Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2020 10:34

ted mi pristala sms
OS: Dobry den, libila by se Vam mimoradna odmena 500 Kc? Muze byt Vase :-) Staci, kdyz v obdobi 13.-26.1.2020 vyberete se svou kreditkou XXxxx hotovost z bankomatu - celkem alespon 5000 Kc. Odmenu Vam pripiseme na konci ledna na Vas Hello kredit. Mate k dispozici xxxxx Kc. Vase Hb! Pro zruseni OS volejte 800744745

Nni v tom nejaka kuleha? Plati se neco za vybery, resp. se to hned neuroci?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 1. 2020 10:41

Kulišárna v tom může a nemusí být, záleží na kompletních podmínkách. Když v minulosti něco podobného s vazbou na využití jejich úvěrového účtu kreditky měli (tuším na jejich Kole štěstí či v jiné akci), tak podmínkou bylo úvěrové využití produktu, tedy nemít splaceno vše na konci měsíce, jak to zde téměř všichni děláme, nebo dokonce nemít splaceno v bezúročném období. Obojí znamená jak účtování poplatku za vedení, tak hlavně úroku za ten výběr (ano, ATM výběr ze úročí hned, ale až zpětně, pokud je účet na konci měsíce v mínusu, tedy využitý). S takovouto podmínkou (zvlášť pokud by bylo nutné nevyužít i bezúročné období) by efektivita odměny klesla, bez dané podmínky by to šlo.
Nicméně tím, jak v SMS uvádí, že odměnu připíšou už na konci ledna, mohlo by to být bez podmínek a tedy i bez úroků, při splácení celého dluhu na konci měsíce. Na 100% to ale říct nejde, protože jejich systémy se k účtu kreditky chovají úplně jinak, když ho berou jako daný měsíc úvěrově nevyužitý, tedy s nulovým dluhem na konci měsíce. Nespustí se pak nad daným účtem skript k naúčtování poplatku a úroků za okamžitě úročené operace (jako ATM výběr, převod z účtu kreditky či dobití Revolut), není tedy jisté, zda by to nevynechalo i tu odměnu za ATM.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 13. 1. 2020 10:59

V textu se uvádí období 13.-26.1. a v něm nutnost výběru, žádný další odkaz na podmínky, takže tohle jsou za mě komplet podmínky (nic jinýho banka k dispozici nedává) a dá se s tím imho argumentovat v reklamaci. O nutnosti (ne)splacení nebo platby za "rezervaci úvěrových zdrojů" ani slovo, takže za mě v tom žádnou kulišárnu nevidím. Při splacení do konce měsíce se nic neúročí, ale poplatek za výběr se asi platí tak jako tak, pokud není nastavena výhoda bezplatných výběrů nebo se nevybere z bankomatu HB, kde to je podle ceníku zdarma (z ostatních bank za 80, takže i tak zisk 420,-).
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2020 11:06

"Soudruzi, kontrolni otazka:" Jak mate osetreno, kdyz vas nedej boze schvati nemoc do bezvedomi nebo autonehoda, jak budete obsluhovat splaceni Kk ci rady nutne obratovych bank uctu?? To davate dispozice svym druzkam ci manzelkam? :@)))
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 1. 2020 11:09

Taky mi to přišlo, akorát podle IB nemám kreditku ani úvěr schválený i když ji od října mám a nákup na splátky už splacím.
V IB tak pořád nevidím kreditku ani ten účet takže si nemůžu nastavit žádné odměny a nemám o kreditce vůbec žádný přehled. Prý je to chyba o které ví a snaží se jí opravit.
Tohle bych mohl zkusit, mám na kreditce 100 Kč přeplatek takže bych vybral 5000 a pak hned poslal 5000 a mělo by to být splněno a získat ten 500 - 80 Kč?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 1. 2020 11:12

Už jsem tam poslal 5000 Kč, odpoledne vyberu. Kolem 17.1. mi daná KK má migrovat na Mototechna KK.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 1. 2020 17:04

proc jsi posilal 5000? mas vse vybrano?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 1. 2020 17:22

redhaven píše:"Soudruzi, kontrolni otazka:" Jak mate osetreno, kdyz vas nedej boze schvati nemoc do bezvedomi nebo autonehoda, jak budete obsluhovat splaceni Kk ci rady nutne obratovych bank uctu?? To davate dispozice svym druzkam ci manzelkam? :@)))

Tam, kde to jde, je u spořícího účtu manželka disponent. Tam, kde ne, tak má mé údaje k účtu a je poučena, aby peníze ten samý den ihned odeslala. Kreditky a jiné závazky počkají na případné dědické řízení :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 1. 2020 17:33

Tak pochybuji, že by těch 500 Kč dali každému s daným obratem skrz bankomat, tedy i těm, co nabídka v SMS nedorazí. No ale v HB je vše možné :).

Jinak pročetl jsem ty změny v Produktových podmínkách, co platí od 11.3. (dokument s modře zvýrazněnými změnami došel emailem). Téměř nic nového (třeba to zde dříve zmíněné úročení transakcí s MCC 6012 platí už teď), jen banka KONEČNĚ v nich specifikuje v článku 2.15.5. v upravené poslední větě, že jako splátka pro zachování bezúročného období se berou jen příchozí úhrady (v plné výši dluhu dle výpisu). Tedy nám z fóra známý fakt, že zejména karetní vratky se jako splátky neberou, už konečně v podmínkách bude jednoznačně zakotven.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 13. 1. 2020 18:54

minarjo píše:Tak pochybuji, že by těch 500 Kč dali každému s daným obratem skrz bankomat, tedy i těm, co nabídka v SMS nedorazí.

Vidím to stejně (možná to z mojí odpovědi vyznělo jinak).
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 13. 1. 2020 19:23

Dneska Terka psala: máme pro Vás konečně dlouho očekávanou a dobrou zprávu. Technické potíže s vydáním Mototechna karty zájemcům, kteří již jednu naši kreditní kartu mají, se nám úspěšně podařilo vyřešit.Pokud tedy již jednu naši kreditku máte (ať jde o Hello kreditku nebo jinou partnerskou kreditní kartu) a stále Váš zájem o Mototechna kartu trvá, můžete nyní navštívit kteroukoliv z 22 poboček AAA Autoa požádat o Mototechna kartu.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 1. 2020 21:01

Tak tohle jestli někdo tady potvrdí, tak se tam taky vydám.
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 13. 1. 2020 23:08

Takže kdo má dvě karty, má smolíka. Jedině jednu zrušit.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matlal 14. 1. 2020 06:21

filas81 píše:Dneska Terka psala: máme pro Vás konečně dlouho očekávanou a dobrou zprávu. Technické potíže s vydáním Mototechna karty zájemcům, kteří již jednu naši kreditní kartu mají, se nám úspěšně podařilo vyřešit.Pokud tedy již jednu naši kreditku máte (ať jde o Hello kreditku nebo jinou partnerskou kreditní kartu) a stále Váš zájem o Mototechna kartu trvá, můžete nyní navštívit kteroukoliv z 22 poboček AAA Autoa požádat o Mototechna kartu.

A kam to psala? Všem nebo jen tobe?
Matlal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 1. 2020 09:12

fanyn3 píše:Takže kdo má dvě karty, má smolíka. Jedině jednu zrušit.
tohle je spíš dohad, než v praxi ověřeno
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka