Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vklatil11 25. 1. 2020 01:23

Transakce z předchozí karty budou na novém výpisu uvedeny v souhrnné částce k datu převodu karty. O položkový výpis je třeba si zažádat - no mě se to povedlo až na 3 pokus (2x mi poslali výpis za jiné období než jsem chtěl i když jsem jim jasně napsal, jaký výpis požaduju).
vklatil11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 1. 2020 14:26

Tak super, radsi zajdu do Hello nez AAA, pozadam o prevod a pote zazadam o druhou klasickou kreditku...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 1. 2020 16:50

Jaký převod zase? Vždyť už tu několik lidí psalo, že ten Hello bank povolovala jen dočasně, než opravili systémy tak, aby v AAA/Mototechně šlo požádat o novou Mototechna kartu i přes existenci jiné. Jindy dřív ani teď nebylo možné konverzi typu karty (co-brand na jiný, běžnou či naopak) dělat. Teď už ten SW pro pobočky AAA/Mototechna opravili, tak fakt přes HB už nebudou ochotni dělat ani konverzi, ani novou Mototechna kartu, to zde už jasně padlo.
To co píše @fiasky se jistě týče úspěšného dokončení převodu zahájeného přímo přes Hello v době, kdy to ještě opravené neměli a jako dočasné nouzové řešení nabízeli zřízení/konverzi na Mototechna přímo přes ně (a to ještě jen komunitě fóra Hello spolu). Teď už to opravené mají, tak o tom, že by nové převody typu karty povolili (zahájili) dost pochybuji.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 25. 1. 2020 17:01

K žádosti o Mechnu by měli dávat krabku Diazepamu ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 25. 1. 2020 20:34

To co píše @fiasky se jistě týče úspěšného dokončení převodu zahájeného přímo přes Hello v době, kdy to ještě opravené neměli a jako dočasné nouzové řešení nabízeli zřízení/konverzi na Mototechna přímo přes ně (a to ještě jen komunitě fóra Hello spolu). Teď už to opravené mají, tak o tom, že by nové převody typu karty povolili (zahájili) dost pochybuji.[/quote]

Pro info. Žádost o převod jsem psal 2. 1. na facebook, 3.1. mi psal mail již zde zmiňovaný pracovník Hello a 24. 1. mi přišla karta domů. Jestli to už nyní nejde, nemůžu posoudit. To by musel někdo vyzkoušet :-).
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 1. 2020 21:00

V této diskusi 7. 1. informoval hannys85 o zprávě, kterou dostal z banky, že už mu změnu na Mototechnu neprovedou, že nesystémové řešení převodem ukončují. Kdo stihl zažádat předtím měl štěstí. Jestli to ale není jinak. Oficiální vyjádření banka neposkytla. Kauza s Mototechnou v mnoha ohledech zajímavým způsobem odkryla fungování HB...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 26. 1. 2020 00:05

Delitzsch píše:
Markil píše: Aha, tak to je ale známé i oficiálně.. Prostě, aby vydali Mototechnu, můžeš mít max. jednu kreditu od HB. Pokud bys měl i nadále dvě, tak by to mělo jít... Ale je otázka, kolikrát můžou kartu převést, když jsi jí už jednou předváděl...

Proč pracujete s možností převodu typu karty, když to podle oficiálního vyjádření banky z ledna 2020 už není možné? Máte informaci, že převody stále probíhají?

Já jen reagoval na to, že psal, že mu kartu slíbili převést a že to skončilo na limitu počtu karet.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 1. 2020 14:55

Jo, před Vánoci žádám o převod KK Hello na Mototechna. Je mi emailem slíbeno, že to provedou k 17.1.2020 (sice nechápu proč), ale teď mi napíšou, že to není možné. Co si o takové bance myslet?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 1. 2020 15:24

A to je ten problém. Procesy nefungují standardně. Když chtějí být proklientští, tak přikročí k nesystémovým postupům nejprve pro někoho, pak úplně pro všechny, zaskočí je velký zájem, zase to tedy zruší, ale protože to všechno dělají manuálně v několika málo lidech, už neuhlídají, komu co předtím slíbili. Motivace je pozitivní, ale realizace chaotická. Výsledkem je dojem neustálého dobíhání ujíždějícího vlaku.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 26. 1. 2020 15:46

velký zájem? kolik to mohlo být lidí jednotky, desítky? to samé jako zlatá kreditka na foru pro prvních 12 : )
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 1. 2020 15:54

No, evidentně to stačilo. Mně připadá, že se v HB vždycky něco stane, rychle se snaží něco udělat, aby to bylo dobře, ale navazující kroky neřeší.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 1. 2020 20:22

Tak snad uz Motototechna neni problem zalozit, kdyz staci zajit do AAA...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 27. 1. 2020 01:35

Když už máš dvě nebo víc kreditek HB, tak to problém je.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 27. 1. 2020 09:18

Otázkou taky je, jak k "systémové opravě" HB přistoupí samotné AAA. KK není nároková záležitost a neschválení nevyžaduje zdůvodnění. Když vezmu v potaz, jak bídně se chovají ve vlastním oboru podnikání, těžko říct jak to bude s vydáváním bonusové karty "jen tak"...
Ale nikdo z nás asi neví, jak jsou nastaveny toky provizí nebo výplat bonusů a tedy pro koho je vlastně tato KK výhodná a kdo ji jak dotuje. Ostatně, dokud vše funguje, může to uživatelům být jedno.

-- 27. 1. 2020 08:24 --

Jen se zeptám - dodatková nálepka je navázaná na stejný kreditní účet a pro její "bezplatné" používání tedy platí stejná pravidla jen s tím rozdílem, že nelze změnit PIN? Děkuji.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2020 10:26

Nálepka je navázána na stejný kreditní účet, nelze změnit PIN, má omezený denní limit (max 5000,- - je asi třeba nastavit), na chování kreditního účtu nemá vliv - pro bezplatnost je třeba vyrovnat účet.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka