Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 11. 2020 11:49

TV_FAN: limity na nabití se tam postupně zvyšují. Nejdříve je to €200, po pár dnech se to postupně zvyšuje až pak není problém nabít najednou i tisíce eur.
Myslím, že to trvá tak 2 týdny než se ty limity výrazně zvýší. Limit je většinou na 24h od posledního nabití.

vpe: Když ti přijdou komplikovaná pravidla Revolutu, tak se to je tebou zmiňovaný RoklenFx ještě komplikovanější. Tam se ty poplatky mění tak nějak jak se jim chce. Těch 0,09% je od nějakého jejich už nestředového kurzu. Ve výsledku se při větších částkách dostávám u nich tak na 0,2-0,4% pro € a 0,3-0,5% u $.
U toho Revolutu je to stabilně tak kolem 0,1% ve všední dny. Jen je tam velmi nízké omezení u Free účtů a proměnlivě vysoké omezení u Premium účtů (resp. poté co směníš nějakou větší částku, tak chtějí znovu a znovu dokládat příjmy).
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TV_FAN 8. 11. 2020 23:46

pro Prologer:

diky. ty si od revolutu zastupca, alebo ako dlho pouzivas revolut?
Ja som praveze mal na zaciatku pouzivania /cca. dva roky dozadu? / limity okolo 2K Eur hned na kazdu kartu.
Ale teraz posledneho polroka to zvlastne padlo na 400 na jednu a na druhu kartu iba 200 :hm Moze to byt preto, ze som tam skusil mnoho roznych novych kariet na testy, ci funguju na pridanie?

Poslednych par mesiacov sa snazim tie karty zase vytrenovat postupnymi pravidelnymi vkladmi, ale to co pises sa nedeje. Tie limity sa na tych kartach nezdvihaju. Musim vzdy pockat par hodin aby islo nabit dalsich 400 alebo na druhej karte len 200 eur. Je to dost otravne takto po malych ciastkach a cakat ked potrebujes pouzit cca len 2000 eur ... a predtym to islo krasne rychlo v rozumnych vacsich ciastkach hned na jedno nabitie... nejake napady? :roll: nejde mi ani pridat emailova adresa do tej ich appky. Je to celkovo taka sranda hracka sluzba, ale s malym limitom pre mna nepouzitelna/nezaujimava :roll:
TV_FAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 11. 2020 04:00

Ano to může být ten důvod, že jsi tam přidal karet pro dobíjení hned několik, to jim může přijít "podezřelé" že by jich jeden člověk měl tolik. Já Revolut dobíjím zásadně jedinou kartou (Curve) a dle potřeby mohu v Curve appce změnit podkladovou a je to tak myslím nejlepší. Tedy z pohledu Revolutu určitě, vypadám jako stabilní klient s jedinou kartou, ne někdo kdo možná nachází cizí karty na ulici, nebo třeba zneužívá karty členů rodiny :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 9. 11. 2020 09:28

Určitě nejsem zástupce Revolutu, pár stran zpět si na něj stěžuju, že mě to jejich náhodné blokování při velkých částkách štve. Ale na druhou stranu jsem už dlouho hledal alternativu (pro nákup a posílání $ do USA) a ta se zdá, že prostě není.
Používám ho už hodně dlouho a vždy když jsem tam přidal novou kartu, tak jsem měl těch cca €200, ale během týdne či dvou se to začlo zvyšovat. Dělal jsem ty pravidelné vklady každých pár dní. Pokud se ti to stále nezvyšuje, tak jim napiš na support, třeba něco vymyslí. Ale počítej, že odpověď může pár dní trvat.

Obecně teď Revolut nebíjím vždy převodem z účtu, přijde mi to pro ně důvěryhodnější. Ale pokud už kartou, tak určitě dává smysl tam používat jen jednu či dvě karty, ať to není nápadné.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 9. 11. 2020 14:47

A nebo pouzivat mobil (GPay/APay)...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 10. 11. 2020 14:32

Když jsem s Revolutem začínal a nahrál do něj asi 40 SVÝCH karet, někde po třetím nabití třetí jinou kartou blokace, nutnost kontaktovat support a chtěli doložit, že všech těch 40 karet je mých :-) A kdo jsem, co dělám, čím se živím, proč je tam dávám atp. Vysvětlili jsme si, odblokace a tradá. Ale trvalo to asi měsíc.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lafayette16 10. 11. 2020 18:33

Potvrzuji přesně stejnou zkušenost jako dalich.
Doporucili mi potom, abych nepřidával víc než 3 karty během 24 hodin.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod TV_FAN 12. 11. 2020 00:14

no skusim zmazat testovacie karty, mohlo by to pomoct? Prislo niekomu ohlasenie ze do 20.11. musi nahrat pas alebo id miesto vodicaku? Inak udajne zavru ucet. Uz mi to chodilo asi dva roky taketo otravne oznamenie, ale nikdy nie s konkretnym datumom. Uz ma tie limitacie a bugy tej app otravuju, rozmyslam ci ma vobec zmysel posielat nove dokumnety, ci tato hracka sluzba za to stoji.

Pridaval niekto v poslednej dobe curve kartu na revolut? Mne to par mesiacov pridat nejde a uz som zufaly, na ziadnom supporte si s tym nevedia rady. Tak ako to pouzivas Minarjo vyzera byt rozumne, ale bohuzial mne nejde curve nahrat do revolutu, udajne je problem s 3ds verifikacou karty povedali na chate, ale app pise chybu "wrong zip code" "neplatne psc" pri pridavani karty. Support curve ju zmenil na inu, ani ta nefunguje. velmi otravne a cudne bugy.
TV_FAN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chudlick 14. 11. 2020 08:47

Zdravím, potřeboval bych potvrdit/vyvrátit mou myšlenku od místních znalců Revolutu. Potřebuji koupit věc na DE eshopu za 3kEUR. Založil jsem si Revolut a má představa je taková, že jakmile bude pro mě příznivý kurz ke směně, pak za ekvivalent CZK směním potřebných 3kEUR a tyto eura pak revolutem odešlu na účet DE eshopu, je to takto správně? Ještě mě napadla varianta nechat si zaslat Revolut kartu a zaplatit to rovnou přes ní? Kurz by měl být pravděpodobně stejný? Co myslíte? Je tento postup správný? Mockrát děkuji za rady.
Chudlick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 11. 2020 10:12

Ja teda znalec nejsem, ale v appce na me cuci limit 25000...tak nevim, zda tim jde platit takova castka...
Kartu si urcite nemusis nechat posilat - muzes zaplatit tou virtualni ne?
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chudlick 14. 11. 2020 10:40

Děkuji za reakci. Co jsem tak pochopil, tak těch 25000CZK je limit pro směnu zdarma, nad rámec těch 25000 by to pak mělo být s menším poplatkem. Jestli někdo může potvrdit? Převod by snad měl být bezlimitní. Ale opravdu si nejsem ničím z toho jist, jen mé domněnky.
A k té virtuální kartě a kurzu na Revolutu, je to tedy stejný kurz? Tedy je jedno jestli budu měnit na eura a pak posílat převodem EUR, nebo jestli věc koupím přes tu virtuální kartu? Netušíš?
Naposledy upravil Rop dne 15. 11. 2020 08:53, celkově upraveno 1
Důvod: Pokud reagujete na poslední příspěvek, tak prosím nemačkejte "citace", ale "odpovědět". Dík.
Chudlick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 11. 2020 12:26

SEPA platby jsou samozřejmě zdarma. Ten limit 25000 je na převod z jedné měny do druhé, ať už kartou, nebo v aplikaci.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 14. 11. 2020 12:26

Platit můžeš více, než 25k a ke směně v rámci virtuální karty se použije stejný kurz, jako kdyby si to směnil. Dokonce ti stačí mít na revolutu czk a směnu to provede samo. Směnit se vyplatí, před víkendem například, kdy Revolut účtuje přirážku ke kurzu.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 11. 2020 12:41

cz01 píše:Směnit se vyplatí, před víkendem například, kdy Revolut účtuje přirážku ke kurzu.

Ta přirážka se účtuje právě o víkendu. (nebylo to úplně jasné vyjádření kolegy cz01.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 14. 11. 2020 12:53

Ano, nenapsal jsem to v rychlosti moc srozumitelně. Dík za upřesnění.
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka