Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lenka_2 9. 12. 2020 17:22

Ale pro daný spor úplně irelevantní. My víme, že v úrokovém lístku je nižší sazba, ale my svůj nárok opíráme jen o ten e-mail, ve kterém se k něčemu zavázali nad rámec úrokového lístku.
Lenka_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 12. 2020 17:31

Já to tedy taky nevidím jako úplně irelevantní. Jasně, hlavním důkazem je ten e-mailový příslib, ale FA to musí posoudit komplexně a úrokový lístek obvykle bývá pro úročení zásadní. My víme, ale FA neví.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 9. 12. 2020 22:07

hgfdsa píše:Tak je to přece součást smluvní dokumentace.

A proc ma retezec VOP dokladat kazdy stezovatel jednotlive? To je zahlceni spotrebitelu anebo hra o cas :-) Ale chapeme to, pokud arbitr neni schopen vyhodnotit, ze se jedna o jednu a tutez zalezitost.

Tech VOP a Ceniku a Listku muze byt klidne 100 souboru, pokud mate treba 10 let ucet u banky, pak si vyzadejte kopii spisu, budete koukat.

Bylo by fajn, kdyby tu nekdo ofotil nejaky pro spotrebitele pozitivni vyrok FA v teto veci :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 23. 12. 2020 21:13

Malý dotaz. Jste ještě někdo, kdo podal k FA stížnost na ty nevyplacené úroky a nemá to dořešené? Mně to na 1 účet vyplatili, teď jsem to musel podat i na 2. účet, což mi přijde jako naprostý Kocourkov.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 12. 2020 09:19

Napadla mě taková věc, jak možná dosáhnout nějakého veřejného prohlášení Creditasu nebo rozhodnutí FA vyjadřujícího se k věci, kdyby "smírem" došlo k zastavení řízení. Může se v řízení u arbitra požadovat omluva? Např. ti, kdo peníze stáhli jinam, materiální škodu neutrpěli (leda z rozdílu úročení), ale mohou se poměrně oprávněně cítit nemateriálně poškozeni. Ale i ti, co nestáhli, by ji pak mohli požadovat. Co na to zdejší (s)právníci?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 24. 12. 2020 10:06

Bylo by to proti jednomu ze základních právních pravidel "Vigilantibus iura scripta sunt", tedy právo není pro ty, co se sami o svá práva aktivně nestarají a své nároky aktivně a včas nevymáhají.
By mně zajímalo, kolik klientů vymáhalo po ČS slíbené zvýšení úroků na 1 % p.a. od 1.4.2020, ke kterému nejspíš už nikdy nedojde, i když ČS tvrdí, že to jen odložila kvůli odloženým splátkám úvěrů? Splátky úvěrů odložila klientům jen o 3 měsíce, tak měla logicky odložit zvýšení úroků také jen o 3 měsíce.
https://www.csas.cz/cs/o-nas/pro-media/tiskove-zpravy/2020/03/27/ceska-sporitelna-odklada-zvyseni-uroku-na-sporicich-uctech
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 12. 2020 10:31

Co by bylo proti tomu pravidlu? Aktivně bych požadoval omluvu pro sebe stejnými kanály, jako byl zveřejněn příslib, ne pro ostatní. Pokud o tom FA může rozhodnout (nenašel jsem nic, co by tomu bránilo), pak by se buď museli omluvit sami, nebo by FA musel rozhodnout a předpokládám, že by se v odůvodnění musel vyjádřit k tomu, zda se jednalo o příslib, nebo ne. Tomu se Creditas zjevně brání především (aby to nebylo tak rozhodnuto, resp. aby to nemuseli přiznat), a to mě osobně štve nejvíc.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 24. 12. 2020 10:36

Ve vysledku je to jedno, jestli to byl příslib nebo ne. ČS dala také veřejný příslib. Kdo chtěl nějaké zadostiučení, tak už nějaké podání podal, ostatním to za to nestojí a jednou dojde i k promlčení nároků.

Nejdříve bys měl k omluvě vyzvat přímo Creditas, dát jí lhůtu, a až potom žalovat a prokazat, žes výzvu odeslal. Ale stojí to za to, aby ses u nich dostal na blacklist?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 12. 2020 11:21

No, vzhledem k tomu, že Creditas je na mém blacklistu tak by to za to z tohoto pohledu stálo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 24. 12. 2020 11:37

Jste na tu malou banku moc přísní, ani ČS nedodržela, co slibovala. Měli byste se pres to už přenést, odpustit a zapomenout.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 12. 2020 13:07

ČS možná nedodržela, ta ale negarantovala, jak dlouho bude úrok držet, takže ho mohla jeden den zvýšit a druhý snížit. Tam by to podle mě nebyla naděje na úspěch při vymáhání.

U Creditasu je situace naprosto odlišná. Ti se od začátku brání zuby nehty dost špinavým způsobem, kdy na reklamace odpovídají nesmyslnými texty, které se podstaty problému vůbec netýkají. Ani po půl roce řízení před FA ani náznak reflexe, omluvy, naprosto nic - prostě jedině oni mají pravdu. Mě sice úroky doplatili, ale mé 75leté matce to vytrvale odmítají. Pro podobné praktiky okrádání důchodců nemám nejmenší pochopení a rozhodně to dotáhnu do konce.

Jinak třeba i v Equabank jsem měl a částečně doposud mám termínované vklady s 2% úrokem, které se taky asi bance teď moc nevyplatí, ale normálně dodržuje podmínky. Creditas vydala to své prohlášení o garanci úroku v podstatě se stejným záměrem: ČNB má vysoké úroky, které pravděpodobně ještě porostou, takže získáme na půl roku pár miliard ve vyšších vkladech, uložíme u ČNB a na rozdílu slušně vyděláme, pobereme prémie a pohoda. No a ono jim to vycházelo - v únoru zvýšila ČNB sazbu ze 2 % na 2,25 %, Creditas dával 1,6 % - a penízky se sypaly. Ale pak se něco zmrvilo, peníze se přestaly sypat, tak to vyřešíme - na úkor klientů, ze kterých uděláme blbce. Vrcholem drzosti bylo, že snížili úročení jen pro stávající vklady, zároveň nabídly vyšší úroky na nové vklady. Za mě říkám: nas**t!
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 24. 12. 2020 13:26

No taková ČS s úrokem 0,2 % se zachovala ke svým klientům ještě hůře a nestěžují si. Jste proti Creditasu zaujati, já jsem naopak rád, že mě Creditas snížením úroku donutil vložit peníze do akcií, takže na to mám opačný pohled. Místo 1,6 % p.a. mám zatím 11 % p.a. jenom na dividendách, růst ceny akcií ani nepočítám.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 12. 2020 13:51

Klienti ČS jsou specifická sorta, je to jejich volba. To není otázka zaujatosti, to je otázka poctivosti podnikání, a na to jsem opravdu citlivý.

Byl jsem celé jaro v zahraničí, takže se mi nepodařilo připojit k investičnímu účtu, to jsem napravil teď na podzim. Ze 75letého důchodce ale spekulanta na burze neudělám.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2020 08:54

hgfdsa píše: ... já jsem naopak rád, že mě Creditas snížením úroku donutil vložit peníze do akcií, takže na to mám opačný pohled. Místo 1,6 % p.a. mám zatím 11 % p.a. jenom na dividendách, růst ceny akcií ani nepočítám.

To ale není zásluha ani tolik Creditas, a hlavně byla letos na jaře skvělá příležitost zainvestovat, která se sice zcela určitě bude opakovat, ale Tvé výnosy se opakovat nemusí. Já taky na jaře zainvestoval, bohužel jen 1/2, co jsem měl v úmyslu, s druhou polovinou jsem příliš váhal. Předpokládal jsem výnos 60 %+ v delším horizontu, momentálně jsem +36%. Jenže letos vydělá každý jouda, který měl to štěstí a měl volnou hotovost. Hlavně to nemá co dělat s garancí Creditas. Malá banka taky není omluva.
Naposledy upravil drkarel dne 25. 12. 2020 09:59, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 25. 12. 2020 08:59

No možná kdyby nechali vysoký úrok, nepřemýšlel bych, kam strčit rychle ty miliony. :D
hgfdsa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka