MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod farang 16. 11. 2020 09:53

bodyczech píše:To je poměrně dost podmínek na tak mrzký zisk. Mám pocit, že těmto podmínkám ani nemá cenu věnovat pozornost a že nastává doba, kdy je nejlepší variantou mít potřebnou hotovost v klidu doma...


Souhlas, pokud mi banka nenabídne rozumný úrok, není jediný důvod jí sponzorovat. Vklady vybrat cash a ČNB může začít tisknout fyzické peníze, jelikož jich není tolik jako "elektronických". Když nás banky a ČNB pomocí "tržních sazeb" neustále "vychovávají" není důvod je taky tržně "nevychovávat"...
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 11. 2020 09:56

Ano, ta pravidla pro úrokové zvýhodnění začnou platit od ledna 2021, což znamená, že kdo je v lednu splní, může dostat za únor 2021 úrokový bonus - no a oznámit úrokové sazby s předstihem dvou měsíců tak, aby začaly platit od února 2021 s přehledem stíhají do konce měsíce. Takže 0,5 % p.a. do kone ledna 2021 na Spoření/Spořítu bez podmínek, od února 2021 s podmínkami. Což je asi důvodem, proč nechali i na "obyčejných" spořicích účtech od Wüstenrotu "Spoření W" taky jen tu sazbu 0,25 % (nicméně na ty úrokové zvýhodnění "za věrnost" poskytováno nebude)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 11. 2020 10:58

tak pokud se něco nezmění, bude jednodušší využít 0,5% bez podmínek u Creditas.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 11. 2020 12:13

... není u CRE limit 350k?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 11. 2020 12:16

Ano, je.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 11. 2020 16:07

dřív šlo u Creditas založit SU téměř neomezeně, už to neplatí?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 11. 2020 16:21

V podmínkách mají max jeden spořící účet +.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 11. 2020 17:58

Moneta píše u podílových fondů "Investujte nově bez vstupních poplatků", což zní jako dlouhodobější akce než to odpouštění poplatků na 2 měsíce.
Jenže pokud se vydají tímto směrem, asi skončí opakované akce na dobrý úrok na spořáku.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 11. 2020 18:01

kdyz lidi prachy odvedou (museli by ve velkym) a oni nebudou mit na pujcovani, tak akce prijde - s fondy bych tohle uplne nemichal - na ty se snazi nalakat dlouhodobe nove i stavajici zakazniky, pac proste se to vyplati pro banku vzdycky vic, nez nejaky sporak...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 17. 11. 2020 02:19

A1rh- píše:od 1.1.2021 úrokový bonus 0,25% na SU při splnění podmínek.
Z příkladu tam uvedeného mi ale vyplývá, že základní úrok na SU by měl být jen 0,25% a při splnění podmínek (20 tis. příchozí platba, 5 debetních transakcí na BU z toho min. 1 kartou) + 0,25=0,5% celkem.

Já teda nevím, ale jestliže je od 1.12 úrok 0,5% p.a. pro ty, kteří do té doby měli 1,5% p.a., tak kdyby se nyní dozvěděli o snížení úroku na 0,25% p.a. od Nového Roku, tak MMB nedodrží oznámení s 2 měsíčním předstihem.

Příklad: Klient má založený Spořicí účet a také Běžný účet, na který bylo připsáno v měsíci lednu 26 000 Kč a klient současně provedl 7 debetních transakcí včetně 2 plateb debetní kartou. Proto mu bude pro měsíc únor navýšena standardní úroková sazba o úrokový bonus ve výši 0,25 % p.a. (transakce kartou mohou být provedeny za použití fyzické karty nebo s využitím Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, nebo Fitbit Pay). Zůstatek Spořicího účtu Klienta za měsíc únor bude úročen úrokem ve výši 0,50 % p.a.

OMG, to je bída. :-D Zatím mi tam straší starý spořící účet z dob GE s úrokem 0,8%, možná najde využití ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jujec 20. 11. 2020 07:13

Moje zkušenost s Monetou:
čtvrtek 13.30, Praha-Letňany, chceme s bratrem (podnikatel, IČO) založit disponenta (mě). Bankéř prohlásí, že to nejde, že je na pobočce jediná bankéřka, která umí obsluhovat podnikatele, nemá čas, že nejdřív zítra. Bratr je z Moravy a nechce přespat, logicky. Postupně obtelefonováváme většinu poboček Monety v Praze a zjišťujeme, že bez předchozího objednání máme smůlu, protože bankéři jsou buď obsazení, nebo na školení, nebo na jiné pobočce. Poslední zoufalý pokus na centrále, tak snad bankéř bude. No byl, ale neměl čas, prý až zítra. Takže tři hodiny telefonování a ježdění po Praze. Vtipný byl chlápek na infolince, který tvrdil, že nás banka obsloužit musí (zdůraznil jsem, že chápeme, že nejsme objednaní, že klidně hodinu, dvě počkáme), ale sám pak pochopil, že to tak snadné nebude.
Musím konstatovat, že ochota bankéřů v Monetě vzít neobjednaného klienta třeba těsně přes zavíračkou a zůstat v práci pár minut po ní je nulová.
Další věc je, že v každé pobočce bylo několik volných bankéřů bez klientů, ale obsloužit nás nemohli. Ten, kdo to mohl, čas neměl. Přitom jsme klienti Monety oba, takže hádám, že by šlo o pár minut. Na pobočku ale musíme přijít společně (nelze být každý jinde). To je fakt skvělý servis.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fffff 20. 11. 2020 08:17

Jestli je na pobočce hotovostní přepážka, tak jim vnitřní předpisy určitě nedovolují zůstat v práci déle. Bezpečnostní systém může spustit po určité lhůtě automaticky poplach, přítí se policie ...
fffff
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 11. 2020 11:14

Ale dovoluji...
Minimalne v Monete to mam osobne overeno.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 20. 11. 2020 12:45

Kdo ví. Je možné, že podnikatelské účty jsou interně v úplně jiném systému a většina zaměstnanců to jednak neumí a druhak z bezpečnostních důvodů nemá přístup.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 11. 2020 16:10

Nejpravděpodobnější je, že k podnikatelským účtům mají přístup jen vybraní pracovníci (podobně je to i v jiných bankách). Jinak představa, jak vezmou zákazníka a v půlce řešení ho vyhodí s tím, že je konec otvírací doby a začne houkat alarm, je úsměvná. :)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků