Odcizení bezkontaktní karty a zneužití

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 19:14

Když se nyní přihlásím do IB Citibank, tak v přehledu výpisů vidím čísla celkem 14 plastiků, co mi Citi kdy vydala (ale hodně z nich jsem ani neaktivoval), takže by bylo co zkoušet... :mrgreen:
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sivantis 3. 11. 2016 19:21

dík za info, je to jak jsem předpokládal.
Sivantis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 3. 11. 2016 19:48

fremantle píše:Ano, pokud by první transakce po blokaci karty proběhla v offline režimu, tak se provede, karta o tom, že je zabklokovaná "neví" a terminál jí to "neřekne", aniž by se spojil s bankou... Ale pravděpodobnost, že by právě první bezkontaktní transakce po zablokování proběhla offline je dost nízká, drtivá většina bezkontaktních transakcí je online.

Tak na offline doporučím Billu na Florenci, pak Albert u kulaťáku :mrgreen:
Testováno s MC od FIO, vždy offline.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sivantis 3. 11. 2016 21:55

Psal jsem do KB a do FIO. No, nikdo neodpověděl asi nevědí, že to jde a tak to šli zkusit :mrgreen: :mrgreen:
Je to taková jistota pro zlodějíčka, kterej si i po zablokování karty, může "koupit" svačinu :-D
Sivantis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod midkingking 5. 11. 2016 12:33

xtonda píše:Já sem se s bezkontaktní offline platbou setkal zatím jednou v sekci potravin u Marks&Spencer.

Air Bank umožňuje nastavit denní limit na bezkontaktní platby třeba na 1 Kč, jak se to v reálu při placení chová sem ale nezkoušel, mám nastaven limit v řádu tisíců abych mohl plně využívat pohodlí bezkontaktních platech. Info z IB:

Limit pro bezkontaktní platby Na rozdíl od ostatních limitů je tento limit denní. Ukazuje tedy, kolik můžete během jednoho dne bez zadání PINu celkem kartou zaplatit. Pokud limit překročíte, do konce dne bez zadání PINu kartou už nezaplatíte.

Do tohoto limitu se nezapočítávají platby, které kartou provedete kontaktně, platby, u kterých musíte zadat PIN (obvykle platby nad 500 Kč), ani platby, které proběhnou bez ověření bankou (některé platby pod 500 Kč).

Bezkontaktní platby mám nastavené na 0. Když jsem zřizoval účet u Airbanky, přímo jsem se ptal, jestli mám možnost vypnout bezkontaktní funkci. Odpověď zní ne. Můžu si sice snížit limit na 0, ale pokud budu platit off-line, tak platba bezkontaktně projde.

Pokud dojde při pokusu o placení bezkontaktní kartou k překročení limitu, platbu zamítneme. V takovém případě budete muset kartou zaplatit kontaktně. O překročení bezkontaktního limitu vám dáme vědět SMS zprávou.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 5. 11. 2016 14:23

Bezkontaktní offline platby jsou naprosto běžná věc, mám je v podstatě neustále. Typicky Billa, Albert apod.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 6. 11. 2016 13:04

I Kaufland a řada dalších
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 11. 2016 13:23

Proste se neubranite :D Nekdo slohne kartu a maj dotycny na ciga a jidlo v Bille :D
Placeni po netu tam lze odskrabat aspon ten CVC kod :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 11. 2016 14:17

Proč se vlastně ten CVC kód tiskne na kartu a neposílá se separátně poštou?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 11. 2016 15:07

Protože slušné procento klientů by dopis ztratilo, nebo aspoň při první platbě vůbec nevědělo, kde číslo hledat. Takhle může každý e-shop do formuláře dát obrázek, kde to číslo na kartě je.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 6. 11. 2016 22:20

Proč vlastně existují ještě platby kartou offline? Nebylo by lepší zavést vše online, aby se zabránilo těmto nepříjemnostem v případě krádeží atd.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 11. 2016 22:31

Některé země jsou tak tradičně nastavené (jeden z hlavních důvodů, proč se čipové karty v Evropě zavedly, bylo, aby platby byly off-line, a nemuselo se platit operátorům za drahé telefonní/datové linky. Teď už to vypadá absurdně, ale zvyky jsou silné). Třeba ve Velké Británii je naprostá většina bezkontaktních plateb off-line.

A u čistě on-line systému je těžké vyřešit výpadek datové sítě. (Teda výpadek napájení je těžké vyřešit vždycky…)

Krom toho, nějaký způsob garance/zpožděné platby musí existovat kvůli hotelům a e-shopům, tak fyzické off-line platby systém zásadně nekomplikují.

Ale ano, uvažuje se o systému placení naprosto on-line, kdy se vždy musí propojit přímo karta a vydavatel; ale předělat ty miliardy karet a miliony terminálů na něco naprosto nekompatibilního je šílený projekt (je to daleko větší změna než zavádění bezkontaktních plateb, a možná i větší než zavádění čipových karet), to bude trvat v řádu desetiletí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 7. 11. 2016 05:54

Franklin píše:Bezkontaktní offline platby jsou naprosto běžná věc, mám je v podstatě neustále. Typicky Billa, Albert apod.
octaviampi píše:I Kaufland a řada dalších

při placení v Kaufu mě okamžitě dojde SMS. kreditka Raiffaisen. Při platbě kartou AirB je platba v IB také hned vidět.
Billu Albert, mám z ruky.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 11. 2016 06:02

Terminál má nastavenou určitou preferenci a karta také. No a někdy "vyhraje" ten a někdy ten druhý. Zkrátka karta si může u terminálu s preferncí off-line vynutit on-line platbu.
Může záležet i na částce.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 12. 2016 13:48

ripper6 píše:Placeni po netu tam lze odskrabat aspon ten CVC kod :D
A proč ho odškrabávat když mnohem jednodušší je snížit internetové platby na nulu?

fc70 píše:Protože slušné procento klientů by dopis ztratilo, nebo aspoň při první platbě vůbec nevědělo, kde číslo hledat.
Na tom by banky mohly vydělávat tím, že by opakované zaslání CVC kódu měli zpoplatněné nemalou částkou. Když je někdo bordelář tak ať si klidně za to něco zaplatí. Stejně tak lidí zapomínají i PIN a žádnou banku prozatím nenapadlo ho kvůli tomu tisknout na kartu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka