Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 4. 2020 21:44

Ten jsem pořídil po kliknutí na odkaz na první stránce v internetbankingu.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 4. 2020 22:03

Já v IB takovou nabídku nemám.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 4. 2020 22:44

asi máš u RB nějaký běžný účet?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 4. 2020 22:50

jojo mám asi jsem špatně četl
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 5. 4. 2020 12:17

Já právě žádný účet u RB nemám, pouze Mall kreditku, tak proto jsem tam měl tu nabídku.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 4. 2020 14:09

Ano, v pdf reklamě té akce žádné takové podmínky 3 plateb uvedeny nejsou. Asi jim to na webu zůstalo z nějaké jiné akce. Každopádně jednodušš tam ty prachy asi protočit než se pak s někým hádat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 5. 4. 2020 17:18

Asi tak. Radši to v květnu protočím.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod mr.lukas86 1. 5. 2020 13:18

Máte někdo vyzkoušené, jestli se odměna 2 % za platbu kreditkou Mall vztahuje i na Mall Pay? Vzhledem k tomu, že je to podobná služba jako Twisto, tak předpokládám, že ne, proto Mall Pay nevyužívám. Ale i přesto by mě zajímalo, jestli už to třeba někdo zkoušel, přece jen to taky patří k Mall.cz...
mr.lukas86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 5. 2020 19:14

Trosku jsi mne zviklal, pocital jsem od vzdycky ze samozrejme ano, ze z nich bonus je. Prepocital jsem posledni vypis, kde par plateb MallPay mam, a je z nich 2% bonus!
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 5. 2020 22:06

S tím mall pay lze zaplatit jen na pár místech na netu, tak by byl nesmysl, kdyby z toho bonus nebyl. Mall pay zatím nemá vlastní platební kartu, tak si nemůžeš touto službou "sbírat" nákupy v obchodech apod., které pak 1x měsíčně uhradíš o složenkách (twisto snap) ani nemluvě. Přece jen je mall kreditka primárně určená na nákupy na netu z kterých bonus dává, takže by byl nesmysl, kdyby přes mall pay bonus nedávala..To by si člověk mohl rovnou zaplatit ten nákup kreditkou (aby nepřišel o bonus)..
Popravdě moc nechápu benefit této služby. Já toho využil jen na začátku, kdy dávali tuším 200 Kč na první nákup na mall.cz, takže jsem měl sluchátka místo 400 kč za 200 kč.
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 23:38

Benefit Mall pay pro mnohé, co mají hlouběji do kapsy, je v systému odložených plateb (kup na e-shopu teď, zaplať typicky až za 14 dní, při registraci i za déle). Úplně stejně (s podobným lákadlem při prvním použití) začínalo Twisto, u jejich počátků jsem před lety byl. Fungovali stejně jen takto jako odložené platby v některých eshopech (jako jedna z variant platby v eshopu kromě dobírky, karty, převodu), a to někdy i na těch eshopech, které jinak neumožňovaly platby kartou. Proto jsem tehdy Twisto zřídil, jako druhotného prostředníka, jak zaplatit na eshopu kartou. Tuto službu Twisto nabízí dodnes na mnoha eshopech, jen je oproti Mall pay o několik let napřed. Takže k této službě pro eshopy (dnes základ tarifu Online) přidali později svou Twisto kartu, služby jako Snap, Split, dva další tarify...ale prapůvod s Mall pay je totožný.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigzachod 17. 5. 2020 22:55

tak jsem si teď požádal o mall kreditku, vše pečlivě vyplnil, a za 10 minut mi automat oznámí, že žádost byla zamítnuta, trošku mě vrtá hlavou proč :/
Vážený pane,
děkujeme Vám za projevený zájem o vydání kreditní karty. Po pečlivém posouzení všech předložených dokladů a s ohledem na
platná vnitřní kritéria banky, Vaše žádost č. xxxxxxx bohužel nebyla schválena.
Při posuzování žádosti zohledňujeme všechny dostupné informace a to nejen o příjmech a schopnosti splácet, ale také zda i v
minulosti docházelo k plnění závazků a řadu dalších kritérií.

Žádal jsem jen o limit 50 tisíc, které mi navrhli... popravdě jsem vyplnil, že mám celkem limit všech karet a kontokorent 250k a čistý příjem 23k... že by se jim to zdálo moc, ještě mě napadá, je to 2-3 roky, co jsem měl u raiffeisen stavební spořitelny 2 stavebka, které jsem založil, zaplatil vstupní poplatek a dále jsem je už nechtěl, a jak si strhávali poplatek za vedení, tak se dostaly do mínusu, a pak mi je sami vypověděli, že nespořím... tak fakt nevím, co byl ten důvod zamítnutí, kašlu na robota, nebudu se doprošovat, pokud nejsou idioti, tak se snad ozvou... ;D
bigzachod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heavy71 17. 5. 2020 23:01

... obávám se, že neozvou
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2020 23:28

@bigzachod:
Tvůj požadavek při tebou uváděném celkovém úvěrovém zatížení (250k všechny rámce, 5% z toho se bere typicky jako splátka, u tebe tedy 12,5 tisíc) na rámec kreditky dalších 50k mi přijde dost a zamítnutí se při takové úvěrové angažovanosti vůči platu nedivím. Já žádal tehdy o nejnižších 20k (právě abych neměl registry zatížené jako ty :)) a v pohodě prošlo.
Pamatuj na jednoduchou poučku: většina bank bere celkový úvěrový rámec kreditek a kontokorentu jako úvěr s měsíční splátkou 5% z rámce (což bývá u kreditek typická minimální měsíční splátka), přestože rámec v reálu třeba vůbec nečerpáš! Proto kvůli dalším kreditkám, ale třeba i budoucí hypotéce či jinému úvěru je výhodné mít rámce všech těchto nástrojů nejnižší možné, jinak sis zkrátka "přetížil" úvěrové registry BRKI a NRKI. Na tebe se zkrátka RB dívala jako na dlužníka s platem 23k a revolvingovým úvěrem (resp. několika úvěry) s měsíční splátkou spočítanou z celkového rámce ve výši 12,5k, což je už dost silné zatížení (které by ti jejich kreditka s rámcem 50k zvýšila o dalších 2,5k měsíčně). Třeba já mám kreditky 4, ale jejich rámce jsou nejnižší možné, nebo poblíž nejnižší hranice (v součtu 60k, nejnižší rámec dle banky bývá 10-20k). I díky tomu mohu dostat slušný úrok hypotéky či případně jinou výhodnou kreditku (žádná ale teď není).
Naposledy upravil minarjo dne 17. 5. 2020 23:36, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 5. 2020 23:35

minarjo píše:většina bank bere celkový úvěrový rámec kreditek a kontokorentu jako úvěr s měsíční splátkou 5% z rámce

Už jsem se setkal se 7% a údajně někdo má 10%.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka