Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 18:37

Největší získy/ztrátu stejně může získat ten, kdo si počká...a tím nemyslím €, tam může spíše čekat oslabování vůči dolaru, Trumpova politika má totiž přímo zázračný efekt pro ekonomiku USA, navzdory tlachům a pomluvám demokratů a dobrose.ů.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman1989 27. 8. 2019 21:12

po přečtení této diskuze asi také přestávám měnit na Roklenu a přecházím na Revolut. Mám ale dotaz.
Potřebuji dolary pro můj Fio broker. Vždy jsem to na Roklenu otočil a oni mi poslali dolary na můj dolarový účet u Fia bezplatně.
Jak je to u revolutu? Odkud to bude posílat na ten dolarový účet u Fia? Protože pak tam jsou velké poplatky. Jednalo by se asi o 300-500 tisíc kč na dolary.
Jediná nevýhoda je, že to budu muset rozdělit na více měsíců, popř. přes Revoluty kamarádů, kvůli tomu limitu.

"Maximální limit pro inkasní platby je v současné době 5 000 EUR."

díky
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ridder 28. 8. 2019 12:28

Dnes jsem měnil vyšší částku a zavolal jsem do Roklenu, kde mi dali 25,87 Kč/€. Na webu bylo v té chvíli cca 25,877 Kč/€, takže nic moc :)

Zkouším registraci u EasyChange, kde taky dávají individuální kurz. Devizi.cz mi řekli, že dávájí pouze to, co mají na webu.

Kdyby někdo věděl o něčem zajímavým pro směnu z CZK na EUR (oboje FIO účty), tak dejte vědět. Jedná se o statisícové částky.
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 28. 8. 2019 21:49

Taky mi vždy v Roklen dají přes telefon horší kurz než online. Dá se to ale obvykle ukecat. Na druhou stranu je pak jednoduší udělat to online.
Ja teda směnu u na usd a to teď posílají jako wire a ne ach, takže nic moc :(
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ridder 29. 8. 2019 13:43

No máš pravdu, že jejich první nabídka byla 25,88 Kč/EUR, tak jim říkám WTF, že aplikace ukazuje 25,877 Kč/EUR, tak proč horší. Najednou mi řekla 25,87...
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 29. 8. 2019 16:11

Přesně tohle na mně dříve taky zkoušeli. Nepřijde mi, že to dělají omylem.

Roklen jsem z těchto důvodů zařadil mezi nevýhodné převody typu Transferwise. Jejich výhodnost a ochota, která byla zpočátku jejich fungování poměrně rychle padla. V jeden moment jsem dokonce dostával lepší smluvní kurzy u Creditas, ale tam zase měli poplatek. Využíval jsem je ale proto, že Roklen do některých zemí neumožňoval posílat.
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 4. 9. 2019 11:54

Zjistil jsem ještě zajímavou věc, že vyhlášené nejlepší pražské směnárny mají lepší kurz na hotovosti než
se smlouvou na účet. InterChange 7hal. od pomysl.středu a EuroExchange (AAAvaluty) 5haléřů.

Kaprovka většinou 4. Ale samozřejmě jejich střed se často liší od FXstředu až o 7hal..
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 14. 3. 2020 18:54

Laicky dotaz: nevite, jestli Roklen zpravidla umoznuje obchodovat (smena Eur na Czk) pres jejich online platformu i o vikendech a svatcich, prip. v prac. dny po 18 hod? Ja jestli, kdyz mi to ted hazi dialog. okno, ze "kurzy pro danou smenu momentalne nejsou k dispozici", tak jestli se jeste pozdeji o vikendu nebo proste mimo prac. dobu muze stat, ze ta smena pujde normalne online provest?

A vlastne jejich kurz Eur se u nich muze dynamicky vyvijet i o vikendu nebo nebo zustava v platnosti nejaky posledni patecni?
Je mi jasne, ze telef. smenu udelam jen v bezne prac. dobe, ale nejsem si jisty, zda online smenu lze (aspon nekdy) provest i o vikendu.

Jo, a u Exchange.cz si se smenou Eur na Czk o vikendu neskrtnu ani nahodou,kdyz nemaji online platformu a na telefonu zadni obchodnici o vikendu sedet nebudou, ze?
Diky za radu
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 16. 3. 2020 17:53

Nevite, jak jsou pojisteny penize klientu u Roklenu, kdyz to neni banka? Jsou pojisteny do tech 100000 kc i na tech sbernych uctech nebo co to je?
Bali byste se v teto bourlive dobe smenovat Eura na Czk online pres Roklen v obave, ze Roklen treba zkrachuje a nebude vyplacet, nebo jsem paranoidni?
diky za vase nazory.

-- 16. 3. 2020 16:59 --

Jde mi teda o to, nevite, jestli ty smenovane penize jsou u Roklenu stale na tech sbernych uctech (kde by teda snad mohly byt jkakztakz chraneny) nebo s nimi manipuluje Roklen nekde jinde (treba je posila do zahranici tam a zpet, jak jsem mozan nekde cetl), kde uz by mohl byt problem s bezpecnosti? diky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 3. 2020 18:52

Pojištěné to není logicky, Roklen není banka ani fyzická osoba.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 3. 2020 19:06

Proč fyzická osoba? Roklen píše, že na sběrných účtech jo.

"Sběrné účty vedené finančními institucemi podle tohoto článku, na kterých jsou vedeny peněžní prostředky Zákazníka, jsou zahrnuty v systému pojištění vkladů. Vzhledem k tomu, že peněžní prostředky Zákazníka jsou vedeny na sběrných účtech se zvláštním režimem odděleně od peněžních prostředků Roklenu, je riziku selhání dané finanční instituce vyplácet vklady vystaven přímo Zákazník..."

https://www.roklen.cz/uploaded/download ... 4730c3.pdf

Zabezpečení zákaznického majetku - https://www.roklen.cz/uploaded/download ... 40433e.pdf
MiFID II - https://www.roklen.cz/uploaded/download ... c3acf4.pdf
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 3. 2020 21:46

Zrovna teď jsem tam pár desítek tisíc směnil. Ty eura nepotřebuju a nevěřím, že takový kurz dlouho vydrží.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 3. 4. 2020 15:59

Dnes jsem u RoklenFx naopak € nakupoval a byl mi při částce 10.000€+ nabídnut kurz cca 0,45% od středu. Stejný kurz byl online i po telefonu. Už jsem u nich měl peníze a potřeboval to hned, tak jsem to musel přijmout.
Pravděpodobně to ale u nich byla poslední platba. Udávat poplatek 0,1% a pak účtovat 0,45% je opravdu nefér. Online je to ještě o to více neetické, že tam ukazují středový kurz, přírážku 0,08% a pak výsledný kurz, který člověk logicky bere, že je výsledkem prvních 2 hodnot a ne uplně irelevantní k nim.
Příště raději Creditas nebo Exchange.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 16:34

No jo jsou to kluci co radi vydelavaji a mysli si ze si to lidi nechaji libit. Nekdo treba jo nekdo na vysi transakce uz ne.
Ja zkusim ten SAB snad se lapcik ukaze v lepsim svetle. Tohle je nemilej humor teda. Tvrdit ze 0,08 a nakonec no ono je to 0,45%. Dle meho jak nyni poklesne busines tak i jim klesne objem smeny. A snad soudní lide k nim nepujdou kdyz maji tak hezkou reklamu.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 3. 4. 2020 19:37

Ty jimi reklamovaný procenta nevycházeli nikdy, už jsem se s nima hádal před rokem. Vysvětlovali, že to není od středovýho kurzu, ale od nákupního/prodejního na trhu. Takže v podstatě přesných 0,08 % od částky, kterou si vycucají z prstu a která nejde zkontrolovat.

Jediný řešení kontrolovat a s jinými obchodníky porovnávat skutečně nabízený kurz a na ty jejich imaginární % se vykašlat. (Poslední rok jsem většinu operací dělal už přes jiné (zahraniční) obchodníky.)
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka