Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod barnyss 14. 8. 2017 21:26

Budu si zakládat Revolut účet. Je v současné době nějaká promo odměna pro doporučujícího a doporučeného klienta. Nabídněte, vyberu si nabídku od nějakého "zasloužilého" diskutéra.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 8. 2017 21:28

Neni :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 14. 8. 2017 21:54

Funguje nabíjení (top-up) kreditními kartami Tankovací a Cetelem?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 14. 8. 2017 22:35

Nevim jak u tankovaci ale cetelem rozezna jako kreditku a dava 1% poplatek
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 14. 8. 2017 23:00

A z pohledu Cetelemu je to považováno za internetovou platbu? Potom by ten 1% poplatek až tak nebolel (ale přece jen trochu zamrzel), mám nastavenou vratku 3 % za internetové platby.
A jak je to s Tankovací kartou, má někdo vyzkoušeno?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 14. 8. 2017 23:09

Vyzkouseno, musi ti ji pridat support rucne (chteli poslat vypis) a je to samozrejme kreditka s 1% poplatkem, ale i to je dobre ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 15. 8. 2017 05:37

barnyss píše:A z pohledu Cetelemu je to považováno za internetovou platbu? Potom by ten 1% poplatek až tak nebolel (ale přece jen trochu zamrzel), mám nastavenou vratku 3 % za internetové platby.
A jak je to s Tankovací kartou, má někdo vyzkoušeno?

Ano bere to jako internetovou platbu. Pridal jsem ji bez problemu sam
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ridder 15. 8. 2017 12:42

Takže jestli tomu rozumím dobře. (Cetelem KK s nastavenou odměnou za platby na internetu. Kurz 26 Kč/€ pro lehčí výpočet)

1) Cetelem KK přidám do Revolutu a pošlu si 100€ (10% = 1€ je poplatek za kreditku), takže 101€ = 2626 Kč se odečte z KK?
2) Cetelem tuhle transakci bude považovat za internetovou platbu, takže z 2626 Kč mi vrátí 3% = 78,78 Kč

Ve finále je 100€ za 2547,22 Kč?
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 29. 8. 2017 15:31

Jak nejvýhodněji dostat EUR z Revolut na EUR účet Unicredit (CZ) ?
UCB má 200,- Kč poplatek za příchozí EUR, to se mi moc nelíbí.
Napadá mě taková krkolomná cesta: Revolut -> FIO (EUR) -> Roklen -> UCB
Poplatky by byly: FIO 20 Kč (příchozí)
jiné by už asi nebyly, nebo snad ano?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 29. 8. 2017 16:06

Pres nekoho s UCB SK
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 29. 8. 2017 16:21

UCB SK bohužel nemám, ani nikoho (spolehlivého) neznám (jedině snad fremantlemu bych věřil). Můžu si jako občan ČR založit UCB SK dálkově?

Ještě mě napadla jiná cesta, cílem by nebyla UCB CZ, ale EQUA, neboť podle produktových podmínek EQUA se debetní karta (napojená na EUR účet) chová při platbě cizí měnou (či výběru z ATM v zahraničí) snad stejně jako debetní karta UCB, tj. konverzi cizí měny provádí kurzem karetní asociace na EUR a transakci zaúčtuje na vrub EUR účtu.
Takže cesta by byla: Revolut -> EQUA (EUR)
s poplatkem EQUA 9,- Kč (příchozí)
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 8. 2017 17:00

Equa takhle bohužel nefunguje, platba ve třetí měně ti neprojde, ani pokud bys měl na účtu milion... UCB funguje, ale pozor na to, že tam se taky mění obchodní podmínky a banka začíná rozlišovat, jaký účet je nastavený jako "primární" a vůči němu platbu v cizí měně (zřejmě) zaúčtuje (není to z upravených podmínek příliš jasné - viz. vlákno UCB), takže bude si lepší asi do banky zavolat, jak to je a v případě potřeby si primární účet přehodit na EUR (může být u U konta zpoplatněno, Premium to bude mít v ceně)...

Účet ve slovenské pobočce z mých zkušeností lze založit jen osobně, leč někdo tvrdil, že mu to nějaká pobočka tady zprostředkovala - pokud ano, bude asi hodně záležet na benevolenci bankéře, třeba ani na Slovensku není pravidlem, že obsluha ví, že debetní kartu lze klidně zaslat i do ČR...

Eura bych ti nicméně ze slovenského účtu klidně poslal, několika lidem tady jsem už takhle vypomohl (reference snad poskytne třeba uživatel Smurfik), jinak popřípadě SZ.

Alternativně ještě by to snad šlo přes nějakou tu devizovku, jak jsi už zmiňoval (bylo by se lepší asi předem domluvit, než pak předejít zbytečným překvapením, možná to udělají za úplatu) - tady to bude ten Roklen, pak ještě účty u slovenské pobočky UCB má i Akcenta...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 7. 9. 2017 21:45

Tak jsem nedávno pořešil "nabití" EUR účtu u UnicreditBank skrze Revolut:
ráno jsem provedl nabití Revolutu z KK Cetelem 900,- EUR (na Cetelemu zaúčtováno 909 EUR x 26,048 Kč/EUR = cca 23678,- Kč) a zadal převod všech 900 EUR z Revolutu na můj účet v Roklenu (jako reference platby uvedeno moje ID Roklenu, odesláno na sběrný účet INGbank - mezinárodní platby zdarma), kde se to odpoledne připsalo. Telefonicky jsem požádal o převod celé částky na můj EUR účet u UnicreditBank. Druhý den ráno tam bylo všech 900 EUR.
Resume: poplatky 0, doba procesu 1 den, kurz 25,52 Kč/EUR (po odpočtu 3 % vratky od Cetelemu), to není špatné ..
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ViR 10. 9. 2017 01:42

Zdravím. Revolut jsem vícekrát doplňoval debetní kartou k eurovému účtu u Fio nebo u Equa, nebo SEPA platbou z těchto účtů. A také asi 3x přes Transferwise, přičemž 2x jsem v posledním měsíci u Transferwise platil KK Cetelem. Naposled to bylo 24.srpna 230 EUR, kurz TW byl 26,0956 Kč/EUR (ten den byl zrovna trochu horší) a poplatek 66,19 Kč = 1,1 % (z toho 42,12 Kč = 0,7 % za konverzi a zaslání a 24,07 = 0,4 % za úhradu kreditní kartou). Celkově u Cetelem zaúčtováno 6068,18 Kč jako "INTERNETOVÁ PLATBA Transferwise; INTERNET;". Platba byla zadána a u Cetelem autorizována ve 14:28 a u Revolut se mi objevila druhý den v 7:51.

Tu revolutí kartu používám při cestách k sousedům na běžné platby. A když neočekávám, že někam brzy pojedu, tak zůstatek u nás normálně buď vyberu v Kč v bankomatu (do 200 EUR/měs.), nebo utratím při běžných nákupech (nikoli o víkendu).

Jinak, pokud bych tam potřeboval poslat víc peněz, tak bych to nejspíš řešil přes Citfin.
ViR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 9. 2017 19:17

Právě jsem si v aplikaci všiml, že Revolut již umožňuje nativně vedení zůstatku v CZK. Zatím nicméně nelze dobíjet kartou, jen zahraničním převodem na účet v UK (a samozřejmě směňovat z/do jiných měn)...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků