Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 12. 2022 20:25

Jenže to nejde, banka nemá jak poznat, kterej kousek ze všech útrat chceš splatit.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 12. 2022 20:28

Nějak mám pocit, že musíš splatit komplet všechno, protože splátky jdou nejprve na to neúročené, nebo tak něco.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 20:48

@slavo963: Taky jsem přesvědčen, že musíš splatit úplně všechno. Takže jestli máš kreditní rámec 50000Kč, tak musíš splatit tolik, abys tento rámec vyrovnal (alespoň na den). Následně můžeš KK zase normálně čerpat. Chceš-li mít jistotu, ověř si to přímo na infolince HB.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 5. 12. 2022 21:15

Úrok se počítá jen z té transakce, která není v bezúročném období. Když se účet vynuluje, tak se zkrátí doba úročení, ale úrok stále bude. Už se to naučili.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 5. 12. 2022 21:19

No. U mě se to teda nenaučili.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 21:33

dalich píše:Úrok se počítá jen z té transakce, která není v bezúročném období. Když se účet vynuluje, tak se zkrátí doba úročení, ale úrok stále bude. Už se to naučili.

To ano, nicméně když to teď hned kompletně splatí, tak mu napočítají úrok jen třeba za 5 dnů (pokud ty balíky ČP platil hned 1.12.) a nikoliv za celých 31 dnů, pokud by to splatil až koncem měsíce nebo po vystavení vyúčtování. A teoreticky má i šanci, že mu žádný úrok nenaúčtují, podobně jako některým šťastnějším klientům :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 5. 12. 2022 21:58

Milos: Ano, zaplatí jen těch pár dnů. Už si to u sebe opravili, takže ani já nepatřím mezi ty šťastné klienty, kteří na konci měsíce zaplatili vše najednou a cajk. Když přes HB použiji CRV a pak přes back in time to vrátím zpět, stejně cáluji úrok třeba za týden byť na konci měsíce jsem v plusu (přeplatek).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 12. 2022 00:43

stepano píše:Z Facebooku Hello Bank dnes:
Hello! Neodkládejte své nákupy v lékárnách, obchodech s drogerií, parfémy a kosmetikou. Když od 2. do 11. 12. zaplatíte svůj nákup HelloPay kartou, vrátíme vám 10 % (až 500 Kč) zpět. Akce platí i pro nákupy v e-shopech.


Nevite jestli je rozhodujici datum uskutecneni nebo datum zauctovani (aby se to veslo mezi 2-11.prosince)?
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2022 05:21

datum uskutecneni
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2022 16:21

Kdyz je na HB KK prebity kreditni ramec, nekdy rozdil poslou na bezny ucet za 100Kc. Kdyz u nich nemam krome KK zadny ucet, jak to jejich matrix spracuje?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 12. 2022 17:14

Poplatek 100Kc?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2022 17:47

Na zaklade ceho? Kde je ten poplatek v sazebniku? Maji tam jenom
Vrácení přeplatku 6) 100 Kč

6) Poplatek má splatnost zároveň s odesláním přeplatku; poplatek je věřitelem započten na přeplatek
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 12. 2022 17:58

@slavo963: Ten přeplatek posílají na účet sami od sebe a bez nějakého upozornění (pokud je tam třeba dlouhodobě) nebo na základě žádosti klienta?
Jinak přeplatek by měl jít zdarma a bez úroků převést pomocí klientsky zadaného platebního příkazu na jakýkoliv účet, viz. sazebník https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... 052022.pdf
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 12. 2022 18:06

Preplatek 150 Kc za nejaky zpetne pripsany bonus jsem si ted prevadel primo z kreditky na ucet u rb. Prislo to z uctu 9000002090/3050. Poplatek zadny v HB nevidim.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2022 18:39

Poplatek je jen tehdy, když to posílá banka sama o sobě,což jsem za celá léta nezažil a v plusu jsem byl dost a často.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků