Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2021 11:08

Tak kdo má limity v Kč, tak tomu zůstavají "místní" platby bez poplatku, ale platba kamkoliv jinam (kromě SEPA) přijde na 0,3 - 5 eur (v závislosti na tom prý "kolik a kam" - taková transparentní poplatková struktura je opravdu výhra)... Třeba převod do Polska už v ceně teda nebude a je úplně jedno, že to ve skutečnosti pošlou jako místní platbu přes nějakého prostředníka, může být zpoplatněna stejně jako SWIFT v USD...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod darlix 19. 2. 2021 21:43

Úplně tomu asi nerozumím. Jak se to dotkne při účtu Standart třeba plateb v e-shopech, konkrétně na Aliexpress. Bude tam poplatek?
darlix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 2. 2021 22:57

@darlix: Ne, to buď v klidu, zde se řeší Revolut jako platební instituce na (aspoň dosud výhodné) mezinárodní bankovní převody z jejich aplikace (třeba převod dolarů z appky do banky v USA), nikoliv na platby Revolut kartou v zahraničí.
Pokud se tedy u platby Revolut kartou v Ali vejdeš s konverzí měny do limitu 25000 Kč za měsíc, netýká se tě nadále žádný poplatek ani kurzová přirážka (jen nesmí být platba o víkendu, tam je kurzová přirážka 1%, to je ale nic nového, už dosud to tak je).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod darlix 20. 2. 2021 09:27

Díky za vysvětlení. Využívám to hlavně k platbám na netu a na dovolené.
darlix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2021 10:00

No jo, ale jsou lidi, co by rádi i na delší dovolené, než na dva dny a z bankomatu by si rádi vybrali líce, než na jednu večeři... ;-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 20. 2. 2021 10:16

Když mají na delší dovolenou, mají i na vyšší tarif od Revolutu. Pořád je to vyjde levněji než největší české banky.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 2. 2021 18:14

na takové ty drobné příchozí platby převodem na účet v EUR třeba ze Slovenska, když eura nepotřebuji a jen je chci vzápětí směnit na Kč asi nic moc lepšího než Revolut nebude, je to tak? Limit směny 25k je v pohodě. Ze Slovenska zdarma jako SEPA platba, pro obě strany asi nejjednodušší?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 2. 2021 17:33

jj,kdyz ti staci limit, je to nejlevnejsi a nevyhodnejsi moznost, akorat menit ve vsedni den kuli vikendove prirazce ke kurzu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Audit 1. 3. 2021 16:07

Ahoj. Potřebuji poradit s převodem.
Když posílám peníze mezi svým účtem Revolut a účtem Revolut někoho v Čr v jakékoliv měně, jsou peníze převedeny okamžitě.
Dnes jsem chtěl udělat převod můj Revolut na polský Revolut v polském zlotém a přišla mi hláška, že bude uskutečněn do 06.03.
Nevíte proč? Jak to lze urychlit, tak aby to fungovalo, jako ten český převod.
Dík za info.
Audit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 3. 2021 16:48

A nepleteš dohromady dvě věci? Myslím převod mezi KLIENTY Revolut (to je vždy ihned, bez ohledu na zemi, klient je nalezen dle telefonního čísla co má v Revolut nastavené, případně dle emailu) a klasický mezibankovní převod (na číslo účtu, nemusí být klientem Revolutu), který samosebou trvá. Nejrychlejší je u Revolut SEPA platba v eurech, to je tentýž den či další, dle času zadání. Platby v Kč do ČR, v pln do Polska atd, to už může trvat až týden, dle toho jaké prostředníky do toho Revolut zapojuje, aby měl velkou úsporu z rozsahu (třeba do ČR koruny posílá přes prostředníka Vitesse psp, který má účet v naší České spořitelně).

Možná jsem tě ale špatně pochopil: pokud ten Polák kterému posíláš zloté má také Revolut, samosebou to nemůžeš zadávat jako běžnou platbu převodem, ale jako platbu zákazníkovi Revolut, tedy zaslání částky uživateli Revolutu nalezeného dle čísla mobilu či emailu. Jsou to zkrátka dva různé způsoby placení, odlišné nejen časem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Audit 1. 3. 2021 17:43

Je to právě ten druhý případ (nejedná se o převod na bankovní účet). Polák je klientem Revolut, platbu jsem dal přes tel. číslo, kde jsem zadal poslat peníze (ikona Revolut), přišlo upozornění, jestli jsme si jistý převodem a jestli chci pokračovat. Dal jsem pokračovat a přišlo oznámení, že platnost pro platbu vyprší do 24 hodin. Stav - nevyřízeno - Peníze dorazí do 06.03.
Nevím, jestli to je dáno tím, že se jedná o první převod pro toho Poláka z mé strany.
Audit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Audit 2. 3. 2021 08:46

Co je mi divné, je to, že v app Revolutu ho nemám na seznamu. Použil jsem ho v tel. seznamu, kde jsem využil "poslat peníze" a ta transakce neprošla.
Tak nevím, jestli vůbec má Revolut, i když mi tvrdí, že ano a na správné číslo.
Audit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 10:19

Já tedy ve všech článcích o Revolut četl, že převody mezi uživateli by měly být hned, bez ohledu na státy či měny. Tedy fakt to vypadá na špatné číslo mobilu, když to systém Revolutu ani nepozná jako uživatele, nebo třeba na nedokončenou Revolut registraci na jeho straně atd. (aktivace je až prvním vkladem, pouhé zaregistrování nestačí).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 3. 2021 10:40

v Advanced Privacy settings může mít zakázáno, aby byl vidět pro ostatní uživatele, přestože ho mají v tel. seznamu. Je to trochu schované, prostě klikat na ikonu vedle svého jména pořád hloub a hloub :)
rev_privacy.jpg
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Audit 2. 3. 2021 10:54

Problém odhalen. Měl jsem Poláka uloženého 2x v tel. soukromě a firmu se stejným mobilem.
Až potom co mne prozvonil, tak jsem zjistil, že firemní uložení je pro Revolut, nicméně nechápu proč se mi neobjevil v přátelích v app Revolutu.
Tak to snad někomu pomůže do budoucna.
Jinak mobil čistý Android, už nikdy více (dělám IT po každém upgrade Androidu).

Ještě dodám, že jsem se domluvil aby mi poslal nějakou platbu. Ta přišla ale spárování se v mém mobilu prostě neukázalo. Já jsem mu obratem peníze poslal zpět a zase nic, ten jeho převod se ani nedal umístit do seznamu přátel. Takže nakonec pomohlo až prozvonění, kde jsem objevil, že mi volá z čísla, které se ukazuje jako jeho firma, nikoliv jako jeho soukromé jméno.
Audit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků