MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 12. 2020 14:02

Dík. Aktivně ho, zatím, vyhledávat nebudu. Tak natěšenej nejsem. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 16. 12. 2020 14:07

Já s konečným verdiktem čekám, až udělá recenzi vlazy.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 16. 12. 2020 14:09

Na první pohled dobré – organizace primárně podle produktů, ne funkce (mizí ten zvláštní způsob, jak se proklikat k budoucím platbám ze spořicího účtu apod.), seskupení plateb/historie na jedno místo eliminuje to dlouhé postranní menu.

Mohla by být nevýhoda, že stažení výpisů teď není jedno místo pro všechny produkty, ale je potřeba to dělat po produktech.

Ale spousta obskurnějších funkcí (nabíjení kreditu na mobil, odchozí příkaz z kreditní karty, sjednávání čehokoli) úplně chybí; opravdový test toho designu není, jak hezky vypadá, když jsou omezené funkce, ale jak snadno zakomponuje přidávání dalších funkcí a změny.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 16. 12. 2020 14:50

Směnárna tam je?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod philmencz 16. 12. 2020 15:01

Za mě -
1.)v novém IB je pozitivní změna v možnosti změnit pozadí (světlé/tmavé), mně se líbí to tmavé;
2.) Přehled plateb se nyní podobá tomu, co je ve SmB, bohužel posílám-li příkaz, je vidět pouze číslo účtu a částka, nikoliv např. můj popis platby pro přehlednost a rychlejší dohledání platby, nepamatuji-li si, co jsem tam napsal - tohle u nich kritizuji i ve SmB. Je-li to možné zobrazovat u Equa či Air, nevidím důvod, proč u MMB by to nemělo jít....samotné číslo účtu mi fakt za pár týdnů nic neřekne a budu muset rozklikávat tyto platby a hledat :-(
3.) Změna limitu na kartě - zkoušel jsem 4x různé nastavení, 2xprošlo, 2xneprošlo - až na 2 či 3 pokus;
4.) A nic jiného tam de facto není - jen účty, přehled plateb, přehled karet, šablony lze upravovat - ostatní lze jen ve staré verzi IB - zadání platby je teď asi opravdu lepší než to bylo, uživatelsky víc přívětivé
5.) Půjčka - Expres půjčka se načte a lze si jí nakonfigurovat, ostatní druhy půjček mají jen tlačítko Mám zájem a zřejmě se pak někdo ozve
6.) Investice, pojištění a zprávy z banky rovnou hází na staré IB
7.) Grafy jsou podobné těm ve SmB
8.) Směnárna není, přesměrovává do starého IB
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 12. 2020 16:00

Přesměrujeme Vás do původní Internet Banky

Omlouváme se, ale na této funkci v nové Internet Bance usilovně pracujeme a bude brzy dostupná. Během chvíle Vás přesměrujeme do původní Internet Banky, kde je tato funkce dostupná.

A to jsem zkusil 2 věci...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 16. 12. 2020 16:16

Jestli to dopadne jako George v ČS, tak se klienti mají na co těšit. :D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 12. 2020 21:10

No jó nó, Žoržík ! Co si o něm jen myslet...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 12. 2020 21:16

qwertz375 píše:Jestli to dopadne jako George v ČS, tak se klienti mají na co těšit. :D

IB pro mlade, ne to pro dedky co zamrznou nekde v case :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 16. 12. 2020 21:43

A ten IB pro mladé má být ten ČS nebo ten v Monetě? :D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 17. 12. 2020 05:38

To se ukáže, až Moneta odstřihne starou verzi.
losalamos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maeth_u 17. 12. 2020 06:01

ČS jsem používal jako hlavní účet do 2014, kdy jsem to zrušil. V tu dobu už přešli na poslední IB před Georgem, takže jsem zažil tu starou komplexní i novou odlehčenou verzi. Letos jsem si založil kreditku a BÚ, skočil rovnou do George a nějak mi tam nic nechybí...

Pokud bude mít Moneta IB všechno, co má SB, tak můžou to staré vypnout. Na tom starém rozhraní mi vadil hlavně odlišný způsob ovládání spořicích účtů, jiné názvosloví. Ta brutální levá menu s nestrukturovanými nabídkami milionu funkcí. Mobilní appka to krásně sjednotila. Navíc jde splácet kreditka ze spořáku.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kahuda01 18. 12. 2020 09:47

Mohu se zeptat, jestli nejde v novém IB přepnout účet na TOM plus? (SB nemám)
kahuda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrholecR 18. 12. 2020 10:49

V novém IB se zobrazují i smlouvy stavebního spoření původně z Wüstenrotu. Zobrazuje se tam částka k dospoření pro max. státní podporu. Že mně to u druhé novější smlouvy ukazuje, abych dospořil 20 000 Kč, i když mám dospořeno u starší smlouvy, to bych ještě pochopil. Ale že to po mně chce dospořit 400 Kč na starší smlouvu, protože nezohledňují připsané úroky, to už je docela průser. Potom taky položce "úrok ze státní podpory 14 %" nerozumím, co má jako znamenat.
DrholecR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 12. 2020 11:05

Že nezohledňují budoucí (k 31.12.) připsané úroky je normální i u jiných SS.
tmx643
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka