MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Schwarzie 3. 4. 2020 19:08

Ja jsem na pobocku nemusel. Vyresil jsem pres datovku. V lednu.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 3. 4. 2020 19:56

Já rušil kreditku před měsícem. U mě stačilo poslat klasický dopis s volně formulovanou výpovědí a do 5 dnů zrušeno.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 3. 4. 2020 23:32

Posílal jsem výpověď kreditky s úvěrovým účtem Dopisem online (29.3.). Dlouho jsem váhal a nakonec se rozhodl ji zrušit před změnou obchodních podmínek. Doručeno 1.4. Dnes jsem volal na infolinku, potvrdili mi příjem výpovědi že to takto stačí. Možná mám z nějakého důvodu mírný přeplatek, asi jsem platil splátku dřív, než mi naběhly všechny platby a bonusy. Přeplatek mi údajně převedou na běžný účet a dostanu vyrozumění o zrušení. Za pár dnů uvidím, jestli mě na lince netahali za nos. Jen mě tak napadá, co kdyby tu výpověď poslal někdo místo mě, jak ověřují, že jsem to poslal skutečně já (kdybych nezavolal a neověřovali nějaké informace po telefonu). Kdyby mi nepotvrdili příjem výpovědi, byl jsem nachystaný jít dnes na pobočku.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 4. 2020 20:20

OnderCZ píše:Jak je to momentálně u MONETY s tím povinným zůstatkem 200 Kč u spořícího účtu? Vím, že v minulosti v tom byl docela zmatek. Když mám účet TOM u Monety a založím si Spoření 5 s 1,2% online v IB, tak bude potřeba nějaký minimální povinný zůstatek nebo ne?
tmx643 píše:Už asi půl roku mám jak na TOM tak na sú účetní zůstatek shodný s disponibilním.
OnderCZ píše:Já jsem měl původně Genius Gratis zakládaný někdy 2012, který jsem převedl loni na Tom účet. Na Genius Gratis byl povinný zůstatek 200 Kč. Po převodu na Tom účet tam ten povinný zůstatek stále je. Takže já na TOM účtu stále rozdíl mezi účetním a disponibilním zůstatkem mám právě těch 200 Kč.

Ale o to nejde. Spíš mi teď jde o to Spoření 5. Zda tam něco je nebo ne.
Na spořících účtech nemám žádnou blokaci, dokonce ani v případě spořícího účtu Genius 6, to samé platí pro nový s 1,5%, resp. 1,2% (původně 2%) úročením a stejně tak i pro ten nový / akční s 5%.

Naneštěstí to samé neplatí pro BÚ, mám ještě gratis z dob GE. Letos byl převeden na Tom účet, stále je tam 200 Kč blokace.

chodovson píše:Víte někdo, jestli u jejich kreditky ta podmínka "když zaplatíte alespoň 3000,- měsíčně, bude vedení kreditky zdarma" se dá splnit tím, že kreditkou nabiju Revolut?

K čemu mít kreditku Monety se kterou neplatím? Splnit nákupy za 3K není problém ani pro šetřivého jednotlivce, ne?

Padlo tu pár dotazů na zrušení kreditky ... Upravila Moneta nějak podmínky, že přestala být KK výhodná, alespoň tak jako doposud?
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2020 21:41

Ode dneška nelze splnit 3.000 obrat pro bezplatné vedení výběrem z bankomatu jako dosud, resp. stojí tuším 49.- Odměnu ve vybraném balíčku výhod během pár měsíců postupně snížili z 5% na 3% a nyní už jen na 1%. Takže suma sumárum, pro většinu lidí je k ho*nu. Já jsem další, který ji příští týden zruší.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 4. 2020 22:30

Tak jako obrat udělám, nějaký spořák tam je, karta taky něco umí, za 3 litry obratu asi není třeba rušit ale je fakt, že to bývalo daleko lepší.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 4. 2020 22:53

bodyczech píše:Ode dneška nelze splnit 3.000 obrat pro bezplatné vedení výběrem z bankomatu jako dosud, resp. stojí tuším 49.- Odměnu ve vybraném balíčku výhod během pár měsíců postupně snížili z 5% na 3% a nyní už jen na 1%. Takže suma sumárum, pro většinu lidí je k ho*nu. Já jsem další, který ji příští týden zruší.

Sakra, to jsem nezaznamenal, že už si nelze vypomoci dosažení obratu 3K za pomoci výběru z bankomatu. O snižování odměn vím, ale to se děje vesměs všude, ne? Když jsem se díval na konkurenční KK, tak v případě lepších bonusů bych musel hlídat příliš mnoho podmínek pro vedení KK zdarma, na což jsem líný. Výhodou bývá mít BÚ u banky, která nabízí KK. V mém případě to je krom Monety pouze mBank (mám tam nulový "zaparkovaný" účet, kdyby přišli s něčím co mě osloví).
Pro mě je hlavní splnit co nejsnáze podmínky vedení zdarma, abych mohl používat peníze banky a zaplatit to až o měsíc (a půl) později. Bonusy jsou hezké, ale to není to hlavní proč využívám KK. Nejezdím autem, moc necestuji, jen běžně nakupuji (obrat v průměru 6K - 15K). Pokud by někdo měl nějaký tip na jaké jiné KK mrknout, budu rád. ;-)

@ PULPANM: Tak nějak to vidím i já.
Naposledy upravil peliculiar dne 5. 4. 2020 15:08, celkově upraveno 1
peliculiar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2020 23:29

Jistě, všechno je úhel pohledu. Pro mě spořák s 1,5% není v tuto chvíli zajímavý. Obrat na kartě není problém, ovšem ztráta 30-60 Kč každý měsíc. Banku si zatím nechám, nic nežere. KK žere, posílám pryč.

Takhle to zas vidím já....
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 5. 4. 2020 08:58

co KK žere?
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 5. 4. 2020 09:22

Žere to měsíčně vedení kk, pokud nesplní obrat 3 000Kč, to asi myslel. A jelikož vrací jen 1% v balíčku ne všude, tak asi mluví o ztrátě, protože s jinou kk bonus dostane vyšší.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 4. 2020 09:33

cz01: přesně. 30-60 kč měsíčně.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 4. 2020 09:19

Tak Smart banka se probrala, snad bude vše v pořádku. Nebo někdo narazil na nějaký problém po odstávce?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 6. 4. 2020 09:27

Funguje mi to ok,i okmžité platby.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajman71 6. 4. 2020 17:30

Muzete se mi prosim nekdo podivat do Smart banky na online smenarnu jaky nabizeji kurz pro EUR/CZK?
Na chatu s tim delaji hrozny tajnosti...

-- 6. 4. 2020 16:39 --

A to jsem se jeste ted na chatu dozvedel, ze zalozit bezny ucet u stavajiciho klienta (napriklad pokud a jen sporici ucet) je mozne je na pobocce...WTF!
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2020 18:52

Dnes jsem se někdy přes den schválně do smart banky na kurz díval, jestli se to náhodou po víkendové odstávce nezlepšilo, ale pořád to bylo nad 30 haléřů nad střed, prostě totálně mimo (střed byl kolem 27,55, oni prodávali za více než 27,85 - tzn. přihazují si cca. nejméně to 1 %). Jsou to pořádní hajzlíci, eurový účet jsem si kvůli směnárně otevíral před necelým půl rokem, nyní ho můžu zase vypovědět (což už teda můžu s největší pravděpodobností i Tom účet, ten je stejně k ničemu)...
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka