Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2022 17:15

Pak dej vědět, jak to dopadlo a co bylo špatně.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 6. 12. 2022 20:02

u RB je vratka braná jako splátka
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2022 20:19

Jsi si tím jistý? Já si myslím, že RB to má stejně jako HB, že vratka která přijde až v dalším zúčtovacím období nesnižuje celkovou splátku z předchozího zúčtovacího období.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod JakubAsgard 6. 12. 2022 21:59

Jsem asi blbej, ale to je snad samozřejmé, ne? Jak má banka vědět, že přijde vratka, dokud nepřijde? Takže než skutečně přijde, je to bráno jako platba/čerpání a je potřeba to splatit...
JakubAsgard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 12. 2022 03:54

Nojo, ale je tam bezúročné období cca 25 dnů i v následujícím zúčtovacím období.
Naposledy upravil jjrr dne 7. 12. 2022 16:11, celkově upraveno 1
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2022 06:22

JakubAsgard píše:Jsem asi blbej, ale to je snad samozřejmé, ne? Jak má banka vědět, že přijde vratka, dokud nepřijde? Takže než skutečně přijde, je to bráno jako platba/čerpání a je potřeba to splatit...


Jen jsi nepochopil podstatu problému. Jasně, prvotní nákup (k němuž v budoucnu přijde vratka) je normální dluh, který je třeba po bezúročeném období splatit. Ale tady jde o to, že ty vyčerpáš např. 20 tis. plus tento nákup např. ve výši 5 tis. a přijde vratka ve stejném zúčtovacím období, takže na jeho konci máš sice dluh 20 tis., ale banka nebere tu vratku jako splátku, takže ve skutečnosti eviduje dluh 25 tis. Pokud tedy splatíš jen 20 tis. naskočí úroky. Podobně když vratka přijde až v následujícím zúčt. období - tedy řekněme, že v něm vyčerpáš 10 tis. a přijde vratka 5 tis., takže na výpise je dluh 5 tis., ale ve skutečnosti je evidován dluh 10 tis. V zásadě je to na hlavu, ale některé banky takto minimálně v minulosti postupovaly.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 7. 12. 2022 10:47

Měl bych dotaz, výpověď KK Easy s bonusem za založení 3x500.-. Mám ji krátce, sotva přistál poslední bonus a už přemýšlím, že bych ji vyměnil za mBank. Není někde v podmínkách zastrčena lhůta, po kterou kartu musím držet, abych nevracel bonus? V akčních podmínkách přímo nic takového není, ale raději se ptám, aby to nebylo vtipně zmíněno někde jinde... Neřešil již někdo totéž?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czpetr 7. 12. 2022 10:53

Ne taky jsem ji hned zrušil jakmile mě vyplatil poslední bonus. Vše proběhlo rychle a stačil poslat formulář o ukončení emailem a do 30 dnů +- byla karta zrušena a přišel i email ze nic nedluzim.
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 7. 12. 2022 12:04

bodyczech píše:Měl bych dotaz, výpověď KK Easy s bonusem za založení 3x500.-. Mám ji krátce, sotva přistál poslední bonus a už přemýšlím, že bych ji vyměnil za mBank. Není někde v podmínkách zastrčena lhůta, po kterou kartu musím držet, abych nevracel bonus? V akčních podmínkách přímo nic takového není, ale raději se ptám, aby to nebylo vtipně zmíněno někde jinde... Neřešil již někdo totéž?


pokud se chystáš k mbank tak si ji nech k mbank přenést, máš jisté že ji dostaneš plus můžeš navýšit rámec až o 10%
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 7. 12. 2022 14:38

Dík, jj, vím o tom. Ale jistota to stále není. Už jsem přenesení takhle kdysi zkoušel a stejně nedostal...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod faun1 7. 12. 2022 14:45

drkarel píše:
JakubAsgard píše:Jsem asi blbej, ale to je snad samozřejmé, ne? Jak má banka vědět, že přijde vratka, dokud nepřijde? Takže než skutečně přijde, je to bráno jako platba/čerpání a je potřeba to splatit...


Jen jsi nepochopil podstatu problému. Jasně, prvotní nákup (k němuž v budoucnu přijde vratka) je normální dluh, který je třeba po bezúročeném období splatit. Ale tady jde o to, že ty vyčerpáš např. 20 tis. plus tento nákup např. ve výši 5 tis. a přijde vratka ve stejném zúčtovacím období, takže na jeho konci máš sice dluh 20 tis., ale banka nebere tu vratku jako splátku, takže ve skutečnosti eviduje dluh 25 tis. Pokud tedy splatíš jen 20 tis. naskočí úroky. Podobně když vratka přijde až v následujícím zúčt. období - tedy řekněme, že v něm vyčerpáš 10 tis. a přijde vratka 5 tis., takže na výpise je dluh 5 tis., ale ve skutečnosti je evidován dluh 10 tis. V zásadě je to na hlavu, ale některé banky takto minimálně v minulosti postupovaly.


Podle mě platí co je na výpise, minimální splátka, celková splátka. Pokud uhradil dle výpisu, neměl by mít penále.
faun1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2022 14:49

Nechci se v tom vrtat, logicky máš pravdu a souhlasím, ale v praxi se to alespoň v minulosti někde stalo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 13. 12. 2022 17:15

MP007 píše:Díky všem za rady a tipy. Všechny platby posledních dvou měsíců jsou zaúčtovány jako platby u obchodníka. Vratka by měla být splátkami "přeplacená". Kontaktuji svého bankéře a snad se dobereme k tomu, co jsem někde přehlédl. Protože za léta užívání nejrůznějších KK se mi tohle stalo poprvé. Reklamace je taky cestou, ale nejdřív bych chtěl vyloučit vlastní pochybení.

Tak už víš, proč ti naúčtovali ten úrok? Byla to chyba RB?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod MP007 14. 12. 2022 16:35

Omlouvám se, v tom prosincovém chaosu jsem to zapomněl doplnit. Nikoliv chyba banky, ale moje vlastní. S bankéřem jsme telefonicky prošli poslední dva výpisy a našli jsme moment, kde jsem se zamotal do vlastních plateb :oops: Vše vyřešeno.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 23. 12. 2022 06:55

Kreditka Mall si se skippay stále moc dobře rozumí.....
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků