Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod antoushek 15. 4. 2021 07:04

Fio a ČS naštěstí nepoužívám.
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 4. 2021 07:35

Support na chatu Revolutu to nejspíš dělá záměrně. Je téměř nemožní dovést je k tomu, aby pochopili problém...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 4. 2021 07:50

drkarel píše:Přijde mi pravděpodobnější/logičtější, že případné zpoplatnění záleží na tom, jak to posílá Revolut (jeho provider), a ne, že by se to řídilo účtem (bankou) příjemce.


Ale zatim SWIFTem to posilaji (opakovane) jenom do CS a FIO
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod cz01 15. 4. 2021 08:28

Sepíšu mé zkušenosti s převodem CZK z Revolutu na Moneta CZK, ať je širší vzorek dat.

2021-04-07 příjem Moneta 15 000 CZK
od "ZPS PZSUN 1236 CZK (2001141349/0800)"
poplatek 0

2021-04-15 příjem Moneta 10 000 CZK
od "ZPS PZSUN 1236 CZK (2001141349/0800)"
poplatek 0

2021-04-15 příjem Moneta 30 000 CZK
od "ZPS PZSUN 1236 CZK (2001141349/0800)"
poplatek 0

Zatím jsem CZK vždy posílal na Monetu a ještě mi ani jednou nic nenaúčtovali za poplatek. Od dubna to chodí z účtu ZPS PZSUN 1236 CZK (2001141349/0800), před tím mi to vždy chodilo z Vitesse PSP B.V. (8902682/0800).
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jerry666 15. 4. 2021 08:46

Air Bank dnes připsáno též bez poplatku (ZPS PZSUN).
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 4. 2021 09:24

slavo963 píše:
drkarel píše:Přijde mi pravděpodobnější/logičtější, že případné zpoplatnění záleží na tom, jak to posílá Revolut (jeho provider), a ne, že by se to řídilo účtem (bankou) příjemce.


Ale zatim SWIFTem to posilaji (opakovane) jenom do CS a FIO


Uvidíme, možný je všechno. Mně to zatím přijde (jak už asi psal minarjo), že do určitého data používali Vitesse, pak byl chvíli bordel a chodilo to někdy jako lokální platba, někdy jako SWIFT, a nakonec od určitého data to chodí zase jako lokální, jen odjinud.

Pokud dobře čtu, poslední s poplatkem je tu 06.04. příchod do ČS. Jinak máš pravdu, že tu pak byl hlášen poplatek jen ve FIO. Ale furt mi přijde, že od 07.04. by to mohlo chodit bez poplatku už všude.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 4. 2021 11:51

najde se pokusny kralik, ktery si posle platbu do FIO nebo CS? :-D
Naposledy upravil slavo963 dne 15. 4. 2021 12:18, celkově upraveno 1
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andreas92 15. 4. 2021 12:01

Ahoj, tak mi to nedalo a musím zde reagovat.

Ano, platba z Revolutu v měně CZK včera 14.4.2021 dorazila do ČS jako zahraniční Swift platba, takže 1000,- Kč poplatek jsem odevzdal CS, jelikož jsem si posílal lehce přes 100k CZK.

Na Revolut supportu jsem nepochopil, operátor docela nervní, že oni za to nemůžou a že všechny platby oni posílají jako swift a že pak záleží na jejich providerovi jak to ve finále pošle. podle mě OP ani nechápou co se po nich chce.

Zkoušel jsem to i na lince ČS, jestli mi jsou ochotni poplatek vrátit, a tak mi potvrdili, že Revolut změnil pravidla od 5.4.2021 a že nikomu nic neřekli - CS má o Revolutu nějaké informace které sem vysondoval od operátorky že to od 5.4 posílají jako swift a že plno klientů je nespokojených, atd.. že to berou na vědomí a snad že to možná i budou nějak řešit? Nicméně poplatek je dle ceníku CS takže bez nároku vrácení.

Zajímavé je že platba do CSOB 20k CZK mi dorazila jako tuzemská před pár dny.

Takže přemýšlím co s tím dál.. asi jediná varianta je posílat si to do EQUA (29,- poplatek při nejhorším, když to pošlou jako SWIFT)
Andreas92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 4. 2021 12:20

Do Moneta, Equa, Airbank to chodi jako nitrostatni platba bez poplatku(a ted i do CSOB)

Jinak je paradox, ze je posilaji pres sporitelnu(0800), ale kdyz ji posles do CS, tak pujde z AT banky...tohle nevymyslis...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andreas92 15. 4. 2021 12:26

do CS to přišlo od AT .... BIC: GIBAATWG a to je Erste group (CS). asi proto...
Andreas92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 4. 2021 12:45

Jak to tam čtu, tak "viníkem" opravdu nemusí být Revolut, ale fintech Currency Cloud, přes který to zcela bez debat teď nově Revolut posílá (místo přes Vitesse jako dřív, asi je CC levnější, nebo jim zajistí více zemí/měn). Pak by dávalo smysl, že Currency Cloud zkrátka pro celou Erste group, ať jde o ČR, Rakousko atd posílá z rakouské Erste. Tedy: napadlo někoho zkoumat podmínky fintech firmy Currency Cloud či se jich rovnou zeptat, a ne hned jen "útočit" na Revolut? Vysvětlení Revolutu, která zde čtu, mi přijdou totiž pravdivá, tedy že Revolut to pošle Swiftem či jinak na Currency Cloud (možná hromadně za několik zahraničních plateb do různých zemí za několik svých klientů naráz, proto ty zahraniční platby Revolut zpracovává dávkově, asi tím ušetří) a je už na CC, jak/skrz koho ty jednotlivé platby doručí příjemci.
Pokud to tedy někoho zajímá hlouběji, měl by spíš napsat dotaz na CC: https://www.currencycloud.com/

S tématem Currency Cloud úzce souvisí i toto zdejší vlákno: viewtopic.php?f=316&t=1306853
Naposledy upravil minarjo dne 15. 4. 2021 12:54, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 4. 2021 12:52

Andreas92: Díky za info o ČS i ČSOB. Pak holt má slavo pravdu, ale hlava mi to nebere.
minarjo: OK, to by vysvětlovalo spořku a jak vysvětlíš FIO? Pokud jde o CC, těžko by někoho napadlo obrátit se na CC, když je ve vztahu s Rev a ČS/Fio. To se nabízí až teď. (Navíc tedy, kdyby v Rev pochopili, o co jde, měli by to s CC řešit oni.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 4. 2021 12:55

Ale řadový zaměstnanec Revolut chatu dle mého nemá ponětí, jak to u jejich partnerů na zahraniční platby (CC a jiní) funguje :). A proč i Fio a jiní? Na to by fakt asi odpověděl jen CC, dle čeho ty SWIFT kódy zemi dělí.

Možná má CC jen chybu v databázi Swift, tak jako ji nedávno měl broker Interactive Brokers, který pro SEPA platby po výběru nějaké české banky přiřadil chybný Swift (také shodou okolností rakouský). Je tedy možné, že Currency Cloud i Interactive Brokers čerpaly data ze stejné (chybné) databáze evropských bank, a proto si CC může myslet, že ČS a Fio je rakouská banka. V IB už to opravili (viz fóra zaměřená na investice), ale CC tuto chybu může mít dál. Nechytat mě prosím za slovo, jen je ta podobnost chyb pozoruhodná.
A nebo platí to co píše drkarel níže, tedy ČS+Fio v roli distributora z CC na další CZ banky. Vše každopádně rozhoduje CC, jak to pošle.
Naposledy upravil minarjo dne 15. 4. 2021 13:01, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 4. 2021 12:57

Teď mi došlo ... Do ostatních bank to rozesílá ČS, takže minarjova teorie vypadá dost nadějně - CC to vše pošle do Erste a ta to rozešle. Ovšem je paradox, že ve vlastní Erste/ČS to zaúčtují jako SWIFT a v ostatních bankách jako lokální platbu. Co to Fio?

Njn, zaměstnanec chatu je něco jako infolinka u nás. To chápu, ale být by to tak nemělo (resp. by to měl předat někam dál).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 4. 2021 13:28

To je sice pekne, ze za to muze CC, ale mne to nemusi zajimat a je to na Revolutu, aby to dal do poradku a pripadne reklamaci uznal, kdyz pri zadavani prikazu deklaruje, ze jde o lokalni platbu a ne mezinarodni

Nebo, reklamujete pripadne problemy/poplatky s korespondenci bankou pri mezinarodnich platbach, nebo VISA/MC asociaci?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků