Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 9. 2019 18:44

Hmm, takze kdyz mam zakaznickou kartu CP, prinesu s ni jen 3 dopisy s adresou poste restante a 3 vyplnene postovni poukazky A na dobirku 50000 Kc, reknu jen doporucene na dobirku a to je vse? Jeste si pohlidam, abych za kazdou zasilku zaplatil jen 100 Kc? Je to tak spravne?

Doporucene psani 42 Kc, dobirka 14 Kc, postovni poukazka A 44 Kc, celkem 100 Kc.

Musi byt na dopisu i adresa odesilatele?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 9. 2019 19:06

e-osobne píše:Musi byt na dopisu i adresa odesilatele?

Jo, musí. Jednou jsem to zkusil a vrátila mi to.
Já si na tiskárně vše vytisknu na bílý samolepící štítky a pak vše lepím na obálky. Pro mě je pakárna vyplňovat ručně tu složenku 116.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 7. 9. 2019 19:27

Ja muzu v zamestnani tisknout primo na obalky, to neni problem.

Podavate zasilky primo na te poste, kde je pak prebirate? Nebo na jine?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2019 00:10

Já různě, jak se mi to hodí, obvykle podám u práce a vybírám na adrese bydliště, ale klidně podám i na stejné.
Na složenky jsem ve staré práci měl nějaký free program na jejich tisk (tedy vyplnění), asi se po něm poohlédnu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 8. 9. 2019 06:18

Tak ho sem pak postni. To tiskne na original slozenky, nebo na A4?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 8. 9. 2019 08:01

Rovněž by mě ten (již vyzkoušený) free prográmek zajímal..
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 9. 2019 08:55

Já spokojeně používám program Složenky (pro Wokna), k dispozici třeba na stahuj.cz. Nepoužívám ho však primárně na tisk do prázdné složenky (i když na to je zejména program navržen), protože dobírky na poště neposílám a ani se nechystám :). Používám ho ale na přípravu složenek pro pravidelné platby přes Twisto Snap (tam, kde nejde kvůli periodicitě dodat fakturu, třeba u pravidelných plateb stavebka, penzijka, životního či majetkového pojištění, záloh elektřiny, internetu, služeb bytu...). Náhled před tiskem totiž program ukazuje i s klasickým růžovým pozadím složenky. Tedy snímek obrazovky s tímto náhledem pak pro Twisto Snap velmi dobře funguje jako plnohodnotný podklad k platbě, který se jim díky dobré čitelnosti (narozdíl třeba od focení reálné složenky) a pevnému umístění potřebných údajů (oproti faktuře) velmi dobře přes OCR s následnou manuální kontrolou poloautomaticky vyhodnocuje. Uložím oříznutý snímek obrazovky v Malování jako JPG, v názvu souboru, případně i předmětu emailu s tím JPG uvedu jméno i IČO daného příjemce (firmy, banky, pojišťovny, města, obce...), ať se na to Twisto zbytečně neptá (IČO je totiž jediné z toho, co oni potřebují a složenka to oproti faktuře nemá). No a zasílám na plati@twisto.cz.
To ale patří spíš do vlákna Twisto, kde se toto také diskutovalo. Tedy zpět k ČP, pro kterou je program také vhodný: tisk samotný (o který vám u ČP jde) pak už program dělá samosebou bez pozadí, tedy na prázdný formulář složenky A vyzvednutý na poště (umí i jiné typy složenek, které pošta používá).

Alternativně existuje i konkurenční plně webová aplikace bez nutnosti instalace, a to na http://slozenky.filaso.cz/ - ta ale tedy je fakt jen pro tisk na prázdnou složenku. Náhled s růžovým pozadím formuláře dané složenky, co se tak hodí pro Twisto, neumí.
Naposledy upravil minarjo dne 9. 9. 2019 05:39, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 8. 9. 2019 10:31

Já mám zkušenost, že opravdu pošta požaduje originál složenek. Když jsem si udělal svoje složenky na barevné tiskárně, tak mi platba nedorazila, jako odesílatel jsem musel podat reklamaci a při ní mě vynadali, že jsem nepoužil originální složenky. Přijímací pracovnice samozřejmě nepoznala, že to nebyl originál. Takže jakýkoli SW na tisk na originální složenky bude super.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 8. 9. 2019 11:43

jj jen original
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 9. 2019 11:47

Přesně tak, proto oba SW co uvádím výše jsou k tisku na originální složenky, nesnaží se tisknout to i růžovým pozadím. Ale náhled s pozadím před tiskem u toho prvního (pro kontrolu vyplnění všeho) se navíc hodí na Twisto :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 12. 9. 2019 22:53

PatrikChrz píše:...
Na složenky jsem ve staré práci měl nějaký free program na jejich tisk (tedy vyplnění), asi se po něm poohlédnu

Mi tedy laserová tiskárna HP složenku vždy schlamstne a uvízne uvnitř, takže smůla.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 9. 2019 15:09

Dnes poprve podana doporucena zasilka poste restante na dobirku 50000 Kc, nez jsem stihl z posty odejit, tak slysim, jak postacka bezela za druhou a povida ji: "Koukni, presne tohle uz jsem tu jednou mela, akorat to byl predtim jiny clovek."

Kdo z vas to byl? Posta Nymburk 3.
:hm
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 9. 2019 14:54

Měla by standardních 14 dní, ne?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2019 16:02

15 dní, jde to o dalších 15 prodloužit (osobně, telefonicky, přes Internet). Další způsob, jak prodloužit je nechat si posílat na jinou pobočku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pino 16. 9. 2019 12:42

Mohu poprosit zkušenější o radu, jak mít SIPO v emailu (tedy bez poplatku 10kč za vhození do schránky) a zároveň neplatit inkasem ? Tedy nechat zaplatit např. přes Twisto apod.

Je možnost, že si nastavím inkaso s malým limitem a SIPO se v měsíci 2x neprovede trvalým řešením, tedy praktikovat každý měsíc aniž by mi ČP vhodila SIPO další měsíc do schránky a něco si naúčtovala ? Díky
pino
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků