MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 23. 11. 2020 15:31

qwertz375 píše:Podle všeobecných produktových podmínek je třeba výpověď každé smlouvy zaslat na obchodní místo, které vede agendu k příslušnému smluvnímu vztahu. V tom hrůzostrašném IB jsem ale nenašel informaci, které obchodní místo to vlastně je.

Hodně by mě překvapilo, kdyby jedna návštěva libovolné pobočky nestačila k tomu, aby se vypověděly a zrušily všechny produkty. Kupříkladu BÚ jsem zakládal v rodném městě na pobočce (tehdy) GE MB, kde už MMB nesídlí (změnili adresu), kreditku jsem zakládal na pobočce v Praze, která už neexistuje. Pochybuju o tom, že je povinností klienta mít přehled o tom, kde vedou agendu k příslušnému smluvnímu vztahu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 23. 11. 2020 15:38

Mě je to úplně buřt, kde vedou příslušnou agendu. Navštívit pobočku se rozhodně nechystám. Měli by mít jasnou korespondenční adresu kam může klient doručovat písemnosti.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 23. 11. 2020 17:26

dr._lukas píše:Přišlo to do IB? Žádnou novou zprávu nemám, každopádně už snížením na 0,5% je to mrtvý účet, lepší možnost, než ponechat na měsíc 300 tisíc za 1% v Hellobank, od ledna 200 tisíc a zbytek zaparkovat za 0,9% do J&T, nevidím..
Mně před pár sekundami přišla SMS a v IB to bylo jako zpráva na úvodní stránce.

A co 1,2 % u mBank až do (necelých) 800.000 Kč?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 11. 2020 17:59

qwertz375 píše:A není pro nějakou příští marketingovou kampaň výhodnější v této bance vše zrušit tak, aby od nového roku dotyčný nebyl klientem? :D

:-D Mám zkušenost z jara, kdy jsem zrušil předešlé spoření, naivně doufal v lepší úroky v Creditas a ta s námi nakonec vyběhla po svém. Nestačil přijít ani email na rozloučení a už jsem byl klient Monety znovu..A vzhledem k tomu, jak dlouho vždycky trvá založit disponenta, tak ty spoření raději ponechám prázdné, abych status toho klienta už měl.

-- 23. 11. 2020 18:00 --

Regin: už se mBank vyjádřila, jak bude pokračovat v prosinci?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 23. 11. 2020 18:36

Úroky jsou špatné všude a vzhledem k zavedení podmíněného úročení s docela náročnými podmínkami se nedá předpokládat, že by v dohledné době mělo mít smysl provozovat zde "pasivní" spořicí účet. Ostatní produkty vyžadují alespoň trochu rozumně fungující IB, což tato banka nemá, a navrch uživatele z toho z paskvilu vykopne dřív, než se po přihlášení vůbec rozkouká.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasek06 23. 11. 2020 18:39

Info z 2020-10

U spořicích účtu, u kterých jsme garantovali úrokovou sazbou 1,5 % p.a do 1 mil Kč. na 6 měsíců, dojde ke změně úrokové sazby 1.12. 2020, kdy upravíme sazby na 0,5% p.a. Je však zapotřebí zmínit, že bez ohledu na výši zůstatku. To znamená, že celý zůstatek na tomto spořicím účtu, bude zhodnocen jednotnou sazbou.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 23. 11. 2020 18:55

Myslím si, že jak sjednotí ty své spoření a spoříto od 1.1.2021 bude i na tomto účtu základní úrok 0,25% a získání úroku 0,5% bude podmíněno splněním podmínek / 20000 příjem na účet +5 debetních transakcí,min. 1 kartou/.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 23. 11. 2020 19:06

To až od 1. února, protože některým končí úročení 1,5% p.a. s koncem listopadu, pak následují 2 měsíce s 0,5%, jak psal Vasek06 výše a až potom dojde k unifikaci. Buď jak buď, MMB pro mě po letech přestává být bankou, kde má smysl držet rezervu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 23. 11. 2020 19:52

dr._lukas píše:-- 23. 11. 2020 18:00 --
Regin: už se mBank vyjádřila, jak bude pokračovat v prosinci?
Zatím o žádné změně nevím. Každopádně se řídím aktuálním stavem (1,2 % mBank, 1,0 % Hello spořící, 0,6 % Hello běžný a Air spořící). Pokud se to změní, přerozdělím úspory podle toho.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 11. 2020 14:50

peliculiar píše:Zatím mi tam straší starý spořící účet z dob GE s úrokem 0,8%, možná najde využití ...

Hmmm, tak nic no ...
Kód: Vybrat vše
GE spořící Genius 6 (0,8%) > 0,00 CZK @ 0,00%

Takových sdělení od MMB, ale o tom, že tento účet je nově k ničemu ani zmínka.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 25. 11. 2020 11:32

dr._lukas píše:-- 23. 11. 2020 18:00 --
Regin: už se mBank vyjádřila, jak bude pokračovat v prosinci?
Tak už se mBank vyjádřila: 0,9 %
Takže nastane přesun části úspor do Hello. Případně do stavebka Monety (1% úrok), jenže to je poněkud dlouhodobější řešení (na 6 let).
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 11. 2020 13:54

můžeš mít dvě, druhé bez SP a případně jej vybrat dřív
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasper 27. 11. 2020 12:11

Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hhh 27. 11. 2020 12:27

Nového IB se obávam, to současné je totiž OK.
hhh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 11. 2020 12:55

Mobilní aplikaci má MMB celkem dobrou a tak snad i to nové IB nebude špatné. To současné IB sice není nic moc, ale je dobře funkční a za ty léta co ho mají jsem si už na něho dokázal docela zvyknout. Snad se s tím novým IB nebudou inspirovat u mBank nebo nyní u Creditas kde je to hnus který jsem měl kdy možnost poznat. Bohužel mám dojem, že v bankovnictví v Česku je u IB trend, že čím horší tím lépe a názory klientů na to banky nezajímají a ignorují je.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků