Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filas81 14. 1. 2020 08:22

psala mi to mailem, před tím jsem psal mailem dotaz ohledně převydání mé stávající (původní e.on) na Mototechna kartu
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 14. 1. 2020 09:19

bude nekdo rusit z duvodu "Nové smluvní podmínky" ? Ja to asi vyuziji.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 1. 2020 09:42

filas81 píše:psala mi to mailem, před tím jsem psal mailem dotaz ohledně převydání mé stávající (původní e.on) na Mototechna kartu
Jasně, to je jejich mantra - ale realita je jiná.
evelista píše:bude nekdo rusit z duvodu "Nové smluvní podmínky" ? Ja to asi vyuziji.
Za mě Mototechna KK smysl má. Ale přemýšlím, že na klas. HB! kreditce snížím rámec na minimum.
:?: Mimochodem jaké je minimum?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 14. 1. 2020 10:13

10000 Kč
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 14. 1. 2020 11:31

Dneska mi na KK sami od sebe navýšili rámec o 30 tis. Dá se to operativně snížit v případě potřeby (jako v citi) nebo to banka neumí (jen převydání)?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 14. 1. 2020 12:20

franko_cz: Jde to snížit, mělo by stačit poslat zprávu s požadavkem z IB.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 1. 2020 12:29

Není ani nutné IB. Na snížení rámce stačí poslat email (samosebou z toho emailu, co u nich máš uvedený), případně využít kontaktní formulář "Napište nám" na jejich webu. Stačí uvést číslo úvěrového účtu nebo VS pro splácení, tvé jméno s datem narození a požadovanou novou výši rámce. Změna probíhá přes noc poté, co to zadají do systému (o tom ti napíšou email, zpravidla den až dva po tvé žádosti). Už dvakrát v praxi ověřeno.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwork 14. 1. 2020 13:23

Ohledně KK Mechna mám dotaz.

Pravidelná splátka 17. den v měsíci
Bezúročné období 25. den v měsíci

Kdy mám splatit dlužnou částku abych neplatil za vedení?
Získané bonusy v ten daný měsíc do toho nemám počítat jako umoření jsem tedy pochopil ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 1. 2020 13:28

@blackwork
V den generovani vypisu musi byt splaceno nebo preplaceno.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 14. 1. 2020 13:36

Zedna1 píše:@blackwork
V den generovani vypisu musi byt splaceno nebo preplaceno.


To je kdy?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 14. 1. 2020 13:38

minarjo píše:Není ani nutné IB. Na snížení rámce stačí poslat email (samosebou z toho emailu, co u nich máš uvedený), případně využít kontaktní formulář "Napište nám" na jejich webu. Stačí uvést číslo úvěrového účtu nebo VS pro splácení, tvé jméno s datem narození a požadovanou novou výši rámce. Změna probíhá přes noc poté, co to zadají do systému (o tom ti napíšou email, zpravidla den až dva po tvé žádosti). Už dvakrát v praxi ověřeno.

Já psal přes IB a za pár dní odpověď, že s dalším vypisem bude sníženo a zatím skutečně sníženo není.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2020 14:26

blackwork píše:
Zedna1 píše:@blackwork
V den generovani vypisu musi byt splaceno nebo preplaceno.


To je kdy?


Vždy každého posledního musí být účet na nule nebo v plusu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanyn3 14. 1. 2020 16:41

ROlda78 píše:
fanyn3 píše:Takže kdo má dvě karty, má smolíka. Jedině jednu zrušit.
tohle je spíš dohad, než v praxi ověřeno

V praxi to zajiste jeste nikdo neoveril, ale odpoved z banky:

V případě, že již máte 2 naše kreditní karty (např. Hello i Alza kreditku), tedy více vydaných kreditních karet naší bankou, požádat o Mototechna kartu nebude možné.

Jestli i v této situaci máte o Mototechna kartu nadále zájem, je třeba doplatit a zrušit kreditní kartu tak, aby Vám aktivní kreditní karta ve svém internetovém bankovnictví zůstala pouze 1. Poté bude možné požádat o Mototechna kartu u obchodního partnera AAA Auto.
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matlal 15. 1. 2020 05:20

franko_cz píše:Dneska mi na KK sami od sebe navýšili rámec o 30 tis. Dá se to operativně snížit v případě potřeby (jako v citi) nebo to banka neumí (jen převydání)?

Jeste v prosinci jsem si snizil ramec o 30 tisic a ejhle dnes se divam ze mi ho opet o 30 tisic navysili. To jsou teda dobraci.
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2020 06:21

Teď nevím, jestli to nebylo u jiné karty (HomeCredit), ale nedá se náhodou to automatické zvyšování odmítnout? Mně nic takového nedělají a mám pocit, že jsem to nějak odmítnul.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků