Platební karta s měsíčním limitem 100 Kč pro dítě

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 1. 2016 18:28

Michall01: ano, živě si představuju, jak 7 leté dítě vybafne na prodavače ty paragrafy občanského zákoníku :D

xtonda: ve večerkách ne, ale v supermarketu akceptují karty na jakoukoli částku, i 1 Kč, jak se tu opakovaně pochlubil Patrik :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 1. 2016 18:49

V supermarketu asi jo, ale co třeba prodejny typu Kabát/Ječmínek, když si bude chtít koupit koblihu? Stánek s párkem v rohlíku, točenou zmrzlinou? Matějská pouť? Různé prodejní automaty taky karty vesměs neberou.

Zatím bohužel nejsme ve Švédsku, kde je někde už situace opačná - lze platit pouze kartou
http://ekonomika.idnes.cz/svedsko-speje ... anicni_fih
http://ekonom.ihned.cz/c1-64371410-ve-s ... bezdomovci
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 1. 2016 21:13

Jednosto korun českých měsíčně??? Na co to proboha je? Obědy v jídelně stojí týdně víc. Můj 12 letý syn kartou běžně platí a nikdo se ho v obchodech na nic neptá, takže s dítětem problém nebude, ale upřímně nechápu proč někdo potřebuje kartu s takovým limitem a ještě bez inet plateb.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 1. 2016 21:18

Úplně nechápu, proč do toho taháš obědy a 12letého syna. Jako otec bys měl vědět, že mezi 7 a 12 lety je dost podstatný rozdíl. Neznáš pozadí (já taky ne), takže možná není tak divné, že nechápeš.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 1. 2016 21:24

Mně přijde měsíčně 100 Kč kapesného pro 7 leté dítě jako přiměřená částka. Psycholog může říct, že to je snad i brzo, dávat dítěti peníze, potažmo kartu, kdy vlastně ani s penězi do styku nepřijde.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 1. 2016 21:39

Proto se ptám proč zrovna kartou? Dát mu 100 kč do ruky by ho podle mě naučilo hospodařit lépe, protože je vidí ubývat, případně když šetří tak přibývat. Limit na kartě nemá v tomhle žádný efekt. Psycholog nevím co řekne, dětem jsme dávali peníze vždy a právě jejich hmotná podoba kdy je vidí mi přijde výchovnější. Navíc hotovost na internetu neutratí (což byl pro mě důvod dát mu kartu)
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 1. 2016 21:41

Za 100 Kc si toho sice moc nekoupi, ale zase muze pred kamarady machrovat, ze ma platebni kartu.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 11. 1. 2016 22:09

Tak 7letému nedáš litra, aby měl na měsíc na pivo v hospodě :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 1. 2016 23:15

Děcku v 7 letech bych taky nedával zbytečně víc..A zákaz inet plateb pokládám za správné a za sebe bych to tak ponechal i ve vyšším věku..Nevidím důvod proč rodiči vydělané peníze by mělo dítě utratit na google play či jiných kanálech za zbytečné korunky, hry a podobné broskvoviny..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 1. 2016 00:00

Neřeším výši částky ale to že je na kartě. Za co peníze utratí je věc výchovy k zodpovědnosti. Pokud má šetřit lépe ušetří hotovost. Pokud kupovat sladkosti je lepší hotovost. A pokud z toho bude chtít ušetřit na dárek pro rodiče k narozeninám tak má smůlu, protože neutracené měsíční limity se mu nesečtou na dražší dárek
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 1. 2016 00:06

No asi máš pravdu, asi to je celé blbost.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 12. 1. 2016 01:00

Já jsem u dítěte taky pro hotovost. Jednak lépe vidí, jak mu "železo" mizí pod rukama, a taky ve školách bývá bufet na pochutiny, párky v rohlíku, sušenky.... kde karty neberou. U trochu starších, co se už pohybují sami, si skočí do nějakého krámku na rohu, kde karty brát nemusí. Kartu bych viděl pro dítě ve věku 12/13/14 let, kdy si chce objednat něco po internetu, ale místo přeplacenky bych zřídil rovnou běžný účet, aby se vyhnul zbytečným poplatkům.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2016 06:34

paty07: Tak to jsem zvědavej, jakej běžnej účet mu zvolíš, aby se vyhnul poplatkům. Než byla akce Raiffky na konto Student zdarma (+ prémie za založení), žádnej bezpoplatkovej pro "studenty" nad 12 let jsem nenašel. (Notabene, jinde studentské účty otevírali až od 15 let.) Ani dětské konto jsem bezpoplatkové nenašel - tam je to tragické s ovládáním účtu (příkazy) - IB je jen k náhledu, příkazy buď nejdou vůbec, nebo jen na pobočce za nehorázný poplatek.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 1. 2016 11:15

Trochu mi vadí pojmenování "studentské konto", dítě v 12 letech není student. Tohle jen vede k tomu, že pak si některé děti o sobě myslí, že jsou něco víc.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 1. 2016 11:28

Tak fakticky děti na víceletých gymnáziích studenty již jsou ... záleží hlavně na výchově a ne na pojmenování.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka