MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 5. 2020 15:49

Tomason87 píše:Ta informace v listu pro investory je opravdu zajímavá. Trochu to vypadá, že by Moneta mohla mít problém, když počítá s nulovými sazbami ČNB a přitom nabízí slušný úrok, aby si zajistila likviditu. U ostatních bank je vidět spíše pohyb opačným směrem.

Je někde tato zpráva dostupná?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 5. 2020 19:49

Taki píše:No hlavne 1,5% je sice dnes hodne, ale abych vubec nad scenarem krachu Monety jen zauvazoval, by to muselo byt tak 2,5 - 3%

Presne tak, oni vesele pujcuji penize za 2,5% tak proc by nemohli dat 1,5? To je rozhodne nezruinuje. Jen snizi zisky.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 8. 5. 2020 20:26

Se trochu vydali z peněz při nákupu WHB a WSS, zbytečné obavy.
https://investors.moneta.cz/financni-vysledky
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 8. 5. 2020 20:47

kajicek94 píše:... nevíte, jak dlouho prosím ještě bude Moneta nabízet spořící účet k založení s úrokem 1,5% p.a. a garancí na 6 měsíců?
... a spoření u Monety bych si chtěl pořídit co nejdéle je to možné, abych popřípadě mohl po ING "navázat" a tím pádem 1,5% p.a. využil maximálně.
Já už sice klientem jsem a jeden starší spořák s úrokovou mírou 1,5% mám, nicméně můžu si založit i ten nový. Až mi v půlce června skončí úročení 1,6% u Expobank, tak půjdou peníze do Monety a kvůli garanci úrokové míry (od založení?) chci také založit nový SÚ co nejpozději.

28. dubna mi na to MMB odpověděla:
v tuto chvíli Vám nedokážeme říct, jak dlouho nabídka spořícího účtu s úrokovou sazbou 1,5% p.a. potrvá. Pokud si spořící účet založíte tento měsíc, tak budete mít garanci výhodného úroku až do října tohoto roku.

Doporučíme Vám spořící účet založit již nyní a využít tak výhodného úroku na půlroku.

... v tu dobu to buď nevěděli a nebo to nechtěli ventilovat.
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 8. 5. 2020 21:56

__Pavel píše:Já tady vůbec nechci srovnávat banky, ale tenkrát jsem měl u ERB otevřenou smlouvu o termínovaném vkladu FIX, na poslání peněz byly 3 měsíce a ten příspěvek od @Tomason87 rozhodl, že jsem tam nic neposlal. Od té doby jeho predikce beru jako minimálně důvod k zamyšlení.

pěkný, to už si ani nepamatuju, že jsem trefil dopředu :) každopádně Monetu bych neviděl rizikově z klientského pohledu jako spíš, že tam může čekat pár kostlivců pro akcionáře. tahle banka už je "too big to fail", což by při případných zásazích zvažovala i ČNB.

-- 8. 5. 2020 21:57 --

dr._lukas píše:
Tomason87 píše:Ta informace v listu pro investory je opravdu zajímavá. Trochu to vypadá, že by Moneta mohla mít problém, když počítá s nulovými sazbami ČNB a přitom nabízí slušný úrok, aby si zajistila likviditu. U ostatních bank je vidět spíše pohyb opačným směrem.

Je někde tato zpráva dostupná?

Ano je, https://investors.moneta.cz/documents/1 ... lts-cz.pdf
konkrétní pasáž lze snadno vyhledat pomocí Ctrl+F. Také doporučují pasáž o prognózách vývoje pro tento rok, kdy ta optimistická se mi jeví až příliš růžově.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod farang 9. 5. 2020 08:58

Dotaz: lze dobíjet kredit mobilu přes IB Monety? Kde to v IB najdu? Mám pouze spořicí účet. Díky
farang
Návštěvník

Odeslat příspěvekod servpack 9. 5. 2020 09:22

Lze. V IB je to v "Účty a transakce/Mobilní operátoři/Nový požadavek na dobití". Ale nabízí mi to jen platbu z běžného účtu, na spořicí to změnit nejde, takže možná tu možnost v IB nevidíš, když máš jen spořicí účet. Ve smartbance to stejné.
servpack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 11. 5. 2020 20:49

Myslím, že MONETA chce hlavně nabrat co nejvíce klientů a co nejvíc prostředků, aby vypadala lépe pro plánovaný prodej.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 5. 2020 06:43

Asi jsem blbej, ale při pohledu na to, kdo Monetu "vlastní", mne napadá otázka: Kdo a komu bude přesně Monetu prodávat?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gordon_F 12. 5. 2020 08:07

Pokud se to stane, bude to nejspíš něco takového jako před dvěma lety, když so o Monetu ucházel Kellner. Hezky je to popsané třeba v článku: https://www.mesec.cz/clanky/moneta-koupi-air-bank-a-necha-si-jeji-jmeno-otazky-a-odpovedi-k-velke-bankovni-zmene/
Gordon_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 12. 5. 2020 08:20

No, podle me to jsou kruti amateri.
2 pokusy o zalozeni sporiciho uctu kvuli technickemu problemu selhaly, jak me informovali z banky.
Treti pokus probehl 4.5. a od te doby cekam na SMS.
chnapka_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luke_ 12. 5. 2020 16:01

Dnes jsem chtěl založit spořák online a na konci procesu to vyhodilo chybu, že prý už u nich takový produkt mám a že mám sjednat schůzku na pobočce.
Jel jsem hned na pobočku a tam to nešlo sjednat ani osobně, protože dnes okolo 15:30 dostali info o stažení produktu...

Asi už to neklapne, ale pokud někdo víte, jak na to, tak sem s tím.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fox21 12. 5. 2020 16:49

Luke_
Pokud už nemáš založeno, tak vyzkoušej Wust. Tam nabízí kopii tohoto spořícího účtu od 1.5 do odvolání (1,5% na 6 měsíců). S rozdílem, že tam není limit do 1mil.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod servpack 12. 5. 2020 18:37

Luke_ píše:Asi už to neklapne, ale pokud někdo víte, jak na to, tak sem s tím.

A ty už u nich nějaký produkt máš nebo ta hláška byla nesmyslná? Ten spořicí účet jde založit ve Smartbance (mobilní aplikace), pokud už klient jsi.
servpack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 5. 2020 23:40

servpack píše:Ten spořicí účet jde založit ve Smartbance (mobilní aplikace), pokud už klient jsi.
Potvrzuji, právě jsem se nechal vylekat uživatelem Luke_ a vlítnul do IB založit nový SÚ. Žádost prošla, tak čekám zda mi ho tam přidají ...
peliculiar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka