Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pepisis 5. 10. 2019 11:16

Ahoj,
potřeboval bych poslat velký balík (pračka, případně i myčka) přes půl republiky, z Moravy do Prahy. Bez dobírky. A aby si to přepravce i vyzvedl. Co to je za službu pošty, poskytuje to vůbec a kolik to cca stojí? Máte s tím někdo zkušenosti? Z těch info na jejich stránkách moc moudrý nejsem, psal jsem dotaz a zatím bez odpovědi. Případně poskytuje jiný dopravce tuto službu a za kolik? Nic moc jsem zatím nenašel.
Díky
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 5. 10. 2019 11:52

pepisis: Zkus Toptrans.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 5. 10. 2019 11:59

Díky. Díval jsem se na to, vychází mi to na cca 1100 Kč, což nevím, jestli je standardní cena, ale přijde mi to dost. Čekal jsem tak max polovinu.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepisis 7. 10. 2019 08:31

Tak z CP odepsali,ze prepravuji baliky max do 30 kg...
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 10. 2019 11:33

Zkus PPL, DPD, Toptrans, ale počítej, že za 500 to fakt nebude.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2019 22:48

drkarel píše:V nepoužívanosti (sorry, to jsem uvedl zavádějící termín) to asi nebude. Na dvou účtech jsem si nechal zasílat dobírku 1 rok a 7 měsíců, jeden z nich neměl jiný obrat než dobírka a hned pryč. Druhý měl ping-pong s SÚ, pár plateb na vlastní účty v jiných bankách a 1-3 "normální" příkazy, počet příkazů postupem času klesal, prakticky mrtvý byl až tak 3 měsíce před výpovědí. Chtěli vysvětlení těch plateb, což jsem jim pravdivě vysvětlil a následovala výpověď. (Mělo to plus, nikam jsem kvůli výpovědi nemusel a účty jsem stejně už delší dobu chtěl zrušit. Držela je jen ta vratka za vklad na poště.)


Kvuli takovym pak normalni lidi maji v podminkach, ze karta (mKreditka) nepocita bonusy z plateb na Ceske poste, takze ani za kolky a za ni...

A jeste se tim zneuzivanim (kreditky) verejne pochlubis?

-- 19. 10. 2019 23:52 --

pepisis píše:Díky. Díval jsem se na to, vychází mi to na cca 1100 Kč, což nevím, jestli je standardní cena, ale přijde mi to dost. Čekal jsem tak max polovinu.


Pracka vazi i 90 kg. Je to bezna cena pro jednorazove podani pres spedici. Zkusit muzes jeste Geis, DHL a jine... U takto tezkych zasilek se plati extra za dodani do patra bez vytahu atp. Standardňi cena je za prvni uzamykatelne dvere.

Muzes se domluvit s nekym na bazi spolujizda cz apod. aby to prevezl treba za 500,-

Kdysi davno, tak 20 let, jsem potreboval rychle dorucit a tak sel na nadrazi, dal tam autobusakovi balik a na druhem konci republiky si to adresat od nej prevzal. Dal jsem mu 100 Kc. Takze kdyz najdes primy spoj z mista A do mista B a pracku narvete do zavazadloveho prostoru (hubena pracka 45 cm by se tam vesla na zada, 60 cm nevim nevim), tak ... to muzes zkusit.

Ale pokud chces i odnos z bytu a vynos do noveho bytu, od toho jsou stehovaci a cena za km a cena za 2 chlapy (200 Kc/hodinu/za chlapa)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2019 07:09

Jo, klidně, a jsem rád, že to trhá žíly právě Tobě. :) Tvé dedukce jsou jinak, jako vždy, skvělé.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 10. 2019 14:55

hodilo by se rozdělit úhradu jedné zásilky na 2 části a uhradit dvěma kartami, jak tu před časem padlo. Nezkoušel někdo, jestli by to pošta uměla? Něco jako v obchodě umí část stravenky, část třeba hotovost a zbytek karta. Ale tady by to bylo 2x stejným platebním nástrojem.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 10. 2019 15:16

Přímo Patrik tady psal, že to jde, ne?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 10. 2019 15:57

Ne, nejde to.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2019 16:45

Někdo v diskusi pod článkem psal, že k tomu pošťačku donutil, mně to bylo vždy odmítnuto a i z odboru podání mi na můj dotaz odpověděli, že to nejde.
Možná to tedy terminál umožňuje (tak, jako u obchodníků), ale není na to zpracovaný proces a manuál, takže není jak pošťačku donutit, aby to provedla
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 10. 2019 17:02

Pokud to jde tak problém může být v tom jestli o tom na poště ví a umí něco takového provést. Jednodušší může být tvrdit, že to nejde než zjišťovat jak se to provádí nebo zkoušet to z nejistým výsledkem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2019 17:04

Mám stejnou zkušenost jako Patrik. Terminál je jedna věc, poštovní systém druhá. Spíš si myslím, že na to nemají připravený systém, on byl vždycky dost předpotopní. Minimálně vizuálně ustrnul někde v 90. letech.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 10. 2019 17:29

A v obchode snad lze platit jednu vec dvema kartami?
Ja mam za to, ze nelze...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 10. 2019 17:34

Zcela běžně, hlavně tam, kde berou TRCku :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků