Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 2. 2020 11:39

minarjo píše:Revolut získal miliardy na další rozvoj:
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... oj-1367125
Tak schválně s čím v rámci rozvoje přijdou.

To je dobrý .. V budoucnu by se firma chtěla zaměřit také... na rozšíření spořicích účtů s vysokými úroky a bankovních služeb za hranice Velké Británie. ..... Ztráta společnosti se však více než zdvojnásobila na téměř 33 milionu liber (necelou miliardu korun),

Moc se by mi nechtělo spořit u ztrátové společnosti, i když peníze na bankovních účtech Revolutu budou chráněny Evropským systémem pojištění vkladů.
https://byznys.ihned.cz/c1-66386260-mob ... h-aplikaci
Kdykoli komukoli stále mohou zablokovat účet.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 2. 2020 12:54

Peníze u Revolutu chráněné nijak nejsou.

Bankovní licenci mají, ale všichni zákazníky jedou oproti finanční UK entitě, která pod tuto ochranu nespadá.

Revolut používám rád a masivně, ale toto je dobré vědět.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 2. 2020 13:33

Dokud nebudou schopní normálně komunikovat v případě problémů, tak u mě nemají šanci.

Moc se mi u nich nelíbí ani ten klasický start-upový model. Nabírat "investice" a slibovat hory-doly umí každý start-up, ale některé ty sliby (typu spořicích účtů s vysokými úroky) mi přijdou naprosto mimo realitu. Skutečnost je taková, že Revolut pro mě není výhodný ani s aktuální nabídkou, a co teprve, až naberou dost lidí a začnou tlačit pilu, aby se jim peníze vrátily.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 2. 2020 15:54

Revolut nespada pod FSCS(UK ochrana vkladu). Ucty ale maji defakto v Lloyds a Barclays, ktere ze zakona pod FSCS spadaji(do £85k). Takze v pripade insolevence Revolutu predpokladam, bych se musel obratit na zminene banky a ne na FSCS.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 2. 2020 16:07

Když ty účty nejsou na jména klientů, tak to nic neznamená. To, že Revolut má své účty pojištěné, je nanic, pokud Revolut ty peníze zkrátka utratí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 2. 2020 17:06

OMG. Ty peníze jsou na odděleném účtu, Revolut je vážně neutratí, protože se k nim ani nedostane.

https://www.irishtimes.com/business/per ... -1.3847362
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 2. 2020 17:29

Nesmysl, pokud se k těm penězům Revolut nedostane, jak posílá odchozí platby?!

Samozřejmě se k nim dostane, a může je zpronevěřit nebo „ztratit“ nějakou chybou systému a poslat někomu, kdo je nevrátí.

Dočti ten článek do konce, od “shortfall” dál.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 2. 2020 18:13

Možná by bylo dobré si nastudovat, jak fungují ty EMI regulace, a do té doby neblábolit
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 2. 2020 19:30

Chceš být konkrétní? Nic z http://www.legislation.gov.uk/uksi/2011 ... on/21/made nebrání scénáři, který jsem popsal.

Např. co když zadáš v aplikaci převod 5 Kč do ČR, ale aplikace „nějakou chybou“ zaznamená převod 1M€ do Íránu, včetně korektní dvoufaktorové autentizace. Jistě, pak to můžeš reklamovat, ale pokud ta chyba způsobila odeslání poloviny peněz z toho segregovaného účtu, všichni své peníze nedostanou, protože není z čeho.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 26. 2. 2020 20:42

Tak jsem dobil Curvou s podkladovou kartou Twisto. Na Revolutu penize pribyly, v Twistu o transakci ani zminka....
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 2. 2020 00:00

Schwarzie píše:Tak jsem dobil Curvou s podkladovou kartou Twisto. Na Revolutu penize pribyly, v Twistu o transakci ani zminka....

Tak hlavně že se to tady řešilo naposled asi dva dny zpátky. Ještě můžeš zkusit GBiT na jinou kartu ve stavu, kdy to v Twistu není vůbec vidět, abys jim v tom nadělal ještě větší bordel. :lol:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 2. 2020 08:13

Aha. Kdyz tech informaci je tolik...
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 1. 3. 2020 01:33

Netušíte někdo, jak Revolut posílá například CHF? Třeba RB má například u Aktivního účtu příchozí jednu platbu zdarma, kdyby to někdy bylo potřeba… Je šance, že to opravdu příjde bez poplatku?
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 1. 3. 2020 08:42

meme1255 píše:Netušíte někdo, jak Revolut posílá například CHF? Třeba RB má například u Aktivního účtu příchozí jednu platbu zdarma, kdyby to někdy bylo potřeba… Je šance, že to opravdu příjde bez poplatku?

Jestli nemáš u Revolutu účet jako švýcarský rezident, tak přes SWIFT a s poplatky účtovanými Credit Suisse.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 3. 2020 08:46

Asi jako český rezident, když se ptá na příchozí platbu do české RB.
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka