Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 4. 2021 16:40

To chapu, ale milanBrno trvdi, ze mu dnes prisla CZK platba z uctu ceske sporitelny jako domaci platba. Mne a jinym jako mezinarodni platba z AT. Jak je to mozne, kdyz Revolut mne pri odesilani oznamuje, ze jde o lokalni platbu? Kdyz odesilam libry oznamuje, ze jde o mezinarodni platbu.

Chyba je jednoznacne na strane Revolutu, ze CZK poslal z nevymjakych dovodu jako mezinarodni platbu i kdyz tvrdi, ze jde o lokalni platbu, dokonce ve vypisu transakci.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 7. 4. 2021 16:44

Revolut rozlišuje „lokální“ jen pro účel toho, jestli si účtuje poplatek.

Jestli si dobře pamatuji, nikdy neslibovali, že neeurové platby budou v místních platebních systémech a ne SWIFTem – „jenom“ to tak náhodou fungovalo. Jestli to teď přestalo, samozřejmě je to velice nepříjemné, ale z jejich pohledu to není žádná změna podmínek.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 4. 2021 16:48

slavo963 píše:To chapu, ale milanBrno trvdi, ze mu dnes prisla CZK platba z uctu ceske sporitelny jako domaci platba. Mne a jinym jako mezinarodni platba z AT. Jak je to mozne, kdyz Revolut mne pri odesilani oznamuje, ze jde o lokalni platbu? Kdyz odesilam libry oznamuje, ze jde o mezinarodni platbu.

Chyba je jednoznacne na strane Revolutu, ze CZK poslal z nevymjakych dovodu jako mezinarodni platbu i kdyz tvrdi, ze jde o lokalni platbu, dokonce ve vypisu transakci.


Pokud jsi ten převod peněz nezadal nějak "špatně" a jsi český uživatel Revolutu, tak je potřeba to vyreklamovat u Revolutu. Ať máme všichni jasno.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 4. 2021 16:50

Ano jsem cesky uzivatel a spatne urcite ne, protoze mam ucty ulozene a doted je uspesne pouzival.

Reklamovat to budu, ale aktualne mam aktivni chat kvuli jine veci a druhy chat nelze otevrit...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 4. 2021 17:05

Nelze třeba otevřít druhý chat v jiném prohlížeči, než ve kterém máš otevřený ten první chat?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 4. 2021 17:15

Pisu o chatu v aplikaci. Nejprve se musi uzavrit puvodny a pote otevrit novy. Lze v uctu chatovat i pres webove rozhrani?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 4. 2021 17:22

DrCaves píše:
milanBrno píše:Clanek z predchozi stranky pojednava o necem jinem, takze je treba trochu lepe cist (CZ ucty Revolut stale pouziva - coz je uvedeno i v tom clanku)...
Kazdopadne posledni prevod zadan 5.4. a dnes penize dorazily z CS (CZ).
Jedine co se ted v dubnu zmenilo je cislo uctu (stale CS CZ) a popis platby...

Pozn. co vim, tak prevody zdarma funguji na Monetu, RB, Sberbank


V tom případě je buď chyba v článku a prostě od včerejška to zrušili i pro odchozí platby a nebo udělal chybu Revolut a omylem ty lokální účty zrušil všechny, když výběry zadané od včerejška posílá peníze z rakouského účtu. S tím už banka kam to dorazí nemá nic společného. Prostě to je příchozí zahraniční platba.


Nevím jak moc je ten článek, že Revolut ruší čísla místních účtů v CZK, pravdivý. Já v aplikaci Revolut stále vidím místní CZK účet 5170013317/5500 a když jsem na něj před chvilkou zkusil poslat z ČSOB peníze, tak mi normálně přišly. Jinak IBAN je jen jiný formát čísla účtu, pokud tedy Revolut tento účet úplně nezrušil, tak by tato změna neměla mít na nic vliv. A pokud ano, tak by měl Revolut všem českým uživatelům tuto změnu oznámit.

-- 7. 4. 2021 18:25 --

slavo963 píše:Pisu o chatu v aplikaci. Nejprve se musi uzavrit puvodny a pote otevrit novy. Lze v uctu chatovat i pres webove rozhrani?


Ano, ve webovém rozhraní je také chat.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 4. 2021 17:28

Depozitní účet pro czk je stále v RB, tam problém není.

Ve webovém rozhraní je stejný chat jako v aplikaci a lze mít aktivní jenom jeden.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 4. 2021 17:44

Já vím moc dobře, že ten článek řeší jen "dobíjení" Revolut účtu v CZK.

Někteří ho ale špatně pochopili a myslí si, že ten článek má souvislost s tím, že platby z Revolutu odcházejí někomu z AT účtu a jsou tedy pro české banky jako zahraniční zpoplatněné převody.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 7. 4. 2021 18:09

Presne...
Vysvetli to Dr.Caves
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 7. 4. 2021 18:24

Takže problémy s poplatky za příchozí CZK platby z Revolutu mají pouze klienti ČS a Fio? Tobě to přišlo do jaké banky zdarma Milane? A platba byla odeslána kdy?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 4. 2021 18:43

Pánové, stačí pátrat víc v minulosti (víc než rok) a zjistíte, že CZK do ČR i dřív Revolut posílal z různých, a to i zahraničních účtů, až pak se nějak domluvil s tou firmou Vitesse psp a skrz ní to posílal tak, že to chodilo z České spořitelny. Ale to nebylo nikdy garantované: pokud Vitesse tuto službu třeba Revolutu zdražila, už pro něj může být levnější SWIFT z Rakouska s tím, že zatím používá "náhodně" obě možnosti. To vše už zde fakt bylo, také pamatuji že kromě z ČS to chodilo střídavě i z KB (jako vypořádaný Swift clearingem KB) atd... Na konkrétní české bance nezáleželo ani tehdy a nebude nejspíš záležet ani teď. Revolut v rámci snižování nákladů posílá nejspíš tak, aby ho to vyšlo nejlevněji,i kdyby to mělo být každý týden jinak. Jen SEPA europlatby jsou jistota, ty jdou z Revolut IBAN na jméno klienta klasicky přes ECB, bez prostředníků.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod 1jorgos 7. 4. 2021 19:27

No, kazdopadne se v dubnu neco změnilo!!!
Do ted to v HRK fungovalo OK. od kvetna 1 bezplatny "preshranicni" prevod rusi, tak doufam, ze chorvati od 1.1.2023 prijmou €, jak slibuji a problem zustane jen CZK, zloty a forint

Na potvrzeni o transakci z dubna oproti březnu chybi:
1.TYP PLATBY!!!
2.UETR (Unique End-to-End Transaction Reference)
3.Entry Description (zprava pro prijemce tzn. var. symbol pro prirazeni platby)
4.muj IBAN + BIC
a BIC prijemce se jmenuje Branch code!!!
je to v priloze, tak kdo tomu vic rozumite, tak muzete porovnat
Přílohy
2021_1-12_1.jpg
1,2,3-2021_1.jpg
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 7. 4. 2021 20:44

Mně dneska do mBank přišly peníze z Revolutu (z korunového účtu na korunový) a přišlo to jako vnitrostátní platba z účtu v ČS 2001141349/0800. Odesílatelem je "ZPS PZSUN 1236 (CZK)".
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 8. 4. 2021 21:30

Já potvrzuji to samé co Lenka_2.
Včera ráno odeslány peníze z Revolutu CZK účtu na spořící CZK účet Creditas.
Dnes dopoledne dorazily bez poplatku jako vnitrostátní platba z účtu 2001141349/0800. Odesílatelem je "ZPS PZSUN 1236".
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků