Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 8. 2020 23:03

Myslím, že cashback v Penny může prochazet i v budoucnu. Podle mne to HB nerozlišuje. V IB nevidím žádný rozdíl od normální platby.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 18. 8. 2020 07:15

Tak mi právě dorazila debetní karta. Překvapilo mne, že není embosovaná. Jaké jsou výhody / nevýhody embosované a "neembosované" karty? Tedy kromě toho, co jsem našel na netu, že s ní lze platit i u mechanického terminálu (žehličky), který jsem v životě neviděl (možná tak ve filmu) a nepředpokládám, že kdy uvidím - necestuji ani po republice, natož po zahraničí.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 18. 8. 2020 07:24

Imprinter ("žehličku") jsem sám chtěl pro akceptaci karet, ale nikdo z equairů jej už nenabízí, vše už jen přes POS. Výhodou imprinteru je, že pro akceptaci není nutný internet, resp. datové připojení. Ale obchodně již není zájem jej nabízet, ani jako záložní řešení. Takže jsou už jen nízké tisícovky imprinterů na celém světě. Abych tedy odpověděl, zda je karta elektronická nebo embossovaná, je už skoro jedno.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2020 07:46

Ony by stačily jen ty "potvrzenky". Když jsem v zahraničí platil za výlet (ale je to už docela dost let), tak jsem viděl, jak prodejce vzal kartu, položil na ní ten propisovací "šek" a tužkou to přečáral (asi jako když jsme jako děti "kopírovali" mince).

Opravdu není žádné záložní řešení? Třeba POS terminál v offline režimu? Byť s rizikem pro prodejce, že karta nebude krytá?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 18. 8. 2020 07:51

Záložním řešením je hotovost. Pošlou Tě do bankomatu.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suram 18. 8. 2020 08:15

Embos je přežitek.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 8. 2020 08:57

čulibrk píše:Myslím, že cashback v Penny může prochazet i v budoucnu. Podle mne to HB nerozlišuje. V IB nevidím žádný rozdíl od normální platby.

Jak zmiňuji v Curve vlákně, Penny má nový způsob zadávání cashbacku. Ikdyž se správně zadá částka výběru, na terminálu svítí pouze částka nákupu a pokyn vložte kartu, teprve poté se zobrazí obrazovka s výběrem, požadavkem na PIN a potvrzením, tzn. transakce není bezkontaktní. Jak se to bude chovat jinak je věc další, to zatím netuším. Ale samotné prodavačky byly zmatené, ikdyž k tomu měli návod, je to totiž poměrně složité a matoucí.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pezzay 18. 8. 2020 11:27

pezzay píše:
Zavolal jsem tam:..,,žádné zamítnutí nemáte, mělo by vám to fungovat,,..
tak nevím, kde udělali soudruzi chybu..
ještě mě napadá--měl jsem nákup za 150kč a 3000kč jsem chtěl vybrat a to bylo zamítnuto..že by se to sčítalo?..to by snad ta prodavačka věděla..



..Ale samotné prodavačky byly zmatené, ikdyž k tomu měli návod, je to totiž poměrně složité a matoucí.

díky..to by mohl být ten důvod proč mi byl cashback zamítnut.
pezzay
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 18. 8. 2020 13:15

regin píše:Tak mi právě dorazila debetní karta. Překvapilo mne, že není embosovaná. Jaké jsou výhody / nevýhody embosované a "neembosované" karty? Tedy kromě toho, co jsem našel na netu, že s ní lze platit i u mechanického terminálu (žehličky), který jsem v životě neviděl (možná tak ve filmu) a nepředpokládám, že kdy uvidím - necestuji ani po republice, natož po zahraničí.

Přes imprinter (žehličku) jsem platil jednou v životě v soukromém krámu s oděvy v Luhačovicích, ale to je již "hodně" dávno. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 8. 2020 13:29

Já v Kladně v knihkupectví, ale už to bude víc než 10 let.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kubika1 18. 8. 2020 17:35

Jak je to s odměnou za platby kreditní kartou, teď jsem si volil odměny v IB a píše to "Pro vyplacení odměny musíte utratit minimálně 500 Kč". To znamená, že za měsíc musím utratit 500 nebo že odměnu získám jen při transakci nad 500?
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 8. 2020 17:41

Musíš za měsíc utratit alespoň 500,-.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Kubika1 18. 8. 2020 17:44

Ok, díky. Už jsem se lekl a v podmínkách jsem nic nenašel. Chci to používat na běžné nákupy a těch dělám víc většinou do 500. :)
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 8. 2020 17:57

Ono je to jinak vyjádřený fakt, že ta celková měsíční odměna ze součtu plateb u obchodníků je vyplacena jen tehdy, když je alespoň 5 Kč. A pamatuj na jednodenní skluz vůči měsíci: tedy například poslední srpnový pracovní den budou vyplaceny odměny za transakce se dnem zaúčtování (nikoliv realizace) od posledního červencového dne do předposledního srpnového. Na úvěrovém účtu se odměny projeví až další den ráno.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 18. 8. 2020 19:21

čulibrk píše:Myslím, že cashback v Penny může prochazet i v budoucnu. Podle mne to HB nerozlišuje. V IB nevidím žádný rozdíl od normální platby.

No, nejsem si jist. Teď jsem platil v Penny a chtěl jsem hotovost. 2x jsem to zkusil s Curve, neprošlo. Takže zahraniční karta má nejspíš utrum. Pak jsem to zkuil s kartou, kterou mám na Curve jako podkladovou (debetka ČS), platba proběhla a ve spořitelně je zaúčtovaná jako "Platba kartou s výběrem hotovosti". Jinými slovy, Penny už předá informace o CashBacku a bere jen české karty. Tedy stejně jako Albert.
jujec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků