Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 4. 2020 22:02

Blbý je, že někdy teď i Moneta u své "směnárny" začala prodávat/kupovat cizí měny s marží cca. 1 % - používal jsem ji prakticky od prosince loňského roku, kdy museli začít poskytovat SEPA platby bez poplatku, protože Roklen byl dost marný už tehdy. Ale někdy v tomto meziobdobí výrazně zvýšil marže právě i Roklen a hodně mě nepříjemně překvapilo, když jsem se posledně díval na ty šílené kurzy, že lepší nabízí Akcenta, kterou jsem nepoužil už několik let a nyní jsem byl opět použít právě tuto devizovku.

Existuje ještě nějaká rozumná alternativa s kurzy co nejblíže Revolutu, ale možností obchodovat vyšší částky než kapesné pro děti? :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 4. 4. 2020 01:49

fremantle píše:Existuje ještě nějaká rozumná alternativa s kurzy co nejblíže Revolutu, ale možností obchodovat vyšší částky než kapesné pro děti? :hm

Dukascopy? :-P
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 4. 4. 2020 09:45

No prave to kapesne pro deti je asi jednoduche zajdes k neblizsimu cmoudovi a ten ti to vymeni zadara v okynku. Tam nic neresis. Ja mam pana z egypta a leta dobre zkusenosti do cca 1000 EUR je mi kurz u ***** tam nic neresim. Na velke objemy velke firmy.
Akcenta, Roklen, SAB, dealing Sberbank.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 5. 4. 2020 20:47

A není to pomalu na stížnost na ČOI a nebo finančního arbitra? Nemyslím teď tu mou směnu, tam to bylo mé svobodné rozhodnutí, že jsem ji přijal. Myslím tím ale jejich praktiku uvádění středového kurzu, poplatku a pak zcela neodpovídajícího výsledného kurzu. To je přeci zcela klamavé.

To s Monetou mě mrzí, taky jsem to měl na seznamu jako alternativy. Budu teď v týdnu zas něco kupovat, tak zkusím srovnat dealing Creditas, devizovku Exchange, tu Monetu a pro zasmání i ten Roklen.
Nebo máte ještě někdo zkušenost z poslední doby, jestli je třeba ještě něco jiného (Akcenta, SAB, Sberbank...) výhodnější?

S Revolut souhlasím, je sice asi nejvýhodnější, ale přesně jak píšeš, je to spíš na to kapesné pro děti :/
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 4. 2020 21:04

Nerekl bych, ze Revolut je pro deti. Mel jsem rok Premium, a vyuzil jejich FX na 150k€+. Kdyz jim dolozis dokumentaci, nejsou zadne problemy.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajman71 5. 4. 2020 21:11

Tohle by me zajimalo. Jakou dokumentaci chteli pri castkach nad 100k EUR?
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 4. 2020 06:45

Bylo to kumulativne. Ve skratce, tax summary, dividend vouchers, payslips, saving account statement, proste dolozit zdroj svych legalnich prijmu. Jako byl to trochu vopruz, ale ve vysledku ti to usetri hodne penez.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 6. 4. 2020 11:27

slavo963 píše:Kdyz jim dolozis dokumentaci, nejsou zadne problemy.

Ano, mají již roky tisíce děkovných dopisů všude po internetu, o novinových článcích nemluvě.

Revolut leads fintechs in complaints to ombudsman
Frozen Revolut accounts drive explosion in digital bank complaints

new figures revealing the firm accounted for eight in 10 of all grievances about digital banks in the past 18 months made via Resolver, a dispute resolution service.

:tleskani :hm
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto, Curve, Expobank, Equa bank, Revolut, TransferWise, WorldRemit, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 4. 2020 11:38

Samozrejme mluvim za sebe. Mozna jsem mohl napsat dekovny dopis. Ale tak to vetsinou byva, ze je slyset hlavne nespokojene...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 30. 5. 2020 10:29

Pro zajímavost - 2 dny poté, co jsem si stěžoval v Roklenu, tak konečně odstranili tu zavádějící praktiku uvádění středového kurzu, poplatku a pak zcela neodpovídajícího výsledného kurzu. Tak alespoň k něčemu má stížnost byla :)
Teď to tam mají sice stále stejně nevýhodně, ale alespoň už to není zvádějící.
Prologer
Diskutér

Předchozí stránka