MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrholecR 18. 12. 2020 11:11

Tak to nevím, jak to funguje jinde. U Wüstenrotu v jejich portálu se to zohledňuje, tam mám "nutno dospořit za aktuální rok pro max. SP: 0"
DrholecR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 18. 12. 2020 12:22

ripper6 píše:
qwertz375 píše:Jestli to dopadne jako George v ČS, tak se klienti mají na co těšit. :D

IB pro mlade, ne to pro dedky co zamrznou nekde v case :D

Trochu ucty ke starší generaci :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 12:37

U platební karty mi přibyl v SB nějaký šestimístný epin. Prý pro platby na internetu. Dá se to číslo změnit? V SB jsem žádnou možnost změny neviděl.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 12. 2020 15:31

tmx643 píše:Že nezohledňují budoucí (k 31.12.) připsané úroky je normální i u jiných SS.
tohle mi příjde jako blbost, já mám úroky připsané k 1. 1. a je naprosto relevantní chtít od spořitelny, aby zobrazovala skutečnou částku pro max. st. příspěvek
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 12. 2020 15:47

Nejsem expert přes SS, znám jen ČMSS a Raifku, ale u těch je úrok k 31.12. Takže by to museli počítat jako odhad z částek, co už tam máš.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 12. 2020 16:42

Přesně tak, jak u Wurstu (nyní tedy Monety), tak u KB (a mám pocit, že i u ČMSS) se úroky připisují k 31.12. a ještě jsem se nesetkal, že by v předběžných výpočtech nutné úložky pro plnou státní podporu byly zohledněny. Ale vypočítat by to šlo, když to zvládnu já.
edit: Je fakt, že Wurst jsem měl naposledy v roce 2013, takže se to mohlo změnit, ale u KB ještě na začátku roku ta ukazovaná částka nebyla přesná.
Naposledy upravil drkarel dne 18. 12. 2020 17:16, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 12. 2020 16:48

Sice to sem nepatri, ale jde o to, ze lepsi SS zobrazuji realnou castku, kterou je potreba vlozit pro maximalni st. podporu (pocitaji se do toho prave i ziskane uroky - pochopitelne ne budouci).
Horsi SS zobrazuji jen vklady klienta a uroky uz ne.
A presne na tohle upozornuje Drholec...(WS zohlednuje uroky a Moneta nikoli - alespon prozatim)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 12. 2020 21:43

Mám epin u karty myslím ve Sberbank, a přišel jen smskou a teď koukám že i Moneta zavádí tudle kravinu. Hlavně jsem nepřišel na to že by to šlo změnit a je to horší než pin na kartě kteréj ovšem jde změnit
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 12. 2020 21:46

ePIN u MMB je potřeba jenom, když nelze použít k ověření mobilní aplikaci.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 22:51

No dobře, ale proč si ho klient nemůže změnit?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 18. 12. 2020 23:20

Třeba je vypočítaný z těch již existujících údajů na kartě... :potichu :nenapadne :potichu
iglooo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 23:23

Vypočítat? To by bylo tedy dost velké bezpečnostní riziko oproti tomu, kdyby si ho mohl klient sám zvolit.
;-)
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 19. 12. 2020 00:13

Hádám, že to berou jako výběhové nouzové řešení pro ty, co nechtějí jít s dobou, tak to dělají co nejjednodušší, aby 1) nebyla práce to implementovat 2) nebyla práce to podporovat a řešit zmatené klienty 3) ty, co chtějí věci pohodlné, a tedy nejsou až tak konzervativní, to motivovalo k použití aplikace.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 12. 2020 00:32

Fio ho taky neumožňuje změnit, alespoň to psali ve zprávě v ib, ale stejně tak nabízí schválení přes apku
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 12. 2020 14:29

Žádali jste někdo o navýšení limitu na podnikatelské kreditce Moneta?
Co k tomu bylo potřeba? Museli jste mít daňové přiznání?
A případně, je možné mít u Monety 2 podnikatelské kreditky? Přemýšlím, jestli je jednodušší si zažádat o novou a nebo nechat navýšit kredit...
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka