kde nemají bezkontaktní terminály, ale to si už ani nepamatuju).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2015 11:42

Potvrzuji vlastnost KK od GE, že po určitém počtu bezkontaktních plateb je bezkontaktní platba zamítnuta a je potřeba zaplatit kontaktně. Stalo se mi to již několikrát...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basset-hound 30. 6. 2015 12:02

Doporucuji poridit si predplacenku BLESK PENEZENKU. Offline transakce jsou 100% zakazane, vse je kdykoliv ihned videt v prehledu na internetu, a to i pri bezkontaktnich platbach. Takze obchodnik si terminal muze nastavit jak je libo, ja delam s touhle kartou jen online transakce. Navic neni na moje jmeno,takze mne jen tezko nekdo bude sledovat napr. me spotrebitelske chovani v TESCO apod. Mohu jen doporucit !!! 8-)
basset-hound
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1tu 1. 7. 2015 06:09

1) u nejmenované velké české banky jsem se setkal s chybou, že limit pro bezkontaktní platbu byl opravdu LIMIT, prostě jste za den více nezaplatili, místo aby to od této částky vyžadovalo PIN
2) u mBank jsem nenašel jak změnit částku za bezkontaktní platby na den, nebo počet plateb - mám nastaveny 3 platby na den jako celkový limit karty a několikrát se mi povedly 4 platby - asi jedna byla OFFLINE ?!
3) dále mám kreditku od XX - tam se mi podařilo pouze zjistit, že limit jedné bezkontaktní platby bez PIN je 500Kč - počet/denní limit je snad ??/10000Kč ? - paní na lince vůbec netušila

Takže já si karty pořádně hlídám a snažím se je mít mimo poněženku.
pavel1tu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2015 07:00

basset-hound píše:Doporucuji poridit si predplacenku BLESK PENEZENKU. Offline transakce jsou 100% zakazane, vse je kdykoliv ihned videt v prehledu na internetu, a to i pri bezkontaktnich platbach. Takze obchodnik si terminal muze nastavit jak je libo, ja delam s touhle kartou jen online transakce. Navic neni na moje jmeno,takze mne jen tezko nekdo bude sledovat napr. me spotrebitelske chovani v TESCO apod. Mohu jen doporucit !!! 8-)

Problém je, že předplacené karty jsou docela drahé. Oproti hotovosti vidím většinou nevýhody. Takže snad jako ukryt před exekucí, jiné rozumné využití mne nenapadá.
Zakázané off line transakce jsou celkem na houby, když nejdou zakázat transakce přes Internet
www.mesec.cz/clanky/blesk-penezenka-rec ... ene-karty/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2015 14:44

Teď mám takový dotaz, který je zajímavý.

V jedné prodejně COOP Jednota jsem platil bezkontaktně kartou vždy v částce 45 Kč.

platební kartou - ČSOB ERA - DEBIT Mastercard - platba byla ON-LINE
platební kartou-Raiffeisenbank - DEBIT Mastercard BASIC - platba OFFLINE

Obdobná platba u nápojového automatu, kdy platba v částce 15 Kč byla u ČSOB se stejnou kartou ON-LINE a u Raiffeisenbank OFFLINE.

Máte někdo nějaké konkrétní vysvětlení? Stejná částka, stejný obchod, stejný terminál a každá karta se jinak chová.
anonymni

Odeslat příspěvekod fc70 20. 8. 2015 23:21

Každá karta má v čipu uložené, jak se má transakce (nebo ještě přesněji konkrétní typy transakce) ověřovat, a každá banka si to může udělat jinak. První výsledek v Google https://www.eftlab.co.uk/index.php/site ... ion-in-emv , zhruba odpovídá tomu, co si ze standardu (pro zájemce, dostupný na emvco.com) pamatuji.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2015 06:07

Ať už jsem oslovoval jakékoliv banky, tak žádná neprozradila nic konkrétního.
Jedině Raiffeisenbank vše vysvětlila jak se to má ve skutečnosti.

Odpověď na platby offline - Raiffeisenbank

Dobrý den, u bezkontaktní aplikace je autorizace závislá na následujících faktorech: Čip má na sobě počítadlo off-line bezkontaktních autorizací, které je nastaveno na 500 CZK.
Pokud součet předchozích off-line autorizací + aktuální autorizace je < 500 CZK, pak čip dovolí aktuální autorizaci provést jako offline, samozřejmě za podmínky, že to umí i POS terminál. Pokud součet předchozích off-line autorizací + aktuální autorizace je > 500 CZK, čip vyžaduje aktuální autorizaci v režimu online (nezávisle na výši aktuální autorizace). Režim online je pak vyžadován pokaždé, dokud není počítadlo off-line transakcí vynulováno.
Vynulování je provedeno úspěšnou čipovou kontaktní transakcí, za podmínky, že zůstatek účtu je větší než 500 CZK. Přeji hezký víkend.

-- 22. 8. 2015 07:11 --

Co na to říkáte?
Máte někdo nějaké jiné postřehy?
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2015 17:06

Tak jsem to ověřil i prakticky a je to skutečně tak:

v pátek platba - 45 Kč - offline - bez zadání PIN
v sobotu platba - 440 Kč - offline - bez zadání PIN
v sobotu platba - 100 Kč - on-line - ověřeno - bez zadání PIN

Opravdu vyčerpán limit 500 Kč pro offline platby ( 45+440+100) a proběhlo ověření v režimu on-line.
Teď ještě bude zajímavé vysledovat, kdy to bude chtít PIN.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 8. 2015 21:33

Předpokládám, že na tom závisí bytí a nebytí světa...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 8. 2015 06:31

No je to jako když na Nově dělali ten pokus s vodou, jestli zmrzne.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 8. 2015 07:09

franko_cz píše:No je to jako když na Nově dělali ten pokus s vodou, jestli zmrzne.




:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod elfin 23. 8. 2015 11:16

Zbytecnost reseni a hadani poctu plateb bez pinu mne potvrdilo pouzivani jedne pipacky (bkk) uz cca rok bez zadosti o autorizaci , i kdyz s ni platim skoro denne - tzn. uz vic jak stovky plateb do 500 bez nutnosti zadat pin. Podotykam, ze tyto caste mensi platby provadim pouze jednou kartou, kterou ani nevybiram hotovost, takze u ni skutecne nebyl pin zadan za celou dobu permanentniho pouzivani krome prvni nutne autorizace. Zabezpecil jsem se nastavenim denniho limitu do 500 - pripadnou ztratu uhradi banka, takze jsem otrnul a prestalo mi to vadit, naopak jsem si zvykl na pohodli a zadavani pin u obcas vetsich nakupu placenych jinou kartou uz jen skoro otravuje :)
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 8. 2015 12:13

Zadat PIN to obyčejně chce kolem 5. platby <500 za den.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2015 06:50

Využívám aktuálně kreditní kartu Raiffeisenbank, kterou mám zhruba od 5.9.2015 do současné doby jsem jí zaplatil 2 716 Kč, vždy šlo o platby do částky 500 Kč bez zadání PIN, tj. bezkontaktně.

tj. 18 plateb bez PIN do 500 Kč v souhrnné částce 2 715,76 Kč

Samozřejmě jsem kartu nevložil do bankomatu.

Jsem zvědavý, kdy si tato kreditní karty vyžádá zadání kódu PIN?
Už je to načase.

Třeba v KB což mám z minulosti vyzkoušeno, že každou 6. bezkontaktní platbu ( do 500 Kč) terminál odmítne a vyžádá si pouze kontaktní platbu se zadání PIN, taková transakce je on-line ověřena.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků