MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 22:13

Jde vam nastavit limit na smartbanku >500K? To je opruz nejde zadavat ani budouci platby kvuli limitu

Fox21 píše:Někdy před rokem jsem jim psal dotaz prostřednictvím zprávy v IB. Tam mi to podrobněji rozepsali, jak to funguje. V červnu 2019 to vyšlo obdobně na celý víkend. Stejně tak se to týká víkendů, kdy vyjde poslední den v měsíci na sobotu, kterou pak započítají v dalším měsíci.

Ho v n o, ted mi prisla oprava uroku (debet) za snizeni zustatku o vikendu, tzn. tvari se, ze ten pripsany urok soovitalu dopredu.

Anebo ze by kredit fungoval jinak?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 6. 2020 22:41

To je nějaká chyba, co tam dnes je. Nic takového jsem tam za ty roky neviděl, ale úrok za víkend ani den to není, aspoň ne u mě. To není ani úrok za minutu s tím co mi tam odečetli :-) Asi se systém přepočítal.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 22:42

A kolik tam mas? Kdyz si to rozkliknes, mas tam popisek
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 6. 2020 22:46

Popis nespecifikováno. Zkusil jsem ještě druhý účet a tam je naopak korekce do plusu. Třeba to do rána zmizí, ale spíš ne.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2020 11:43

Mají to nějaké divné. V sobotu jsem okamžitě odeslal už připsané úroky za květen do jiné banky což se provedlo. U té platby mám ale uvedené datum uskutečnění a splatnosti 30.5.2020, ale datum provedení je tam až 1.6.2020. To mi připadá nějak nelogické, že by platba byla provedená později než kdy byla uskutečněná a splacená. Úroky byly vypočítané asi už dopředu k 31.5.2020 a proto bude asi zajímavé jak to budou počítat na konci června a jestli si nevezmou něco zpět za ty předčasně odeslané úroky jinam.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 6. 2020 18:27

ROlda78 píše:nějak jim haprují platby (nejn okamžité)

Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Kdyz dnes nepridjou, tak je to proti pravidlu D+1 minimalne ne?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2020 18:46

Pokud okamžitá platba nemohla být z nějakých důvodů doručená na účet v jiné bance tak by se snad okamžitě měla vrátit zpět jako nedoručitelná na účet ze kterého byla odeslaná. Stalo se mi to tak už několikrát v bance Creditas.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 6. 2020 19:01

Ne, standardně jí odešlou jako normální transakci, stalo se mi v Air Bank a Fio.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 20:07

slavo963 píše:

Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Pokud by byla okamzita platba odepsana z uctu a nebyla na cilovem uctu ihned, zavolej banku :-) Bud ti potvrdi vypadek OP anebo rovnou zadej reklamaci.

Pokud platba zmizela z uctu vcera pred 20:00 a dnes nedorazi, pak by pravdepodobne slo o poruseni zakona o platebnim styku, pokud prokazes skodu, banka ji uhradi.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 13. 6. 2020 11:49

Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 6. 2020 12:00

slavo963 píše:

Vzhledem k tomu, že včera byl pátek a dnes je sobota, tak standardní platba zadaná včera večer dojde zcela legálně v pondělí a dnešní v úterý.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 6. 2020 14:00

fc70 píše:Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.

No konečně si uvědomili, že zaostávají za konkurencí. Teď záleží na dalších podmínkách a třeba bude nějaká odměna za založení účtu :-D .
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 6. 2020 15:12

drkarel píše:
slavo963 píše:

Vzhledem k tomu, že včera byl pátek a dnes je sobota, tak standardní platba zadaná včera večer dojde zcela legálně v pondělí a dnešní v úterý.

Pise o okamzite platbe,ta pokud funguje by mela dorazit kdykoliv.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 6. 2020 15:13

@drkarel:
Ale oni to psali už 2.6. a to bylo úterý, žádný víkend :). Tedy zpoždění i pro běžnou platbu tam nejspíš bylo.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 13. 6. 2020 15:19

aha to je stare,uz vidim co psal Rolda78
marvy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka