Odcizení bezkontaktní karty a zneužití

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 28. 9. 2015 09:11

To pomocí Citi Life dělám bezkontaktně snad stovky plateb, většina je pod 500,-. Při platbě přes 500,- to vyžaduje pin, ale snad nikdy jsem ji žádný požadavek na zastrčení do terminálu ani bankomatu neviděl.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 9. 2015 09:13

Mě i manželce se opakovaně stalo, že bezkontaktní platba do 500 Kč byla zamítnuta a bylo nutné provést platbu přes čip a tím pádem i s pinem.
Stalo se to poté, co jsme dlouho neprovedli žádnou kontaktní platbu, tj. potom co v Tescu zavedli bezkontaktní terminály i na samoobslužných pokladnách, na kterých platíme malé nákupy.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod ipetr 10. 10. 2015 09:59

Potřeboval bych u mamky na vždy vypnout bezdotykové platby. Limity na platby u obchodníků mám nastavené co nejníže, bohužel u off-line plateb jsou jaksi na nic. Banka u které má účet, deaktivaci bohužel neumožňuje.

Existuje nějaký HW postup, proskřípnutí karty, nebo něco takového, který tuto funkci odstaví?
Předpokládám, že je v kartě nějaká anténa, která když se přeruší, tak bezdotyk nebude fungovat.

Díky za tip.
Naposledy upravil ipetr dne 11. 10. 2015 01:05, celkově upraveno 1
ipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 10. 2015 23:45

Skutečně typ nebo radši tip?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod ipetr 19. 10. 2015 22:28

Myslím, že bude stačit přerušit antenu. Pohled na kartu z vrchu.

karta_fio.jpg
karta_fio.jpg (15.57 ) Zobrazeno 4454 krát
ipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2015 20:50

Teď jsem provedl následující test mezi kartou Raiffeisenbank a Komerční banky a.s.

1) Špatný PIN
Pokud zadám v bankomatu špatný PIN, tak karta u Raiffeisenbank je okamžitě blokována pro veškeré ( i offline ) transakce uskutečněné bezkontaktně. Pokud chci platit v obchodě, musím vždy zadat PIN!!! ( nejde si koupit ani kafe v automatu)
Naproti tomu karta od KB povolí další transakce a nijak používání karty neblokuje.

2) Nulový limit karty

Schválně jsem v IB nastavil nulové limity u karty od Raiffeisenbank a Komerční banky

Karta od Raiffeisenbank se okamžitě blokuje a nejde s ní nikde zaplatit. ( ani offline platby)
Naopak po týdnu nulových limitů u Komerční banky stále fungují offline transakce. Třeba již 7 dní mám nulový limit na kartě a zaplatil jsem offline ve výši 15 Kč a 90 Kč.

Co tomu říkáte?
Jaké máte vy zkušenosti?
anonymni

Odeslat příspěvekod aaischa 23. 10. 2015 10:44

bezkontakt se nici aspon co sem videl po netu provrtanim karty v miste vodice anteny cimze se prerusi
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 10. 2015 20:34

Tady je zajímavý článek:

Když se banky před pár lety snažily naučit české spotřebitele platit bezkontaktními kartami, padala silná slova o plném odškodnění v případě jejich zneužití. Řada klientů se zpočátku obávala, že úhrada částek do 500 korun bez zadání PIN není bezpečná.

Dnes už Češi patří v bezkontaktním placení ke špičce, avšak původní velké sliby o plném krytí škod dodržuje jen Česká spořitelna a Air Bank. Situace je ale především nepřehledná. Každá banka má jiný přístup k řešení problémů, přičemž velká většina z nich se schovává za frázi o individuálním řešení reklamací.

„V případě platby bez zadání PIN hradíme škodu v plné výši. Pojištění v tomto případě není potřeba,“ uvedla za Českou spořitelnu Veronika Exnerová. Spořitelna takových případů řeší ročně stovky. Škodu v plné výši hradí také Air Bank. „Pokud kartu nedá zloději sám na stříbrném podnose a případnou ztrátu nebo krádež včas nahlásí,“ vypočítává podmínky mluvčí Air Bank Vladimír Komjati. Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/zneu ... n=copylink

-- 28. 10. 2015 20:35 --

Piště své zkušenosti, výsledky reklamaci z vašich bank, jak se vaše banky při způsobené škodě zachovaly.
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2015 20:47

Me by zajimalo, jestli je tu alespon jeden clovek, jehoz karta byla realne vubec zneuzita.

Zatimco nekteri se pri bezkontaktnich kartach zacnou pomalu kropit svecenou vodou, tak sam se spis modlim za zavedeni ApplePay, abych nemusel vytahovat ani tu dokladovku a rovnou zaplatil hodinkama.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod msimcard 29. 10. 2015 13:33

Kartu od AirBank mi odcizili - zablokována asi po cca 30 minutách od krádeže. Naštěstí nebyla zneužita, ikdyž tam byly poměrně vysoké limity.

Napadá mi ale v souvislosti s tímto, jestli to není zneužitelné, když krádež někdo jen předstírá a sám si za to třeba nakoupí na internetu a pak požaduje po bance reklamaci? Určitě se s těmito případy banky také setkávají. Docela by mi zajímalo, jak toto řeší.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2015 15:06

Uplne jednoduse, policie vzdycky sleduje tok penez nebo zbozi. Nevymyslis proste uspesnou cestu ojebu :wink:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod da--ve 29. 10. 2015 15:20

To se ani pres policii neresi, banka si to prosetri v ramci reklamace transakce sama a rychleji.
Naposledy upravil da--ve dne 29. 10. 2015 15:21, celkově upraveno 1
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 29. 10. 2015 15:21

nestoji to za to , muzes si nakoupit bitcoiny a ty ruzne promenit nebo neco online co se neregistruje na nejakyho odberatele, ale nestoji to za to ...
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2015 15:26

da--ve: ale resi, zvlast pokud byla zneuzita.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod msimcard 29. 10. 2015 16:32

No, nechci zde dávat nějaký návod ke zneužití nebo tak něco, ale pořád mi napadají situace, které jen tak Policie a ani banka neprošetří.
Modelová situace: Dotyčný provede online platbu kartou a nakoupí si dejme tomu nějaký onlineprodukt, přístup někam atd. a ještě to provede z veřejné wifi sítě. Jakou šanci má Policie nebo banka zjistit, jestli to nakoupil ten údajný zloděj a nebo sám nahlašující ztrátu karty?
A to samé i při nákupu na eshopu - použít smyšlené údaje není zas takový problém.
msimcard
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka